Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beékelődni csak úgy tud a...

Beékelődni csak úgy tud a baba feje, ha nincs előtte a méhlepény?

Figyelt kérdés
A 2. babánkkal vagyok terhes. Első baba kábé 34-36 hetesen fordult be, 38 hetesen született. Neki végig fenn volt a feje. A 2. baba az ellentéte. Neki viszont mindig is lenn volt a feje. Hol a jobb, hol a bal odalon. Legutóbb 2 hete tapintás útján azt mondta a doki, hogy még nem ékelődött be a feje. Legközelebb jövő héten pénteken megyek, akkor leszek 34+3. Már ezen a héten éreztem változásokat. Eddig nem kellett sűrűbben járnom pisilni, és este is kibírtam, de most már éjjel is 2-3 alkalommal ki kell mennem és napközben is többet járok, érzem, hogy feszít. Többször érzem, hogy a hugyhólyagomat nyomja. Lehet ez jele annak, hogy beékelődött a feje? 28 hetesen voltunk 4D-n, akkor azt mondták, hogy lenn van a feje jobb oldalt és a méhlepénybe fúrta az arcát. Ezért kicsit aggódom, nehoggy rálógjon a mélepény a kijáratra. Mondják persze, hogy elmozdul legtöbb esetben a méhlepény, feljesbb húzódik. Ezért érdekel, hogy ha most jövő héten azt érzi a doki, hogy beékelődött a feje, előfordulhat e, hogy a méhlepény ott van a feje előtt?
2014. nov. 9. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem szulesig" elvandorol " a mehlepeny, de ha megsem akkor sztem csaszarozni fognak.
2014. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, épp ezért kérdezem, hogy valakinek volt e már olyan, hogy azt mondták, hogy beékelődött a feje a babának, viszont a méhlepény ott volt előtte.
2014. nov. 9. 09:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a méhlepény eddig nem "vándorolt el", vagyis rajta van a méhszájon, arról tudnál, mert minden vizsgálatkor megnézik, és programozott császárod lenne. Szóval ha nem szóltak, hogy rajta van a méhszájon, akkor ne aggódj, nem kerülhet a gyerek feje elé.
2014. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem magyarba lakom, itt nincs méhlepény, méhszáj vizsgálat. Itt csak két uh van, egy 12 hetes és egy 20 hetes. 28 hetesen magán uh-ra mentem, de ott csak a fejét, vagyis arcát nézték és csak annyit mondott, hogy az arca bele van fúródva a méhlepénybe. Ez egy nem diagnosztikai uh volt. A terhesgondozáson meg csak max vérnyomást néznek meg kitapogatják hol van, esetleg lemérik a pocak méretet és szívhangot hallgatnak, megkérdik, érzem e a mozgásokat, vizeletet néznek, párszor vesznek vért, nekem eggyel többször vettek, mert alacsony a vasam és itt nagyjából kifújt a terhesgondozás. Kábé 10 alkalom van csak.

Így sajnos nem tudom, hogy hol van a méhlepényem, de remélem jó helyen:D

2014. nov. 9. 12:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben el kell menni magán uh-ra és rákérdezni! :D
2014. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!