Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy álltok hozzá a pocak...

Ti hogy álltok hozzá a pocak fogdosása, pocak lefényképezése sok babona okoskodo dolgokhoz?

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 20:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. 2 terhességem volt, de egyszer sem akarták vadidegenek tapogatni,vagy fotózni? a hasamat. Sokan megdícsértek, hogy szép pocak, de soha senki nem volt tolakodó.

A családból pedig ha valaki simogatni szerette volna, azt nem bántam.

A családomban semmi borzalmas babona nem kering, szerencsére felvilágosult emberek vesznek körül. És soha egyetlen idegen ember sem bombázott babonákkal.

2015. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Már a pocak szótól is kiver a víz, egy nagy hájas has jut róla eszembe...
2015. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Két terhesség statisztikája: a rokonok nem fogdosták, egy barátnőm kérte, had simogassa meg, a szomszédnéni kb. kétszer megsimogatta, várta ő is a babákat, szeretetből tette. Semmi babonás dolgot meg sem hallok, nem érdekel, ha valaki mondaná is, egyik fülemen be, másikon ki.
2015. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

1-2 ember akarta megsimizni, megkérdezték, egyetlen egy kolléganőm volt, aki mindig letámadott, és simizett, igyekeztem leszerelni, fura volt.

én fotóztam az 5. héttől :D nem tudom, milyen babona kötődik ezekhez, nem vagyok babonás, nem is mondhatom, hogy az lettem volna a terhesség alatt.

2015. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Milyen babona kötődik a pocak lefényképezéséhez? Még nem is hallottam, kíváncsi vagyok.
2015. febr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyáék szokták meg a párom anyukája simogatni,anya mindig letámadja :D Meg a két tesóm is szívesen megsimizi. Én is szeretem simizni,mert megnyugtató. Magamnak fényképezem mindig ahogy növekszik,de mások nem fényképezték le. Ismerősöm nincs túl sok akivel tartom is a kapcsolatot,egy barátnőm van aki meg szokta nagyon ritkán simizni. Engem nem zavar én szeretem meg a kicsinek is tetszik. Nyilván ha egy vadidegen jönne nem hagynám neki,azért az már más. De babonáról nem hallottam még ezzel kapcsolatban.
2015. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem, zavarni fog, ha fogdosni akarják majd a hasam, de csak addig zavart, amíg nagyon émelyegtem, utána már csak akkor, ha valaki "durvábban" ért hozzá. Egyébként szeretetmegnyilvánulásként fogtam fel, így jólesett.

Fényképezni anyám akarta mindig, na az nagyon zavart, de utólag már nem bánom, hogy készült róla kép.

A babonáról: ahogy becsíkosodott a teszt, mindenkinek elmondtuk, aki kicsit is közel áll hozzánk, és ahogy megvolt a neve, azt sem tartottuk titokban.

Én egyetlen babonához tartottam magam: semmit nem vásároltam a babának terhesség alatt (mondjuk nem is igen lett volna indokolt, mert szinte mindent megkaptunk), csak a legeslegvégén egy pelenkázót meg egy matracot.

2015. febr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A babona nem érdekel, nem is ismerek erre vonatkozó babonát. A pocakomat ettől függetlenül senkinek nem engedem fogdosni - kivéve a szűk családot, de őszintén szólva az is zavar, csak őket nem akarom megbántani. De nem a babona miatt, hanem mert betolakodásnak érzem az intim szférámba.


Fotót készítettünk kb 3-at eddig (30. hét), meg majd megyünk kismamafotózásra, szóval nem vittük túlzásba ezt sem.

2015. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Babona,az másik téma. Ott arra gondoltam,hogy öreg néni mond amiket tud babonákat ilyesztegetésből.
2015. febr. 9. 18:06
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát azok nagyon nyomják az ilyeneket. Már a hajam égnek áll az olyanoktól,hogy ha ég a gyomrod nagy haja lesz, ha a kefírt kívánod fiú lesz ha az édeset akkor lány....nálam egyetlen egy jött be. Az,hogy ha kerekebb a pocak akkor lány ha kicsit hegyesebb akkor fiú. Nagyon kerek pocakom van és eddig minden uh-on azt mondták,hogy kislány. :)
2015. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!