Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Programozott császármetszésre...

Programozott császármetszésre vagyok kiírva március végére, jól döntöttem?

Figyelt kérdés

Már kezdek aggódni. Aki a programozott császár mellett döntött kérem ossza meg velem tapasztalatait. Mit éreztetek, mennyi idő a felépülés, megbántátok-e hogy emelett döntöttetek stb.


Mindig is szerettem volna babát, de félek a fájdalomtól. Félek a szüléstől, undorítónak tartom, nagy dilemmám a "nagyfej-kislyuk" ezért döntöttem emelett.Még egyszer hangsúlyozom, hogy TAPASZTALATOKRA vagyok kiváncsi nem pedig ítélkezésre a döntésem miatt.



2015. febr. 11. 14:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
40%
Húgomnak gerincbetegség miatt lett programcsászárja. Oda volt hetekig. Ahogy a legtöbb császáros is. A problémádra nem a programcsászár a megoldás, hanem a pszichológus. A kis lyuk -nagy fej dilemma helyett a nagy lyuk - fej dilemmát választottad, egy rakat összenövéssel, a babádnak számtalan szövődmény lehetőségével. A születés minősége nagyon fontos. Rágd át újra!
2015. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
49%
Egészen addig, eszembe nem jutott ítélkezni, amíg azt nem írtad, hogy a szülés undorító...
2015. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
50%

Egyet értek a 2-essel.

Undorító?... Nagyon szánalmas vagy, ne haragudj.

Az egy dolog, hogy a fájdalomtól félsz, ezt meg lehet érteni. De a szülsére azt mondani, h undorító???????????

2015. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
45%
A gyerekre szoktál gondolni? Arra, hogy NEKI mi a legjobb? Az, hogy a nyugalomból minden előjel nélkül az arcába világítanak, fejjel lefelé kirángatják az anyjából és elviszik tőle messzire? Hogy fogod elmesélni neki a születését: Bocs, beszari voltam megadni neked azt, amire szükséged volt, ez van, törődj bele?
2015. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
56%
Én kb 3 hét után éreztem magam jobban. Addig fájt a lefekvés-felkelés, járás... Utána hirtelen elmúlt minden fájdalom. Akkor nagyon bántott, hogy császármetszésem volt(sűrgősségi), de most 3 hónap távlatából már Örülök. A puncim ugyanolyan, mint terhesség előtt. Szex fantasztikus. Ezt egy sima szülés után nem mondhatnám el. Ha lesz még egy gyermekem, a császárt választanám.
2015. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Ha nem gond, akkor én, mint 4x szült nő írnék és nem ítélkezek!!!!! De szerintem muszáj a másik oldalt is megismerned ahhoz, hogy tudj dönteni.

A babád meg fog születni és nem ez dönti majd el, hogy jó vagy rossz anya vagy/leszel.


Én a császártól rettegtem. A szülés egyáltalán nem olyan, ahogy külső szemmel látja egy tapasztalatlan szem, az már egy "más-állapot". Pláne ha lehet benn melletted valaki, akkor az sokat segít.

Én is undorodom mai napig a szüléses izéktől, de sok császárost láttam és nem vállalnám önként, talán mert nekem megvan az a hatalmas előnyöm, hogy tudom milyen szülni.

Egyik sem leányálom. Viszont én, miután megszültem, 2 óra múlva már ücsörögtam az ágyon, kutya bajom sem volt, mint akivel semmi sem történt, a császáros kismamák meg intenzíven voltak, megfigyelték őket, a babók nem lehettek velük, állandóan meggyörnyedve jártak, mikor már kijöhettek, számomra ez nagyon félelmetes látvány volt.


Nem bizonygatok és nem foglak győzködni. Nekem tök jó szüléseim voltak, pedig kettő még a rendszerben született, a legkisebb pedig teljes szabadságban. Baromi jó volt! Igaz, én eleve elutasítottam az oxitocin hozzásegítést, így nekem relatív majdnem végig fájdalommentes volt.

Boldog szülést és boldog anyai létet kívánok neked. :)

2015. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
72%

Császárom volt, soha többé az életben! Majdnem ott maradtam, újra kellett műteni később. Soha az életben nem kockáztatnám az életünket azért, mert nem merem kinyomni a gyerekem azon az úton, ami erre lett teremtve!


'Ezt egy sima szülés után nem mondhatnám el."

EZt nem tudod felmérni, ne haragudj. Nekem császár után is lett szexuális problémám, ez semmire sem garancia.


A császár életmentő beavatkozás, nem délutáni tea-program, ami választás kérdése.


Az önzésnek is van határa. Az a nő, aki nem a gyereke érdekét tartja előbbre a magáénál, ne vállaljon gyereket! Fáj? Ez van!

2015. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
53%

Bocsánat, hogy leírom, de tudományos tény, hogy a császáros babák, kisebb valószínűséggel lesznek stresszesek, mivel nem mennek át a szülési traumán. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy minden természetesen születő baba stresszes és egyik császáros baba sem az.

És szerintem felesleges felháborodni azon, hogy a szülésre azt írta, hogy undorító, mert azon kívül, hogy szereti és várja a babáját, nem sok szépség van magában a szülés folyamatában pl.: vér, fájdalom, vágások, orvosi beavatkozás, kórház - ezek mind negatív dolgok szerintem.

2015. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
74%

Undorító a szülés? Láttál te már videón császármetszést? Ahogy szétvágják rétegenként, kézzel feszegetik a hasat, a gyereket kilógatják, te meg csak lesel, a beleid szanaszét... csodás látvány. SEmmi egy kitolási szakhoz képest!


Nézz vele szembe: https://www.youtube.com/watch?v=ibaPWNUoCLs

2015. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
87%
Nekem csak sima szülésről vannak tapasztalataim, a rengeteg rémsztoriban feltűnő borzalmaknak nyoma sem volt. Persze fájt, de az is fáj, ha felvágnak, ezen kívül semmi gond nem volt, és az se rossz, ha az ember saját lábán megy át a szülőszobáról a gyerekágyra a babát tolva. Szerintem beszélgess természetesen és császárral szült ismerőseiddel, és hasonlítsd össze.
2015. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!