Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok és aggódom,...

Terhes vagyok és aggódom, hogy a munkám hatással lessz rá. Konyha üzemben dolgozom és nagy a fizikai munka. Napi 10 óra.7 hetes vagyok de aggódom, minden nap nehogy tul emeljem magam vagy valami. Mivel hogy az első 3 hónap kritikus. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok.Eleinte hütő részlegen voltam,onnan elhelyezést kértem mikor megtudtam,hogy terhes vagyok.De az üzemmben is 9fok van.Igaz felöltözök. Arra is gondoltam, hogy kiiratom magam táppénzre, de nem biztos,hogy ilyen hamar kiirna a nőgyógyász..
2015. febr. 18. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom később nem szabad emelni, amikor már van pocak is bőven
2015. febr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magában nem a fizikai munka rossz. Ha megerőltető és/vagy 5 kilo feletti súlyok emelése. A nőgyógyász ajánlatot lesz a pihenésre ha úgy látja jónak, legtöbbel meg lehet beszélni. Elmondod, hogy milyen a munkád, , valamilyen ürüggyel pihenést javasol és a háziorvos kiír táppénzre. Másik út az üzemorvos. Ha a munkád alkalmatlan és nem jutnak áthelyezni egy megfelelő munkakörbe, akkor úgy is kerülhetsz táppénzre úgy tudom.
2015. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*nem jutnak hanem tudnak.
2015. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pont ma irattam ki magam táppénzre 8 hetesen, mert rengeteget kell egy helyben állnom, sokat vagyok ragasztó- és festék közelben. Plusz még az első terhességemnél rengeteg problémám volt.
2015. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha te alkalmatlannak érzed a munkahelyedet rá, hogy dolgozz terhesen, kiírnak táppénzre... Először irasd ki magad a háziorvossal, és később majd meglátod és átgondolod...
2015. febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!