Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 évesen még nem késő, első...

38 évesen még nem késő, első gyereket vállalni 1 nőnek?

Figyelt kérdés

2015. jan. 1. 10:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%
Ezt szakorvossal kell megbeszélni, mert mindegy, hogy mi az itt írogatók véleménye, minden helyzet más és más! (az unokanővérem sógorának felesége is...stb.stb amik itt sorjáznak pillanatokon belül, nem fogja a kérdést megválaszolni,megoldani)
2015. jan. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem késő,csak ne halogasd
2015. jan. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%

1 valaszoloval nagyon is jol megfogalmazta.ugyanis en hiaba azt irom hogy nem szulnek màr 40 evesen, majd jon utanna az a hozzaszolas, hogy ėn bizony mertem szulni 40 evesen.

Ne a valaszok alapjan szuljj, kert orvosstol tanacsot . Es termeszetesen ezt neked kell tudni erezni hogy kėpes vagy e erre? Nem csak a szep oldalat, hanem a rosszabb napjaidban, is betegen a gyerek mellett leni ejjszakazni vele stb... ezt neked kell tudni, es nem nekunk.

valaki bevalalja, valaki nem.

1dolgot viszont megsugok. Ha 38 ev3s3n lenne az1 gyerekem, akkor igen megszulnem, jobb kesobb mint soha.ha mar lenne gyerekem, akkor viszont elgondolkodnek, tedd te is ezt! Donsd el ahogyan neked a legjobb!

2015. jan. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
57%
ha teljesen egészségesek vagytok, akkor semmi akadálya szerintem. sokan szülnek 40 körül és nem születnek betegen a babák. nem annyira mérvadó az életkor, mint hiszik. ha valaki 20 évesen szül akkor is lehetnek komplikációk, mint aki 40 évesen szül.
2015. jan. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
14%
Fizikailag ugyanúgy képes a kihordásra és a szülésre. A genetikai degenerációk problémája merül fel inkább kérdésként.Valamint az, hogy ne haragudj, hogy ezt mondom, de szinte már vénasszony lesz a gyereke érettségijén. Az unokái megszületését lehet, hogy meg sem fogja élni. Azt inkább már nem is részletezem, hogy azokat a gyerekeket,akiknek idős szüleik vannak mennyi szégyen és megaláztatás éri SAJNOS!!!! a társaik részéről. Nem írtad, hogy miért vállalná most a gyereket. Nyilvánvalóan 1000+1 oka lehet (egészségügyi, társadalmi,bármi) és az is természetes, hogy szeretne gyereket. Nem azt mondom, hogy ennyi idősen már ne szüljenek, mert hülyeség lenne, de az általam felvetett szempontok is megfontolandók. Felmerül az apa kérdése is, aki nyilván már 40 fölött jár és a ffiak átlag életkora 65 év. Csak a szűk családi körömben hagyott ott 2 apuka (55, 58 évesen haltak meg) is egy 8 és egy 12 éves kisgyereket. Na, de mindez csak a "külcsín". Azt, hogy érez e elég erőt magában, hogy van-e elég türelme, csak ő tudja.
2015. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

38 vagyok, elsővel a 30. héten: nem hiszem hogy rosszabbul bírnám, mint a fiatalabbak. A genetikai betegségek kiszürésére nagyon jó vizsgálatok vannak már. Inkább most szülök a (viszonylag) biztos létbe, mint 10 éve amikor a gatyából kilogott a seggünk.

Soha nincs későn ... az ember életét nem a mások véleménye hanem a sors alakítja.

2015. jan. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
17%
Az egy dolog, hogy ma már megfelelő módszerekkel kiszűrhető, de ezek a módszerek nem akadályozzák meg a magzat rendellenes genetikai fejlődését. Tehát bele kell kalkulálni, hogy nagyobb a valószínűsége a retardációnak és ezáltal vagy az abortusznak, vagy annak, hogy beteg gyereket szül.
2015. jan. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
37%

Én 23 évesen szültem az első gyermekünket és az orvosom az elején hosszasan tagolta, hogy milyen jól teszem, hogy "fiatalon" (számomra cseppet sem fiatal a 23 év a gyermekvállaláshoz) szülök.

Szinte csak a pozitív dolgokat mondta nekem. Nincs elöregedve a szervezetem, könnyebben kitudok hordani egy gyermeket, stb.

Igaz, én nem is akartam sosem 30 felett szülni. Ha nem lett volna hova és mire, akkor nem vállalunk a férjemmel, de mind feltétel adott volt (mielőtt valaki azzal jönne, hogy a szülők pénzéből: nem, nem az ő pénzükből.).


Szerintem egy orvos pár kivizsgálás után részletesen eltudja mondani, hogy a leendő szülők mire számíthatnak.

De ilyen idősen már több is a kötelező vizsgálat a terhesség során.

2015. jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen idősen persze, hogy nő a rendellenességek előfordulásának kockázata, de nem nagyságrendekkel nagyobb, és a családi genetika sokkal meghatározóbb e kérdésben, mint a kor, és valóban nem olyan fitt már a szervezet(bár gyermek kihordására megfelel, semmivel sem rosszabb, mint pl 28 évesen) esetleg a hasad nem lesz újra ugyanolyan lapos szülés utá).

Nem leszel veszélyeztetett terhes alapból, és pont ugyanazok a kötelező vizsgálatok, mint bárki másnak, és még csak császárral sem kell szülnöd a korod miatt.

Az, hogy ki mennyire fiatalos 40 éves kora után, ez egyénfüggő. Van sok ismerősöm, aki 30 évesen úgy nézett ki, mint a saját nagyanyja, elhagyta magát.

Nem hiszem, hogy komolyabb megaláztatás érné a gyermeket, mert idősebb szülei vannak, manapság ez már nem egyedi. Régebben is előfordult, sőt amikor alapból 5-10 gyereket szülte a nők, az utolsókat nem 30 évesen hozták a világra.

Egyszóval, ha valaki nagyon vágyik gyermekre, és úgy adódik, hogy közel a 40-hez jön össze, szerintem rajta, nem késő. Mindenkinek más az az életkor, ameddig belevágna, nekem ez 42 évesig volt. 36 évesen szültem az első lányomat, tavaly októberben 38 évesen a másodikat.

Természetesen úgy gondolom, optimálisabb kor lett volna fiatalabban szülni, de így sikerült, nem hagytam volna ki semmiképp.:)

Ja, a párom édesapja pl 80 éves, úszni jár, és azon bosszankodik mostanában, hogy már csak egyszer tudja körbefutni a Margit szigetet. Ezzel csak azt szeretném példázni, hogy sok mindent tehetünk mi is azért, hogy gyermekeinket sokáig kísérhetjük az életben.

2015. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Jól írta az első válaszoló, ne az itt kapott válaszok alapján döntsd el! (A többség le fog beszélni róla). Inkább gondold át, hogy mennyire vagy képes elviselni azt, hogy az életed visszavonhatatlanul megváltozik, sokáig nem lesz egy átaludt éjszakád, évekre le kell mondanod a nyugodt vakációkról,szórakozásról, esetleg a hobbidról.


Az olyan véleményekkel ne tördődj, hogy majd nem tudod felnevelni. Anyám 4

2015. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!