Nem kicsi a babám?

Figyelt kérdés
Tegnap tudtam meg, hogy terhes vagyok. 10 hetes és 5 napos. Azt írták a papírra, hogy a CRL-je, vagyis a magassága 37,8 mm, de én utánanéztem és egy 11 hetes magzat 40-50 mm körüli, és ugyebár az enyém 2 nap múlva lesz 11 hetes. Nem kicsi egy picit? Vagy addig még ilyen sokat fog nőni? Bocsi ha kicsit értelmetlen valakinek a kérdés csak első gyerekem, és nem tudom most ez hogy van.

2014. dec. 6. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

itt nézd meg.

2014. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Dzsízasz, két nap alatt simán nő 2 mm-t. NYUGI!!!

Hogy a kérdésekre válaszoljak:

- Nem kicsi egy picit sem, [link] szerint 1 mm-rel kisebb. és vedd figyelembe, hogy ezek ÁTLAGértékek, több ezres mintából kiszámolva. Egyéni eltérések mindig lesznek!!!

- Két nap alatt két millimétert lazán nőhet. Ilyenkor nőnek, mint a gomba! És ha csak másfelet? Behozza később. Vagy lesz belőle egy háromkilós, makkegészséges baba.



Nálunk így alakult:


10+1: 33 mm (10+0-nak felelt meg a gép szerint és a babymed.com szerint is

11+0: 53 mm (12+2-nek felelt meg a gép szerint, a babymed.com alapján 11+4 - 11+5-nek)

11+6: 57 mm (12+0-nak felelt meg a babymed.com táblázata alapján, a leletre nem írtak becslést, de 12+4-re emlékszem), de itt konkrétan összegömbölyödve aludt, V alakú tört vonallal tudták csak megmérni a CRL-t, kétszeri nekifutásra...

12+1: 65 mm (12+6-nak felel meg gép és a babymed.com szerint is). Ha kiszámolod, 2 nap alatt 8 mm-t kellett nőnie a leletek alapján. Kizárt. :D


Ezt a négy ultrahang-eredményt négy különböző ultrahanggéppel csinálta négy különböző szonográfus, a gépek között volt Samsung Medison is meg General Electrics is. Az emberek emberek, akik tévedhetnek. A gépek meg gépek, amik csak azt tudják, amit beléjük programoztak. :D


Ne parázz, mire megszületik, bekattansz. Nem bántásképpen, de mit fogsz csinálni, ha 5 grammal kevesebbet/többet szopik majd a teljesen egészséges babád étkezésenként, mint amit a neten olvasott táblázatok szerint ""kell"" majd neki? A babák nem olvasnak szakirodalmat... :)

Élvezd ki a terhességet! Aludj, míg teheted! Nem bántásképpen mondom... Ez az idő nem jön már vissza! :)


Üdv, egy szintén elsőterhes 13+2 hetes.

Minden jót!!!


Ui.: ne haragudj a kérdésért, nem muszáj válaszolni, de hogy-hogy csak most vetted észre? :) Nem bántásból, csak kíváncsi vagyok.

2014. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A babák egy ideig gyakorlatilag egyformán nőnek, aztán pl. aki magasabb lesz annak hosszabb lesz a lába, sőt a pisze orrúaknak még az annyira figyelt orrcsont is lehet rövidebb. Ilyen korban még elképesztő sebességgel nőnek.

Az UH készülékek között is van eltérés, nem ugyanannyi hetet ad meg egy japánban gyártott és kalibrált mint az europaiak.

Ha a doki csak a készülék adataid leolvasva adta meg a hetek számát akkor ott van a lehetőség, hogy az orvosod korong alapján számolt, neked meg nem pontosan 28 napos ciklusod volt.

Egy-két mm-en nem érdemes izgulni. Valószínűleg semmi baja, de ha mész a 12. heti UH-ra akkor úgyis látod :)

2014. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mert ugyan kimaradt a mensim, de nálam ez többször előfordult, ezért nem volt gyanús. Tesztet is csináltam de negatív lett és mostanra kaptam időpontot vizsgálatra. Meg az utóbbi pár hétben kezdtem sejteni, amikor jöttek a rosszullétek :)
2014. dec. 6. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!