Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meddig dolgoznátok a...

Ti meddig dolgoznátok a helyemben? Kicsit összetett a munkám, és egyre inkább stresszesnek élem meg, pedig ez volt az álmom és valóban terhesbarát munkahely. Most már érzem, hogy fáradok. (leírásban folyt. ) 28+3 hkm

Figyelt kérdés

Szeretnék a 31. hétig dolgozni, sőt utána is besegíteni akár itthonról, akár néha egy-egy fontosabb rendezvényen ott lenni. De már nem bírom olyan jól.

ma lesz egy esti rendezvényünk, de mivel zárt térben lesz, nem okoz gondot. Le tudok ülni pihenni.

Viszont jövő héten szabadtéri, több órás rendezvény lesz és nem biztos, hogy hegyre mászkálást este a hidegben nekem kellene vállalnom.


Szeretem a munkahelyet. Ifjúsági házat vezetek csütörtökön és pénteken. Emellett vannak a kultúrházi feladatok a hét többi napján.


Az egyetlen problémám, hogy összesen napi 1 órát kell ingáznom busszal és a baba utálja. Vérszegény vagyok, magas lett a vérnyomásom és két hete görcseim voltak, valamint véreztem - kórházban is voltam, majd egy hétig otthon pihentem.

A munkatársaim kedvesek, bár néha a főnöknek furcsa beszólásai vannak. (ő beképzelésnek tartja a vérzést - a papírok ellenére- és a görcsöket, és december végéig dolgoztatni akar, amikor január 15re vagyok kiírva)


még van kb 7 nap szabim, amit kivehetek (dec. eleje) és utána táppénz? Az nem sok idő?


kicsit hosszú lett. A kérdés: hányadik héttől menjek táppénzre?


2014. okt. 31. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Be kell látni, hogy ha eljön az idő, a baba fontosabb lesz, mint a munka. Akkor menj táppénzre, amikor úgy érzed, a munkád a pihenés rovására megy. Ne hajtsd túl magad, ez most nem annak az időszaka. Nem az dönt, hogy hány hetes vagy, hanem az, hogy mit jelez a tested, és azon keresztül a babád. Ha kimerít már, akkor ne csináld! Most ő az első!
2014. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, én a vérzés és görcsök után már nem is mentem volna vissza, teljesen mindegy, mi a véleménye a főnöknek.

Eljött az idő, a szervezeted jelez, hogy ideje lassítani. Van, aki tényleg a 40. hétig remekül bírja, más meg nem. Ezt el kell fogadni és úgy cselekedni, hogy nektek jó legyen.

Onnantól menj táppénzre, amikor jónak látod, a te tested, a te babád, ne mi mondjuk meg, hogy neked mi a jó. Elvégre, mi azt is írhatjuk, hogy a 39. héten menj, akkor vársz addig? Ugye, nem.

Ha nem bírod, tessék megmondani a főnöknek, hogy eddig bírtad, nem tovább.

2014. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első gyerekkel jóformán a munkahelyemről mentem szülni. Utólag visszagondolva tök dilis voltam, nem tudom minek dolgoztam addig...stressz, nehéz volt a közlekedés (én napi 2,5 órát utaztam/utazok).

Most 14 hetes terhes vagyok és úgy tervezem max. az 5-6. hónap végéig dolgozok, aztán nyomás haza és pihenek (már amennyit lehet majd a lányom mellett (4 éves).

De már nem hajt a munka. Az megvár. Az élet meg a gyerek nem. :) Az élet gyorsan eltelik, a gyerek meg felnő, úgyhogy most próbálok erre koncentrálni, nem pedig a munkára.


Úgyhogy akkor menj, amikor úgy érzed, hogy már nem bírod, nem akarod. Ilyenkor te és a baba vagytok a legfontosabbak.

2014. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!