Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21-22 hetesen mennyire erősen...

21-22 hetesen mennyire erősen érzitek a babát mozogni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nektek 21-22 hetesen mennyire érezhetően mozgott a babátok? Mennyire erősen? Néha napközben csak 1-1 rúgást érzek és aggaszt, de ha lefekszem érzem hogy mozog ő jobban. Este tv előtt sokat érzem. Mikor fog olyan erősen h nem kell lefeküdni hozzá hanem napjában többször "huzamosabb ideig" is fogom érezni? Vagy már most is kéne? Ha nyugton vagyok és ő ébren van akkor 10-15 perc alatt megvan a 10 mozgás (tudom hogy még nem kell számolni). És mellső falon tapad a lepény. Köszi a válaszokat!
2014. okt. 31. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
En kb a 26 hetig csak akkor ereztem a babam ha le voltam fekudve. Azutan egyre erosodott. Most ott tartunk hogy nem hagy neha aludni ejjel.:) 31hkm
2014. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ma vagyok 23+5 hetes, szintén mellső fali lepénnyel, első babával.

Nekem kb a 19-20 hét óta mozog olyan erősen, hogy ülve is érzem. Állva még nagyon ritkán.

2014. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is mellső fali a lepényem!

Még nem "kell" úgy érezned,ahogyan leírtad,hogy szeretnéd:)

(na ezt megfogalmaztam) :)

Én is így éreztem mint te abban az időszakban,csak ha feküdtem hanyatt,nyújtott lábakkal:) Én 28 hetes terhesen kezdtem el sokkal jobban érezni a picit,akkor lett sokkal aktívabb kis "örök mozgó":) Most már akkor is érzem ha jövök-megyek-fekszek-ülök.stb.. Egyszóval mindig. Pl most is miközben írok neked:) Dugja a kis popsiját a gyomorszájamhoz:) (Fejvégű) Ha épp nem mozog akkor meg hosszú percekig képes csuklani kb 1 nap 3-4szer is:)

Nyugodj meg,még nagyon pici a babád,ezért sem érzed még olyan intenzíven!

Boldog babavárást!

33+5 hkm

2014. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 24 hetes vagyok és vannak napok amikor erősebben érzem ülve,feküdve,de állva járkálva még nem.De van viszont olyan napom is amikor érzem de elég gyengén és nem annyiszor,gondolom akkor nem úgy fekszik.Ő sem lehet mindig aktív,gondolom én :)
2014. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

22 hetes vagyok, 2. baba. már ülve is érzem a mozgást, fekve a legjobban, illetve nyugalmi állapotban. ha jövök megyek akkor még nem. de ez így természetes, ne aggódj :) jól írják az előttem szólók.

egyébként szerintem ez függ a zsírpárna vastagságától is. nem szeretnék senkit megbántani, de egy molettebb alkatú lehet hogy később érzi erőteljesebben.

2014. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok!

Utolsó, én erre a zsírréteg dologra totál rácáfolok! :)

Van rajtam súlyfelesleg, és a 17. héttől már érzem. És nem pici mozgásokat, hanem erős rúgásokat. Most meg aztán kirúgja a ház oldalát. :)

2014. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam. :)


Elég sok helyen olvasom hogy ennyi idős kismamáknak "kirúgja az oldalát" meg stb., és nyilván első babánál nincs összehasonlítási alapom, nem tudom mennyire kell erősnek lennie. Tudom van aki ilyenkor érzi meg, végül is lassan nekem is erősödik hiszen eleinte teljesen koncentrálni kellett fekve is hogy érezzem, most meg a tenyeremen is érzem hogy kirúg 1x-2x napközben is, de pl. takarítás közt nem érzem még. Vagy lehet ezek a kismamák egész nap fekszenek azért érzik 22 hetesen hogy egész nap mozog?! :D


Köszi még egyszer, boldog babavárást mindenkinek!

2014. okt. 31. 15:02
 8/10 A kérdező kommentje:

takarítás közben - bocsi :)

(És a "kirúgja az oldalát" arra értettem aki fájdalmasan írja le, olvastam az egyik kedves válaszoló is így fogalmazott de ő is előttem van majdnem 2 héttel. :))

2014. okt. 31. 15:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Az vagyok aki írta, hogy kirúgja a ház odalát. :) Nem fájdalmas ez nekem, félre értettél. Csak állati erőseket tud rúgni. Most is, ahogy írok neked nagyon ficánkol. :)

Én állva eddig főzés közben éreztem, amikor a tűzhely előtt álltam, tehát nem mozogtam. Takarítás közben még sosem éreztem.

Egyébként szerintem tök normális, hogy mindenki máshogy, és más időpontban érzi először. Van egy ismerősöm, ő pl. a 21 héten érezte először.

Úgy gondolom, hogy nem lehet mindenkire egy sémát ráhúzni, mert különbözőek vagyunk.

Ahogy írod is, egyre erősebben, és többet érzed te is.

2014. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Én fogalmaztam hülyén, értettem hogy Te mire gondolsz csak van aki 19-20-21 hetesen azt írja hogy csillagokat látott a fájdalomtól vagy hogy kirúgta a ház oldalát a baba és annyira fájt - ezekről éreztem h kicsit túlzás.


És csak azért javítottam ki magam hogy nehogy magadra vedd mert te is hasonlóan fogalmaztál de értettem h neked nem fáj, meg egyébként is a te babád már nagyobb mint 20-21 hetes. :)



Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2014. nov. 1. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!