Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitévő legyek? 4. gyermek?

Mitévő legyek? 4. gyermek?

Figyelt kérdés
3 gyermekem van 1-3-5. És újra kisbabát várok. Tudom,az én hibám,kérem a negatív kommentek kerüljenek,mert így is kész vagyok. Elvetetni nem szeretném. De nem tudok szívből örülni és várni. Egyszerűen utálom ezt az állapotot(terhesség). Nem tudom hogyan bírnék 4 kicsivel +1 kamasszal,aki a férjemé. Férjem most sem segít,de szeretné a babát. :/ Úgy szeretnék szívből örülni és várni. Még változhat? Így is sokszor nincs türelmem,pedig úgy szeretnék jó anya lenni. :'(
2015. jan. 4. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Én is kétségbeestem, amikor megtudtam, hogy jön a 4. Ne félj, ez el fog múlni. Nálunk pl. a 4. gyerekünk lett a lány a fiúk után. ne aggódj, fel fogsz nőni a feladathoz! Mondjuk a férjed segíthetne, ezt kedvesen, nem veszekedve, meg is mondhatod neki.
2015. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Huh. Teljesen megértelek. Nekem is ennyi idősek a gyerekeim, és én sem örülnék, ha kiderülne, hogy újabb baba várható.

Biztatásodra írnám, hogy a barátnőméknél hasonló korkülönbséggel jött egy meglepi negyedik baba, és nagyon jól sült el a dolog. Náluk is keveset tud apa segíteni, mert sokat dogozik, de a barátnőm felnőtt a feladathoz, és nagyon jól boldogul. A picit szinte észre sem venni, annyira besimul a család életébe, édes nyugodt baba.

Szerintem menet közben biztos változik majd a hozzáállásod, csak meg kell szokni a gondolatot. Szorítok nektek., biztos minden rendben lesz.

2015. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
1. válaszhoz még annyit, hogy nekem a 4. gyerekem SZÜLETÉSEKOR volt 5,5 éves a legnagyobbam, a 2. pl. még 3 sem volt ugyanekkor... és nem volt segítségem.
2015. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Gratulálok a babához és a 3 gyerkőchöz! Én is hasonló helyzetben voltam 7 hónappal ezelőtt. Akkor tudtam meg, hogy védekezés ellenére (fogamzásgátló) várandós vagyok. Nehéz helyzetbe kerültünk, dönteni kellett. Megtartottuk. A várandósság elején utáltam magam, előjöttek ismét a rosszullétekkel kapcsolatos emlékeim, a szüléstől való félelmeim és sajnos szégyenszemre nem éreztem semmit a kisfiam iránt. Teljesen közömbös volt számomra. Mindaddig, ameddig meg nem mozdult a pocakomba. Attól a perctől kezdve minden megváltozott. Most már tele vagyok boldogsággal, izgatottsággal. 38. hetet töltöm lassan, alig várjuk, hogy megszülessen. Jobban izgulok, mint az előző gyermekeimnél. Legalábbis most így érzem.

Velem is előfordul, hogy türelmetlen vagyok a gyerekekkel, de ez szerintem természetes ebben a rohanó világban. Nagyon boldog babavárást kívánok és boldog új esztendőt!

2015. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszönöm. Olyan jó ilyet olvasni,erőt merítek belőle. Azt ígérte,h fog segíteni. Most vidéken dolgozik,azért sem segít,de addigra jön ha minden igaz.
2015. jan. 4. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Fiam 4 és fél éves, lányom 3 és fél éves, 3. gyerkőcöm (fiú) 11 hónapos. Én sem örülnék 4. gyereknek, a hajam kitépném. Én nem mondhatom meg, mit csinálj, te tudod. Ha az első 3 szófogadó, nyugodt gyerekek, én megtartanám, de ha nem nekem biztos nem lenne türelmem egy 4. gyerekre. Ezt neked kell tudni. Mondjuk én már foggal-körömmel védekezek, hogy véletlenül se legyek megint terhes.
2015. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Én megakadtam egy mondaton:a férjem most sem segít. Hát ez azért nem túl pozitív, ezen próbálj meg változtatni azért.

Ha megtartod, nagy-nagy türelem. Nekünk is besikerült a 4. szívesen vállaltam, mert mindig nyugodt, türelmes anyukának tartottam magam. Erre jött egy kis ördögfióka, aki már születésétől fogva igen sírós-hisztis-problémás gyerek volt, mint aki érezte-tudta, hogy én nem akartam őt igazán. Ezért igyekszem most őt még jobban szeretni, de kikészít néha. Most 1,5 éves, de egyik gyerekem sem volt ilyen kis egyéniség.

Tudod úgy voltam vele, hogy terhesen én sem tudtam szívből örülni és várni. Aztán mikor megszületett kiderült fertőzést kapott és elvitték tőlem a koraszülöttre. Akkor nagyon megijedtem és aggódtam érte.Rögtön megváltoztak az érzéseim, és még lelkiismeretfurdalásom is volt, hogy mindez azért történt, mert nem igazán akartam őt. Mikor hazakerültünk, kaptam egy hisztis csecsemőt, aki állandóan csak ölben akart lenni, le se szakadt rólam, hulla voltam, haragudtam rá, ő meg csak engem követelt mindig. Aztán rájöttem, sokkal több szeretetre van szüksége belőlem, mert én állandóan csak 4-felé szakadtam, és neki belőlem nagyon kevés jutott. Hát némi segítség ehhez kellett, és itt elsősorban az apuka, aki a többi gyereket irányítgatta, hogy én nyugodt, meghitt órákat tudjak a picivel is tölteni.

Szóval nehéz lesz, és ne akard segítség nélkül megoldani. Az apukára mindenképp szükség lesz, mert a picinek az első hetekben csak te kellesz.

Minden jót és boldog babavárást!

2015. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett lepontozva mindenki?


Na mindegy.


Szerintem ez változhat pl amikor meglátod a babót az ultrahangon.

2015. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! ÉN SENKIT NE PONTOZTAM LE!:(

Holnap megyek a kardiológushoz,kiderül,h egyáltalán vállalhatom-e. Bízom benne,h igen. Sok erőt adtatok,szeretném és szeretnék jó anyukája lenni.

2015. jan. 5. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!