Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanács? Miből mennyi?

Tanács? Miből mennyi?

Figyelt kérdés
ha kisbabát várok,szülés előtt miket kell beszereznem,és miből hányat,meg méretűt. segítenétek.Mindent írjatok le légyszi...ami kell.. KÖSZÖNÖM!!
2010. febr. 13. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Rucikból: hosszú és rövid ujjú body, Ujjas és ujjatlan rugi ezekből én 3-3-3-3 darabot vettem tescoban 0-3 hónapig vagy van egy pár méretszerinti 56-os és 62-es, zokni 3, harisnya 2, kötött zippzáras pulcsi 2, 2 kispoló, 2 kis kertésznaci (lába között patenttos), sapka 2, kiskesztyű hogy ne marja az arcát 2 darab. Én tescoban vettem mindent. cheeroke és pont most vannak akciók. 60-at költöttünk összesen ruhákra mert már vettünk pár nagyobbat is. Overált vehetsz még neki 0-3 hóig ha hideg időben szülsz te is. Magadnak gyermekágyi betét, 2 hosszú poló vagy hálóing szülni én azt is ott vettem férfi polót 4xl-es méretben.

2010. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

folyt.köv.


Mellszívó, cumisüveg készlet, légzés figyelő, cumis üveg melegítő (hálózatis és autós mi ilyet vettünk 8000) kiskuka, szennyes, mosópor (van csecsemőknek is) öblítő de mind a kettő jó ha figyeled hogy melyiken van kisbaba. Pelus, rongy pelus 15 darab (feje alá, kajázáshoz) törölköző 2-3, kistakaró, ágynemű, huzatok (lehetőleg 2 garnitúra) lepedő, fürdető kád+állvány, sampon, tusfürdő, hintőpor, testápoló+ olaj Nivea baby 1000 forint darabja. Bébi monitor ha olyan a levegő párásító, orrszívó, lázmérő, hordozó, cumi, kiskanál (vitaminokhoz mert úgyis írnak fel) stb stb stb... ha járod a boltokat kérj segítséget vagy időzz a polcok között én is azt csináltam nem kapkodtam a bevásárlással baba részleg több mint 1 óra volt mert mindent végig olvastam.

2010. febr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen tényleg rengeteg mindent kell megveni. Én egyszerre nem is tudtam mindent, hanem szépen fokozatosan. Nekem van listám. Jah, most vagyok 35 hetes és most értem a vásárlás végére. Azért ilyenkorra már nem árt. Azt szemelőtt tartva vásásróltam. Body kb. 8 db kell. Nem tudom mikor szülsz, én mostanában, úgyhogy nekem a zöme hosszú ujju. 1-2 rövidujju van közte. Ha te nyáron szülsz pl. akkor neked elég 1-2 hosszujju, hátha akkor is lesz rossz idő. Méretben 1-2 56-os a többi mind 62-es. Rugdalodzó, az is kb. 5-8 db. Én nadrágot nem vettem, nem szeretnék ráadni, ne nyomja a hasát feleslegesen. zokni, kb 3-4 db, 2 harisnya. Poló is 2-3 db az ujjatlan rugihoz. 2 pulcsi, 2 kocsikabát, 1 óverál. Kis kesztyű, hogy ne karmolja az arcát 2-3 db.

Kis sapka. Kell olyan amire az utcára viszed, 2 db. Meg 2 db vékonyabb a lakásba, pl. fürdetés utánra.

Kis türcsi, 2-3 db. Textil pelenka 10 db. Én hálózsákban akarom altatni abból is legalább 2 db. Ha szeretnél dicsérik nagyon az angol pólyát én nem vettem úgyan, mert nekünk sok rugink van kaptunk bőven.

Takaró párna, hozzá huzat, 2 garnitura. kb. 3 db lepedő. Egyébként az elején nem ajánlatos még betakarni. Rácsvédő 1-2 db. Kispléd a babakocsiba, hordózóba.

Én babaápolási terméket nem vettem. Mert először úgyis az orvos irja fel azt akarom használni. Csak popsitörlőket vettem (olyat amiben nincs olaj, felhívták rá a figyelmem) meg 1-2 csomag eldobható pelenkát. Az első 3 méretből 1-1 zacsival. Legyen itthon.

1 fürdetőkádat. Állványt nem vettem, mert én a fürdőben akarom fürdetni a kád fölött, mert ott jól be lehet melegíteni. Igy viszont kellett venni pluszben egy pelenkázó lapot. Igy összesen 2 db. Kivéve ha van pelenkázószekrényed, mert ahhoz adnak általában.

1 cumisüveget, csak hogy legyen itthon ha kell, vettem hozzá egy babavizet is, ha valamiért hirtelen tea kell. Cumit is vettem egy darabot, ha kellene. Ahhoz kéne még egy láncot vennem. Babahajkefe, serkenti a fejbőrt, hajhagymákat, még ha nincs is haja. Olló a körmét vágni.

Mellszívót még nem vettem, vacilálok nagyon, mindenhol azt mondják, hogy kell, csak anyu beszél le róla, hogy hülyeség nem kell az! Hát nem tudom. Meg melltartóbetétet. Ja, légzésfigyelőt is vettünk.

Azt hiszem igy hirtelen ennyi elég is. Aztán menetközben rájön az ember, hogy mi kellhet még.

boldog babavárást

2010. febr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak annyit fűznék hozzá az előttem szólokhoz, h mellszívó sztem sem kell. Az 1. babámat én is mellszívó nélkül szoptattam, mivel kézzel sokkal több tejet le lehet fejni és ingyen van, higiénikus. Rengeteg tejem volt,pont emiatt, mert mindig ki tudtam fejni az összes tejet és így a tejtermelés folytonos maradt.

24 hetes km

2010. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is csatolnék hozzá véleményt: Már nem egy gyerekes anyuka.Ami szerintem pénz kidobás: Sterilizáló, pl:aventes, kifőzve tokéletes, úgysem sokáig fertőtlenítesz. Penenka tartó vödör, pihenőszék, autós melegítő, kivéve ha sokat vagy úton.Most hirtelen ennyi.

Amit én nem vettem és még beszerzem a párásító ami mutatja a szoba hőmérsékletet pára tartlalmat stb...

2010. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!!!!!
2010. febr. 13. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!