Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy ilyen iskolában meddig...

Egy ilyen iskolában meddig dolgoznátok? Komolyan gondolkodóba ejt.

Figyelt kérdés

Halmozottan hátrányos helyzetű, mély szegénységben élő gyerekeket tanítok. Most kezdtem a 7. hetet.

Nincs olyan nap, hogy ne legyek beteg a tanév alatt. Ezek általában felső légúti fertőzések.

8 és 25 hetes vetéléssel a hátam mögött féltem a terhességemet. Attól is félek, hogy még korai lenne, még olyan labilis az állapotom.

Ti mit gondoltok?

(Nem lusta vagyok, csak ismerem a gyerekek higiéniai állapotát... :( )


2014. okt. 31. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Én elmennék táppénzre. A vetélések miatt főleg.
2014. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A doki hasi ultrahanggal 5+4 hetesen még csak petezsákot látott legutóbb, november 10-én kell mennem megint UH-ra.

Ezért tántorgok picit...

2014. okt. 31. 15:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvosoddal ki tudod iratni magad (mint írod szinte folyamatosan beteg vagy), akkor próbálkozz először nála szerintem. Amennyiben tényleg terhes vagy, 2 vetélés után szerintem a nőgyógyász is azonnal ki fog írni, amint bizonyított a terhesség (nem értem, hogy most miért nem iratott ki)
2014. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

5+2 hetesen hasi uh-gal a petezsákot látta. (Elég szemcsés a kép amúgy.)

Nincs hüvelyi uh nála. Nov 10-én megyek legközelebb.

2014. okt. 31. 15:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Amint kimondja a doki hogy élő magzat azonnal elmennék táppénzre. Volt már két vetélésed és elég "roszz" körülmények közt dolgozol, szerintem nem kérdés.
2014. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azonnal. Gyógypedagógusként mindig 5 hetesen már táppénzen voltam. A negyedik gyermekemnél viszont 32 hetesen visszamentem (ez szeptember volt) dolgozni. 36 hetes voltam pénteken, amikor már úgy gondoltam nem dolgozok. Vasárnap a baba halva született. Igazából okot nem tudnak, de én mindig úgy érzem nem kellett volna dolgoznom!
2014. okt. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszadó!

Nagyon sajnálom. :(

A 25 hetesen meghalt babámmal is végig táppénzen voltam.

A baj nem ettől függ, de neki a baj a fertőzött magzatvíz volt, és nem akarom a kockázatot semmi esetre növelni.

Még nincs gyerekem.

2014. okt. 31. 16:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen iskolában tanítok.Azonnal elmentem táppénzre,ahogy pozitív lett a teszt,4 hetesen,többet nem is mentem.Most a harmadikat tervezzük,és most sem fogok menni.NE habozz!Azonnal menj el táppénzre,pláne ilyen előzmények után!!!A TE gyereked mindennél fontosabb!!!


ui.:max ne mondd meg azonnal h terhes vagy,mondd h megfáztál,és kész.

2014. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is egy olyan szakiskolában tanítok, ahová többnyire hátrányos helyzetű gyerekek járnak. Az én nőgyógyászom a 8 hetes UH után már mondta,h ha szeretném azonnal kiír táppénzre. Végül 31 hetesen jöttem el. Én (és a nőgyógyászom) nem csak a fertőzésektől, hanem attól is féltem,h vmelyik gyerek nekem rohan/vágja az ajtót. És persze sokszor nagyon stresszes is a munka. Végül egészségesen született meg a kisbabám, de így utólag azért kicsit felelőtlennek érzem magam, amiért ilyen sokáig tanítottam. Ha lesz még babánk, biztos nem maradok eddig. A helyedben (vetélések, betegségek) azonnal elmennék táppénzre.
2014. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tartom korrektnek, hogy nem mondom meg, miért vagyok táppénzen. Utána meg rögtön mondani, hogy terhes vagyok...
2014. okt. 31. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!