Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csináltam ma gyümölcsös...

Csináltam ma gyümölcsös túrókrémet, de tojássárgája van benne, nyers, azt megehetem?

Figyelt kérdés
Mert mintha hallottam volna róla, hogy a nyers tojás nem jó, bár azért belekóstoltam párszor, hogy elég cukros-e, remélem attól nem lesz/lehet bajom????!!!! 30 hetes vagyok amúgy!
2008. aug. 18. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha megbizhatóan friss volt a tojás, amivel készítetted, akkor ehetsz belőle. Esetleg, másnap már ne egyél, ha még marad belőle, még akkor sem, ha hűtőben tárolod. De így frissen, szerintem lehet enni.


egy 11 hetes kismama véleménye

2008. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a toxoplazma betegség miatt nem ajánlott nyers tojást tartalmazó ételt enni. Nem hiszem, hogy bajod lett a belekóstolástól.
2008. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit már megettél, amiatt ne izgulj, nem lesz bajod! De többet ne egyél nyers tojást tartalmazó ételt, ha lehet. Ugyan kicsi rá az esély, de nem tudhatod biztosan, nem szalmonellás-e, de egyéb fertőzést is kaphatnál tőle, ami ilyenkor a legkevésbé sem szerencsés a babára nézve.

Legközelebb még azelőtt kóstolgasd, hogy a tojássárgáját beleteszed.

34. hetes kismama /dietetikus:)/

2008. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!