Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szőlő cukor növeszti a babát?

Szőlő cukor növeszti a babát?

Figyelt kérdés
Sziasztok. minden genetikai Uh szerint hétfőn leszek 28 hetes terhes.a 4d ultrahang szerint tegnap lettem 27 hetes. menszesz szerint hétfőn már 30 hetes lennék.. ugy gondolom kissebb a babám, én se vagyok egy hú de magas nő.. mint amit ők átlagnak mérnek.. de félek h 30-32 hetes uhn befektetnek kicsi a baba cimszóval! azt hallottam hogy a szőlő cukor hizlalja és növeszti a babát. igaz lehet?Milyen mennyiségű szőlőcukor ér el eredményt?

2015. márc. 1. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem csak a szőlőcukor, hanem mindenféle ész nélküli szénhidrátbevitel növeszti a babát. Nem a terhesvitamin. Hanem a csoki, fagyi, keksz, napi ötször kis péksüti, fornetti, anyámkínja, ami csak lecsúszik, meg még belefér.


Én NEM kezdenék el ész nélkül glükózt vagy bármi más cukrot tolni, gondolom, nem hiányzik neked egy jó kis terhességi diabétesz, és az sem, hogy a babádat folyamatosan szurkálják meg cukrosvizezzék, ha megszületik.

Várd meg a 32. heti uh-t.

Ha nem vagy túl magas, akkor lehet, a babád sem lesz óriási. Ez nem baj! Régen 2,5-3,5 kg közötti volt az átlag, mert akkor nem volt ilyen mennyiségű és minőségű táplálék karnyújtásnyira tőlünk, plusz a nők többet mozogtak.

Sokat számít a genetika is.

Amíg azt mondják, nincs baj, én nem aggódnék. Majd a doki megmondja, kicsi-e vagy nem, kell-e aggódni vagy sem.

Legalább könnyen megszülöd. :)

2015. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem hallottam, nekem azt mondták egyek sok fehérjét, mert a baba abból "építi magát" :)
2015. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. amugy se rajongok a szőlőcukoré,csak szeretném ha itthon nőlne,nem a kórházba.. mert az orvosom képes be fektetni 32 héttől szülésig és ott minden féle szarokat adnak...
2015. márc. 1. 11:22
 4/9 anonim ***** válasza:

A sok cukor a növekedési hormonra van hatással.


Igen, fehérjét jobb lenne enned. Tejtermékek, hús, tojás, hajrá! :)

2015. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tejtermék,hús,tojás a minden napjaimba vannak.. és hát nem nagyon nőtt tőle. estére joghurtot ettem,reggelire tojás rántottát. most brassóit fogok ebédelni:D de minden nap kb igy felosztva van minden..
2015. márc. 1. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez csak népi megfigyelés, akkor inkább el tudom képzelni, hogy a sok cukorbevitel miatt kialakult terhességi diabétesz okozta a baba növekedését, súlygyarapodását.

Nekem végig egy héttel kisebbnek mérték mindkét lányomat, és a máshol végzett két uh között is volt eltérés.

Szerintem is várd meg a következő uh-t. A megfelelő, kielégítő táplálkozás valóban jó hatással van a baba fejlődésére, de nem hinném, hogy önmagában nem hinném, hogy nagy mértékben befolyásolná a baba méreteit.

Második lányomnál komoly gdm-es voltam, 160g-os ch diétát kellett tartanom plusz 4x inzulin, mégis normál 3200g-al született a 38. héten, ugyanúgy, mint az első kislányom, akinél nem volt ilyen problémám, ettem mindent rendesen, sőt.

2015. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor hagyom ezeket. ugy fogok táplálkozni mint eddig.. a cukrom hálistennek nagyon jo.. nem eszek nagyon olyan cukros ételeket..húsokat,sós ételeket. néha néha fordul meg az édes pl joghurt..
2015. márc. 1. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:

A méhlepénytől függ leginkább, hogy mennyire látja el tápanyaggal, nem a te emésztéseddel.

Ha éheznél, akkor előbb bontaná le a szöveteidet és használná fel a baba, minthogy ő hiányt szenvedjen. Ha kálcium kell, akkor kivonja a csontokból, fogakból.


Szóval ezen te kívülről, táplálkozással nem tudsz segíteni, csak azon, hogy te magad ne robbanj le. Egyél egészséges ételeket, megfelelő mennyiségű fehérjét és vitaminokat (=zöldség, gyümölcs). A többit bízd a szervezetedre.

2015. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lányommal jártam úgy, hogy a doki már magzati degenerációról beszélt felettem... 41.héten született a kicsi,az előtte levő ultrahangon is jó ha 2kg meg 40cm lesz... Lett egy 3,5kg 56cm apróságom. Rosszul mérték, mondjuk a kicsi nem volt túl együtt működő :-) Most négy éves és a szemtelenseget leszamítva semmi baja.
2015. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!