Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » X epil teszt kimutathat...

X epil teszt kimutathat fogantatástól számított 10 napos terhességet?

Figyelt kérdés

Többször csináltam már terhességi tesztet általánosságban, mert babát tervezünk párommal(mindig x epilt) és egyértelműen negatívak voltak, jött is a mensim, ahogy kell.


Most nemvárt előtt vagyok 3-6 nappal (sajnos nem tökéletesen rendszeres a mensim) és mivel brutál erős mellfájdalmaim jelentkeztek két-három napja, plusz egyik napról a másikra érzékennyé váltam illatokra-szagokra, csináltam eddig három terhességi tesztet (tudom, mind korai még).


Az első kettő totál negatív volt, de a harmadikon mintha nagyon halványan bár, de megjelent volna a második csík is. Reggel 5 és 6 óra között teszteltem, még kómás is voltam, egy csíkot láttam akkor, rossz megvilágításnál. Kíváncsiságból megőriztem a csíkot, és most, másfél órával később látom rajta a halvány második csíkot.


Létezhet olyan, hogy fogantatás után 10 nappal (mert sejtem, hogy HA fogant, akkor mikor fogant)a teszt halványan kimutatja a terhességet?


Nem élem bele magam, meg most már megvárom a mensit, hogy jön-e vagy sem, csak magam is meglepődtem az eredményen.


Ez nem az én tesztem, de kb. ennyire látszik a második csík, mint ezen a fotón az első teszt mutatja:


[link]



2015. jan. 6. 07:39
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen, egyelőre még én is a "nem hiszem el" stádiumában vagyok.


Annyiszor kellett már csalódnom, hogy most csak lesek :D


De persze majd nagyon odafigyelek, hogy sikerüljön is megtartani.


Hallottam olyan esetekről, amikor nőgyógyász hormonokat(?) írt fel a terhesség megtartására. Ez hogy zajlik: csináltat vérvizsgálatot, és abból kiderül, mit kell erősíteni vagy épp gyengíteni, ha a megtartással gondok lehetnek?

2015. jan. 7. 19:43
 12/22 anonim ***** válasza:
nem, simán felír utrogestant ha már terhes vagy....
2015. jan. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Egyből felírja, ennek ellenére is?


"Az Utrogestan 100 mg lágy kapszula fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

Mielőtt alkalmazni kezdi az Utrogestan 100 mg lágy kapszulát, beszélnie kell kezelőorvosával:

- ha terhes vagy lehetséges, hogy terherbe esett,"

2015. jan. 8. 19:24
 14/22 anonim ***** válasza:
ne haragudj de nem értem a kérdést...babás vagy.....elmész dokihoz....megkérdezed kell utro...doki válaszol: igen nem...ha igen felírja, kiváltod és szeded....
2015. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Erősödött a teszt ma reggelre, keddre behívott a háziorvos vizeletvizsgálatra ;)
2015. jan. 9. 11:24
 16/22 anonim ***** válasza:
Naah az jó.Drukkolok.
2015. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Szuper!

majd írd meg, hogy mi volt a dokinál!

2015. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Pozitív lett az orvosi vizeletminta is :)


Akkor most először nőgyógyászatra kell mennem, utána védőnőhöz, ugye jól tudom?


Bármilyen javaslatot szívesen hallgatok ami korai szakaszban jól jöhet: étrend, folyadékmennyiség, mit kerüljek el, mit vegyek pluszban magamhoz, közepesen nehéz fizikai munka esetén meddig lehet még dolgozni, mikor kell először intézkednem TGYÁS és ehhez hasonlók ügyében...stb stb.

2015. jan. 14. 12:30
 19/22 anonim ***** válasza:

Igen, először orvos, aztán védőnő.És innentől a te döntésed, hogy fogadsz e orvost vagy sem. Majd szépen küldenek minden vizsgáőlatra ami esedékes. Mivel eltörölték a 16 hetes AFP-t így érdemes az uh-k melett kombinált tesztet csináltatni, ami kb 30000 Ft.Én most vagyok 8 hetes most ezért is tudom aktuálisan. Elküldenek laborba, 12 hetes UH-ra (genetikai),18 hetes genetikai UH,32 hetes UH, 36 héttől NST és az utolsó UH38 hétben van.Persze emelett lehet plusz vizsgálat, ez terhességtől függő.Nekem az elsőnél sok vizsgálatom volt magas vérnyomás miatt.

Kerülni kell a vegyszerekkel való kontaktot, vagy ha mégis érintkezel velük,kézmosás, nyers ételeket alaposan megmosni, nyers hús-tojás fogyasztása , pasztőrőzött ellenörzött tej tejtermékek fogyasztása, sok vastartalmú ételt kell fogyasztani, kevés sósat, és kevés zsírosat. Terhesvitamin ajánlott. Illetve a háton való fekvés is kerülendő, de inkább ez a második trimesztertől, és a gőzforró víz elkerülése is fontos.

Hiretelen ennyi.

(2 éves kislány anyukája)

2015. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"Illetve a háton való fekvés is kerülendő, de inkább ez a második trimesztertől"


Nekem most a háton fekvés a legkényelmesebb, mert őrültem fájnak a melleim, mintha két dinnyét cipelnék :(


"A gőzforró víz elkerülése is fontos"


Kádvízben fürödni azért szabad, ha megkívánom, ugye? Általában zuhanyzom amúgy.


Olvastam arról, hogy kinyílhat a méhszáj, de ez már kora várandósságnál is lehetséges, vagy csak később, ahogy növekszik a baba?

2015. jan. 14. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!