Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottatok mar azt hogy az...

Hallottatok mar azt hogy az elso harom honapban nem szabad enni repat a karotin tartalma miatt, meg narancsot?

Figyelt kérdés
Ma jart nalam egy ismerosom aki azt mondta, hogy nem szabad...nem tudom, en eleg hulyen neztem ra...mert en ettem, es semmi baja a gyerekemnek!
2010. febr. 13. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez s hülyeség,mint sok más amit terjesztenek arrol hogy mit szabad.és mit nem.
2010. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ahoz hogy esetleg bajod legyen a karotintol naponta több kilo narancsot,meg répát kéne megenni.
2010. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ja en is ezt gondolom...de a lany kototte az ebet a karohoz, hogy ez igy van es kesz, gonodoltam megkerdezem h igaz e
2010. febr. 13. 19:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A citrusfélékben sok a folsav , úgyhogy biztosan nem árt a fogyasztása.
2010. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szezon gyümölccsel,ill. zöldséggel ki lehet váltani a terhesvitamint.Ezt orvos mondta.És szerintem ezeknek (nari,répa) épp most van szezonja :)
2010. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Annnyi tévhit kering, hogy mit lehet és mit nem a kismamáknak, szoptató anyukáknak és piciknek, hogy borzalom. Terhesen csupán néhány dolog tiltott, értem itt a nyers vagy félig sült húsokat, pasztörizálatlan tejtermékeket. A narancsból, répából iszonyú sokat kellene megenni ahhoz, hogy gondot okozhasson... sőt, a sárgarépában és más növényekben lévő karotinnak csupán 25%-át tudja hasznosítani a szervezet.. Ezekmellett érdemes azt is tudni, hogy 100 g sárgarépa karotintartalma bőven fedezi a napi A-vitamin-szükségletet, ugyanakkor a többletbevitel karotinoidokból nem jelent veszélyt, mivel ezekből a szervezet saját igényeinek megfelelően állítja elő az A-vitamint.
2010. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
rákerestem, találtam egy cikket, hol épp a béta-karotint ajánlják terheseknek: [link] asszem tehát, hogy arról van szó, a már kész A-vitamin árt a magzatnak (májat pl. nem nagyon lehet enni), de hogy miért, azt nem írják sehol. A béta-karotin viszont épp hogy szükséges.
2010. febr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
koszi...igazabol ugy latom hogy a csajt nem lehet meggyozni...es most ugy dontott hogy edzeni is elkezd melle, ugy hogy mindennap szobabiciklizik...de en erre nem mondok mar semmit...mert nem lehet...nagyon koszonom mindenkinek
2010. febr. 13. 23:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Hajaj. :) Terhességem első 10 hetében csak a sütőtököt kívántam, ettem is minden nap bőségesen. :)

Azt hallottam, hogy egészen pici babának, pl. 4 hónaposnak, akit hozzátáplál az anyuka még nem szabad nagy mennyiségben répát adni aaaaa talán a karotin tartalma miatt, ami légzésbénulást idézhet elő. Lehet nem pont ez a nyavaja és nem pont ez a neve, de a légzéssel van összefüggésben. :)

2010. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!