Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diétázzak? Jó lett a terhelése...

Diétázzak? Jó lett a terheléses cukrom.

Figyelt kérdés

27 hetes terhes vagyok, nemrég volt a cukor vizsgálat. Ami azt illeti, tökéletes lett, egy picivel alacsonyabb is. Az orvos mégis diétára küldött. 60 kgról kezdtem a terhességet, most 69 vagyok. Az védőnőm kb úgy beszélt velem mint egy kutyával hogy hogy merészeltem hízni 9 kilót. Az tényleg ennyire sok? Nem eszek sok édességet, próbálok tápláló ételt enni, de elég nehéz fél adagokkal jól lakni, pláne úgy, hogy előtte sem ettem valami sokat..

Az ivást is mérsékelnem kéne a doki szerint. Tényleg ekkora a baj?



2014. nov. 9. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:

9kg szerintem picit sok, de nem vizesedsz nagyon?

A vérnyomásod rendben van?


A sót kerüld és ne féladagokat egyél, hanem minőségi táplálékot. A fehér kenyér, finom liszt, kristálycukor nem az. Tészta sem.


Azért írom csak ezeket, mert én 20kg felesleggel kezdtem a terhességet, nem diétáztam, de csak 3kg-ot híztam az első 30 hétben, aztán jött 12 fel a szülésig. Mind le is ment, de ez után jön neked is a durva súlynövekedés és az már valóban a terhesség/baba miatt lesz, nem csak az egyebek - vizesedés/betegség/cukor vagy falánkság? - miatt.

2014. nov. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ivást mérsékelni? Mit iszol? :D jézusss, hát nem tudom, elég érdekesen állnak hozzá a dolgokhoz.

Egyébként ami biztos nem árt azért ügyelj arra miből mennyit viszel be, mert a 9 kg még lehet a duplája is, próbálj meg lassabb felszívódású, laktatóbb ételeket enni, sok zöldséget fogyasztani, cukrot, finomlisztet kerülni.

2014. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon vizesedek, azért mondta a doki hogy mérsékeljem az ivást. Vérnyomásom alacsony és a vasam is kevés, ha ez számít.. amúgy mentes vizet iszok. :D
2014. nov. 9. 22:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs gond mással, akkor a sót hagyd el, amennyire tudod, mert az sokat számít a vizesedésnél.

Sajnos aki nem vizesedik, annak is bevadul az utolsó hetekben keze lába és ez nagyon megterheli a szivet is. Vigyáznod kell, szóval valamennyire igazuk van, de a diétára szerintem nem a féladagokra gondoltak.

2014. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont tegnap olvastam, hogy a vizesedés miatt semmiképpen nem szabad az ivást mérsékelni. Inkább próbálj meg többet feküdni felpolcolt lábbal, vagy bal oldalon, mert ilyenkor a legjobb a vérkeringés ami segíti a víz távozását a végtagokból.

A hízásra meg annyit tudok mondani, hogy nem eszméletlenül sok a 9 kg, szerintem azért morognak miatta, mert a plusz kg-ok java a harmadik trimeszterben fog feljönni. :) Magamról tudom, pedig én CH diétán vagyok. :)

33 hkm

2014. nov. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy alacsonyabb lett az eredm3ny? A terhelted alacsonyabb az éhominál? Az IR, szülés után is oda kell figyelni, és tényleg diétázni kell. Örülj, hogy törődnek veled az orvosaid, nekem annó ezt senki nem mondta el :(

A fél adag kaját nem értem, IR-ben inkább rengeteget kell és szinte állandóan enni.

Figyelembe véve hogy ebből a 9kg-ból csak 1 kg a babus kb. Tényleg kicsit sok.

2014. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A dokim azt mondta próbáljak fél adagokat enni, minél kevesebb szénhidrátot és cukrot fogyasztani, és többször enni egy nap, keveseket. A mérsékelt ivást azért mondta mert naponta kb 2-3 liter vizet ittam, azt mondta hogy igyak csak másfelet.. Ezt nagyon nem értettem mert egy felnőtt ember víz fogyasztása 3 liter. Nem?
2014. nov. 10. 09:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Annyi a vízfogyasztás, amennyit általában szoktál inni és enni. Én naponta egy litert iszok meg kb. De azt is teában, levesben. Nekem mindig is ennyi volt és elég is, mert ehhez vagyok szokva. A vizesedés nem csak azon múlik mennyit iszol, de az tuti, hogy ha tovább vizesedsz, az orvosodnak és neked is problémák lesznek, veszélyes sajnos. :(

Azért szeretnék, ha err efigyelnél, mert máskülönben gyógyszert fogsz kapni és lehet be is fektetnek megfigyelésre. Szerencséd van amúgy, hogy figyelnek rád.

2014. nov. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a másodikban trimeszterben 10kg-ot híztam, előtte semmit, utána az utolsó 3 hónapban 2kg-ot. Nem kezdtem túlsúllyal, inkább vékony voltam, és végig azonos mennyiséget ettem. Finomított lisztből, cukorból kell visszavenned, illetve a sóból. Kevesebbet semmiféleképp se igyál.
2014. nov. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!