Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idővel hamarabb érdemes...

Mennyi idővel hamarabb érdemes leszokni a cigiről, ha majd babát tervezek?

Figyelt kérdés

Persze tudom,akár most is letehetném, attól, hogy még nem akarok gyereket ,de az a baj,hogy egyelőre nincs meg bennem az indíttatás es szeretek cigizni..

Viszont magam miatt és a leendő gyerekem miatt is majd mindenképp le akarom tenni!

Mennyi idôvel előtte érdemes, mennyi idő után kerülhetek olyasmi egészségi állapotba, mint egy nem dohányzó?

Tudom, a tüdőmnek nem sok köze van a pici hez, de mennyi idô alatt ürül ki a nikotin a szervezetből?



2015. febr. 4. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. egy évvel előtte. De ha csak egy nappal előbb teszed le is, már sokat tettél a gyerekedért.
2015. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nikotin viszonylag hamar elkezd kiürülni a szervezetedből,annyi idővel előtte tedd le hogy a várandósság alatt egyszer se érezz kényszert arra hogy elszívj egy cigit,szerintem 2-3 hónappal előtte érdemes letenni!
2015. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, mint te. Nagyon szerettem cigizni, és a saját egészségem nem volt elég motiváció, hogy abbahagyjam. Én nem bírtam letenni, bármennyire is próbáltam, bár annyit elértem, hogy lecsökkentettem napi kb. 3 szálra, az viszont kellett. Csak akkor tudtam letenni, mikor megláttam a pozitív tesztet, akkor viszont azonnal, és nem volt "na, csak még egy utolsót". Ez volt a motiváció, ami előtte hiányzott :)

17 hkm

2015. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a vérből napok mire űrűl sejtekből viszont rengeteg ídő. minnél hamarabb. szerintem próbálj meg mondjuk egy nikvitin cukrotvagy vmit. (azt is jóval előtte abba kell hagyni) én fél évvel azelőtt szoktam le hogy egyáltalán nekikezdtünk.
2015. febr. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben,köszi a tippeket,én egy évre gondoltam kb.

Még csak 21 leszek,úgyhogy a baba még arrébb van :)

2015. febr. 5. 07:44
 6/7 anonim ***** válasza:
jó,hogy már most gondolsz rá :-)
2015. febr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem szeretném majd őt is szennyezni, meg nekem is jobb lesz,ha leszokom róla :)
2015. febr. 5. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!