Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek terheléses...

Holnap megyek terheléses vércukorvizsgálatra, kicsit parázok tőle, mert a dokim már úgy beszélt róla, hogy biztos rossz lesz nekem. Csak vért vesznek, vagy vizeletet is néznek?

Figyelt kérdés
Szóval kicsit izgulok, de egy másik orvostól kaptam beutalót, de elfelejtettem megkérdezni, hogy ilyenkor vizeletet is néznek? Csak azért, mert a doki nem mondta viszont vagy másfél órát utazok a kórházba és nem hinném, hogy kibírnám wc-használat nélkül az utat.

2014. dec. 8. 19:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Túlestem rajta. Szörnyű volt és borzalmas. A cukros víz az még elment, mert egy húzásra leöntöttem a torkomon, de ami utána jött, az nagyon rossz volt. Első lépésként a gyomrom úgy döntött, hogy nem kéri és folyamatos hányinger mellett csuklási roham jött rám, mely után mindig újra le kellett nyelnem azt a cukros izét. De nem adtam fel és ellenálltam. Majd pár perc múlva olyan rosszul lettem, hogy szédültem, forgott velem a világ, a könyvet amit vittem magammal nem tudtam olvasni, mert nem fogtam fel belőle semmit, így az első óra nagyon lassan telt el. Egy órán keresztül azon izgultam nehogy elájuljak, mert akkor nem csak az ájulás miatt kellett volna felmosni engem meg a környezetemet. Így felállni sem tudtam a padról, pedig levegőt is alig kaptam, mert a folyosón alig volt levegő.

Majd kb az első óra végétől egyre jobban lettem, mire letelt a 2 óra viszonylag normalizálódott a helyzetem.

Kérdeztem a vért levevő nővért, hogy rossz jel-e, hogy ilyen szarul voltam, azt mondta nem feltétlenül. Valószínűleg nem vagyok hozzászokva ehhez a cukormennyiséghez. Mondtam neki, ennyi cukrot szoktam tenni 2 liter citromos teához.

De nem nyugtatott meg, most tűkön ülhetek péntekig.

Voltak ott többen is, ők jobban viselték, volt egy kismama aki azt mondta, hogy kérne még. Hát én még jobban elkeseredtem, hogy ennyire nem bírtam, bár volt ott egy kínai kis-csaj, ő kihányta. Mikor vették tőlem a vért akkor beszéltek róla, hogy mit csináljanak vele, mert így nem tudják értékelni. Szegény...

Nagyon remélem nem lesz semmi gond az eredménnyel.

2014. dec. 9. 18:50
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

(Nem tudom hányas válaszoló vagyok/voltam:)

A lényeg,hogy túl estél rajta:)

Olvastam itt fórumon még korábban mikor én mentem a vérvételre,hogy sokan voltak nagyon rosszul,és az eredményük tökéletes lett! Tehát ez nem mérvadó! Ne idegeskedj. Egyébként ha nem lenne jó az eredmény sincs semmi gond,mert rengetegen vannak akiknek terhességi cukruk lett és szépen betartották az előírt diétát és slussz-passz:) A diéta egyébként még hasznodra is válik:)

Inkább gondolj arra " Nah végre, ezen is túl vagyok" Én erre gondoltam mikor túl voltam rajta:) Tök örültem magamnak:):D Az eredmény miatt meg tényleg ne parázz...

2014. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ma végre megkaptam az eredményeket. Nagyon megkönnyebbültem!

Éhgyomorra: 4,5

120 perc múlva: 5,1

Még soha nem örültem ennyire egy leletnek! :)

Köszönöm a biztatást!

2014. dec. 15. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!