Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek terheléses...

Holnap megyek terheléses vércukorvizsgálatra, kicsit parázok tőle, mert a dokim már úgy beszélt róla, hogy biztos rossz lesz nekem. Csak vért vesznek, vagy vizeletet is néznek?

Figyelt kérdés
Szóval kicsit izgulok, de egy másik orvostól kaptam beutalót, de elfelejtettem megkérdezni, hogy ilyenkor vizeletet is néznek? Csak azért, mert a doki nem mondta viszont vagy másfél órát utazok a kórházba és nem hinném, hogy kibírnám wc-használat nélkül az utat.

2014. dec. 8. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

vizeletet is néznek.

2014. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra. Vigyél magaddal pisit is. Vesznek vért, aztán vagy itatnak veled cukros vizet, vagy ennek kell valamit és két óra múlva megint vesznek vért. Nem kell izgulni, túl fogod élni. Nálunk cukros vizet kell inni, és a védőnőm tanácsolta, hogy vigyek magammal citromlevet, úgy könnyebb lesz meginni a cukros löttyöt.
2014. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Először is, ne izgulj! Vigyél citromot, van ahol engedik, hogy beletedd, és úgy kibírható. Én már ittam anélkül is, és túléltem. Nem olyan vészes. Vizeletet nem néznek. Vesznek éhgyomorra vért aztán 120 perc múlva. Ez is változó, van, ahol 60 perc múlva is. Ha esetleg rossz lesz, attól sem dől össze a világ. Nekem is rossz lett. Az a lényeg, tartsd be az orvos utasításait!
2014. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A cukros lötyit kaptam én is (irigylem a tesóm, ő kiflit evett).

Nekem csak azért nagyon parás a dolog mert ennyi cukrot másfél-2 Liter teába szoktam önteni és még azt is citrommal bőven hígítom, mert egyszerűen nem bírom az édes dolgokat.


Főleg a nődokim is jól beparáztatott, hogy nekem biztos szar lesz az eredmény.

Remélem legalább a vért letudják venni, mert legutóbb hiába ittam meg másfél literrel előtte, 2 percig forgatta bennem a csaj a tűt mire elindult.

2014. dec. 8. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Kb. 2-2,5 dl volt az a cukros lötyi, amit inni kellett. Én vittem egy egész citromnak a kifacsart levét. Még így is nagyon édes volt, de nem vészesen.

Vizeletet is kellett vinni. Én sem bírnám ki, ha ébredés után nem pisilnék, így vettem a gyógyszertárban olyan zárható pohárkát, amit adni szoktak a vizelethez (kb. 60 ft) és abban szállítottam a reggeli adagot.

2014. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát a pohár már ugrott, kimosok egy üveget, nincs más választásom. :(
2014. dec. 8. 20:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne parázz tőle, a szülés százszor izgalmasabb lesz :D
2014. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor én mentem a terhelésesre,én is tök izgultam,hogy nem fogom kibírni. Pláne,hogy azt olvastam itt fórumon,hogy többen is rosszul lettek.:/

Aztán komolyan mondom SEMMISÉG az egész. Legalábbis nekem az volt. Azt hittem majd bizti kihányom azt a lötyit. De nem.. Én én még csak citromot sem vittem magammal:) Elfelejtettem:) Simán megittam,elhülyültem a b.nőmmel és hipp-hopp elment a 2 óra, levették megint a vért és kész.

Utána ettem-ittam és bumm:) Jah és igen kellett vizelet is..

2014. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kimosott üveg is tökéletes, csak én már elkényelmesedtem :)
2014. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a biztatást!

Tudom, hogy a szülés izgibb lesz, de inkább szép lassan haladok és mindig az aktuális miatt izgulok.

De most megyek aludni, mert reggel 4-kor csörög a vekker. Majd holnap mesélek.... :)

Jó éjt!

2014. dec. 8. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!