Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 évesen még nem késő, első...

38 évesen még nem késő, első gyereket vállalni 1 nőnek?

Figyelt kérdés

2015. jan. 1. 10:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
71%

...anyám 40 éves volt amikor születtem, bőven felnevelt, sőt a testvérem részéről még az unokái születését is megérte. SOha senki nem csúfolt anyám kora miatt, hiszen annyira jól tartotta magát, hogy mindig kapásból 15 évet letagadhatott a korából.

Amúgy én is 38 évesen szültem az elsőt, és tökéletesen probléma mentes terhességem volt. A gyerek pedig okos, makkegészséges kis hölgy lett.

2015. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha most adottak a körülmények akkor most szülj. Ne számítson ki mit mond.

Tesóm is mostanában fog szülni - egy hónap- mulva 38éves, bár már a 3. gyerek. Nem akarta, de így alakult. Már nagyon örül persze.

VAnnak, akik eleve későn ismerik meg a párjukat, szóval mindenkinek mást dob a gép. Van aki szülhet 23évesen, de elve nem is akar, csak jóval később.

Én 31, 33, 35évesen szültem, nem éreztem, hogy kicsúszok valamiből. 3 komplikációmentes terhesség, három gyors és könnyű sima szülés, három gyors regenerálódás...

Én pl 23évesen nem szültem volna, nekem az lett volna korai. Bár akkor még teljesen más életszakaszban voltam. Másoddiplomáztam, világot akartam látni- utazgattam... 23évesen még nem a családon járt az agyam. :)

Szóval mindenkinek más az ideális.

2015. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk most jött össze, 38 évesen lombikkal. most 7 hetes, teljesen egészséges. És a tesót is bevállalnánk...
2015. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
En bevallalnam. 35 evesen szultem az elsot es 39 evesen a masodikat. Ha harmadik osszejon ot is bevallalom. Ha az egeszseged jo, akkor miert ne. Nekem semmi bajom nem volt egyik terhessegemmel sem, az utolso napig dolgoztam, talan ketszer voltam 1-1 napot betegacsiba, sima terhessegem es szulesem volt. A masodik babo pillanatok alatt meglett, gatvedelemmel szultem. Min a ket kislanyom makk egeszseges es semmifele genetikai degeneracio nem allt fent. Pl a sogornom joval fiatalbb tele genetikai hibakkal, az elso terhessege is nehez volt, par veteles, es az utobbi terhessege is problemas. Semmit nem jelent a kor. En 20as eveimben pl nem voltam kesz egy gyerekre, 23 voltam mikor friss diplomaskent kikerultem az egyetemrol, 25 evesen masoddiplomaztam, 27 evesen kulfoldre mentem. A bizonytalanba nem akartam gyereketn es turelmem sem lett volna. Karreirt epitettem es a ket kislanyom egy biztos csaladi es anyagi hatterbe szuletett, egy olyan apukatol, akiben meg lehet bizni es a csaladja az elso. Tehat en orulok h keson szultem. Egyebkent ez csak Mo-n divat h megszoljak az anyukakat es netan a gyerekeket cikizik, ha a szuleje oregebb. Ahova a kislanyom jart ovodaba, ott a szulok hasonlo koruak, sot oregebbek is voltak mint en, mind egytol egyig tehetos szulo. Itt kulfoldon teljesen elfogadott ha vki akar 40 ev fellett szul. En pl anno albiba nem akartam gyereket, sem pedig egy egyszobas panelba sem. Van aki meg inkabb ezt vallalja be. kulonbozoek vagyunk, de ne masra hallgass hanem magadra. Ha netan nem vallalnal gyereket lehet h kesobb megbannad.
2015. jan. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Anyukám 40 éves volt, amikor én születtem. És ismerünk jó pár 40 éven felülit (l. Jakupcsek Gabriella stb.), akik 40 év után szültek.
2015. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Sok nő a mai világban, 30 évesen vagy annál idősebben szül, a karrierje, pénz és megfelelő háttér vagy hosszú pár kapcsolat miatt.
2015. jan. 2. 12:24
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig úgy gondoltam, hogy az elsőt 28 éves koromig szeretném, aztán ahogy alakul. Maximum 3 a terv, de lehet, hogy csak 2.

Most várjuk az elsőt, 26 éves vagyok, mire megszületik, 27 leszek. Hogy a kor nem feltétlenül számít, abban egyetértek, az ideálisnak mondott 25 éves koromban estem teherbe először ikrekkel, elhalt a terhességem, hiába voltam fiatal és egészséges, 9 hetesen műtöttek missed ab-bal.

Örülök, hogy fiatal vagyok, bár jobban örültem volna, ha sikerül az első terhességem, de ez van, most sem vagyok elkésve.

Én fiatalon akartam szülni mindig is, és most azt mondom, 38 évesen nem szülnék már, de ha első gyerekről lenne szó, tuti, hogy mást mondanék. Mindig nagyon akartam gyereket, ha 38 évesen jött volna csak a lehetőség, bizony, élnék vele. Ma már nem nagy szám, ha valaki 35 fölött szül, alapos orvosi ellenőrzések mellett kisebb a valószínűsége, hogy baj lesz. Sőt, egyébként terhesgondozáson még én számítok mostanában fiatalnak a 26 évemmel, szinte mindenki idősebb nálam, néhányan sokkal.

Ha valamiért azt dobta a gép, hogy most lenne csak lehetőséged, vállald be nyugodtan, ma már ez tök normális.

2015. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
Anyám 36 évesen szült engem, nincs semmi bajom 14/F
2015. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
69%

Én 34voltam mikora 2. gyerekem született és a kórházban egy teremben voltam egy anyukával, aki az első kisbabáját szülte, ő 39éves volt. (pár hónap híjján 40). Mikor dumáltunk, mondtam, hogy szerettem volna még 3. babát is, de már szerintem kicsúsztam az időből. Erre megszólalt, hogy ne vicceljek már, ő 39éves és most szülte az elsőt. Azért halkan megjegyezte, hogy kislány korában ő sem erről álmodott.... De hát mostanra lett apuka stb. A körülmények.

36évesen végülis megszülem a 3. babámat.

Ő egy gondolatra szinte megfogant, mert abban a hónapban egyszer voltunk együtt, mert férjem kórházba került- nem is számítottam rá, hogy terhes leszek. De ő jött. A terhesség olyan problémamentes volt, hogy még vasat sem kellett szednem- amin kiakadt a dokim, hogy mivel 3gyereke 32-34-36évesen szültem, és hogy viszonylag gyorsan egymás után voltam terhes és hogy még a 3. terhességnél a legutoltsó vérvételen is tökéletes volt a vas értékem... mondta, hogy nem volt még ilyen kismamája.

Minden uh, minden érték, minden vizsgálat tökéletes volt. A szülés egy alig 2órás sima, könnyű, alig fájós, abszolút álomszülés, gátvédelemmel... Szóval nem hinném, hogy 35felett már csak rossz sülhet ki abból, ha valaki gyereket vállal.

Ami rossz volt, az a dokik hozzáállása volt. A fogadott dokim rendes volt, de mivel protokol volt- menjek genetikára, ahol pl. a tökéletes eredményeim uh értékek és AFP értékeim ellenére csak annyit mondott a doki, hogy óóó kismama 35éves, akkor február28-án jelenjen meg a kórházi csomaggal és megcsináljuk a szúrást! Szóval ment a harc- hogy MIÉRT is?? Az ok csak a 35év?? Ezek kicsit bosszantóak voltak, hogy nagyon túl volt lihegve ez az egész 35éves kor. Természtesen megértem, ha indokolt lett volna, bármi miatt, hogy magzatvízvételre küldenek, de így?

Na mindegy,- azóta már a legkisebb gyerekem is 3éves lett, közel vagyok a 40hez. Már nem szülnék- de nem a korom miatt, hanem mert egyszerűen már nem vágyok több gyermekre-velük kerek a világ.

2015. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
köszönöm a meg nyugtató szavakat
2015. jan. 6. 11:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!