Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dobbanás szerű érzés a baba...

Dobbanás szerű érzés a baba lehet?

Figyelt kérdés

12+5 hetes vagyok. Egy hete érzem ezt. Olyan mintha valami dobbanna a hasamba. Eléggé fura érzés. Az első babát nem így éreztem vagyis nem így emlékszem rá hanem ilyen csikizős dolog rémlik.

Tuti hogy ez nem bél mozgás mert nem éreztem ilyet még soha.

Várom a válaszokat! :)


2014. nov. 25. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még második babával is kizártnak tartom.Annyira picike a baba, hogy fizikailag képtelenség még érezni.Szerintem akkor is csak bélműködés.
2014. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ha hanyatt fekszel, gyenge buborék pukkanást érezhetsz, de hogy egy hete rendszeresen - fura.
2014. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is éreztem ilyet, és pont ilyentájt.. Valami dobogott a hasamban alul, mintha egy ér lüktetett volna. Szerintem a baba volt, de mindenki azt mondta, hogy kizárt ilyen hamar.

Azt is lehetségesnek tartom egyébként, hogy igazuk volt, tényleg egy ér lüktetett, tudod ilyenkor nagyobb a vérbőség, stb.

2014. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 12+4 hetes vagyok, és ugyan ezt érzem. Én is olvasgattam, hogy ilyen korán elég kevesen érzik a Babát, pedig szerintem Ő az. :) A bélmozgás szerintem sem nem ilyen. :)
2014. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alul, a hasatokban fut két irányba a combok felé egy-egy nagy ütőér. Terhesség esetén a vérbőség miatt ez az ér lüktethet 1-2 másodpercig annyira, hogy azt érzitek is. A baba hossza olyan 5-6 cm és elég vastag burokban van védve, így azért gondolhatjátok, elég lehetetlen, hogy bármiféle mozgást érezzetek.
2014. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egészségügyi dolgozó vagyok, és tudom hol futnak az erek. Szóval nekem nem lehet bemesélni, hogy ez az, és azt egyébként is lehet érezni, hogy nem ott futnak az ereket, mint ahol a dobbantást érzem! :) Szóval én tudom hogy ez már Ő! :)
2014. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egészségügyi dolgozó vagy, miért írsz ilyen baromságokat? Én meg agysebész vagyok :D Gondolkodjál már picit! Egy kis diónyi baba egy védett burokban, hogyan tudna rugdosni téged? Ellenben az erek (nyilván akkor neked nem kell elmagyarázni hol futnak) lüktetését nagyon is érezheted. Csak már arra asszociálsz, hogy őt érzed, közben meg nem. De, kérdezd meg nyugodtan az orvosod, ha nekem nem hiszel. Bár végül is nekem mindegy. Ha téged megnyugtat, akkor mondogasd csak, hogy ez már ő volt. Ettől nem lesz sem rosszabb sem szebb a világ és senkinek nem ártasz vele :D
2014. nov. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!