Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 évesen megtartaná bárki is...

16 évesen megtartaná bárki is a kicsit?

Figyelt kérdés

Barátommal 1 éve vagyunk együtt, én 16 vagyok, Ő 21.

Mindig védekezünk rendesen, fogamzásgátlót is elkezdem szedni már kis idő múlva.

Anyukámmal lakom, és barátom sokat bizonyított mindig anyukámnak is, nekem is..

Betegségben, mindenhogy velem volt eddig.

És mostanában eszembe jutott, hogy mi lenne, ha véletlenül teherbe esnék, meg-e tartanám.

Persze erre minimális az esély, és mivel nincs meg a kellő anyagi háttér még amit mi teremtettünk volna meg, így nem lehet, és nem anyukámnak akarok szülni, mert mivel suliba járok, Ő lenne vele többet, Ő tartana el már egy gyerekkel együtt, habár barátom segítene, dolgozik.

De eszembe jutott, hogy talán elgondolkodnék, hogy meg-e tartsam.. Ez normális, vagy butaság?



2015. márc. 22. 12:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Ne tedd ki ennek magad 16 évesen. Túl fiatal vagy a gyermekneveleshez az abortusz pedig egy szörnyű dolog. Ha jól veszem le csak feltételes módban beszélünk. Szóval figyeljetek oda a védekezésre és nem kellesz ilyen nehéz döntést meghozni. Sajnos ha ilyen van bárhogy döntesz az nem lesz jó. És évek múlva még tervezhettek babát.
2015. márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Az unokatesóm megtartotta, a szülei és a fiú szülei is támogatták. Estin fejezte be a gimit, jó anya lett. Az egyetlen buta döntés az volt, hogy hozzáment terhesen a baba apjához, és öt év múlva újra terhes lett, a pasi meg lelépett egy új 16 évessel... szerencsére talált normális pasit, tőle van a harmadik lánya, 18 éve házasok :)

Néha előkerül a téma, azt mondja, ma is megtartaná.

2015. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem, és nem csak 16 évesen nem tartanám meg. Minimális munkatapasztalat vagy szakma nélkül szinte öngyilkosság Magyarországra gyereket szülni.

25 éves házas nő vagyok. Most állunk úgy anyagilag, hogy ha becsúszna már meg mernénk tartani, de pl egy évvel ezelőtt még szó sem lehetett volna róla (konkrétan hely sem lett volna ahova leteszem a gyereket aludni pl).

2015. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%

Anyukámmal beszéltünk arról, mi lenne, ha véletlenül teherbe esnék (persze védekezünk mindig), és azt mondta, hogy megtarnanánk. Mondta, hogy segítenének, anyagilag is meg máshogy is (szerencsére elég jól élünk).

Így megtartanám. Persze nem lenne egyszerű, estin kéne befejeznem a sulit, de nem vinne rá a lélek, hogy elvetessem. De mindent megteszünk annak érdekében, hogy ne kerüljünk ilyen helyzetbe.

17/L

2015. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Biztos, hogy nem tartanám meg.
2015. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én megtartottam 16 évesen :) 23N
2015. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
En meg nem akarok gyereket, csak ha kijartam sulit es mar dolgoztam egy ideig, es meglesz hatter + a baba apjaba is biztos leszek.. Csak igy.. De azert megfordult fejemben.
2015. márc. 22. 13:38
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Szánom banom bűneimet hogy felelőtlen voltam de én nem tartottam meg. Mire? 16 évesen érettségi nélkül, 16 évesen általában a kapcsolat se stabil. Nagyon nehéz volt végigcsinálni mert felfogtam mit teszek a saját babámmal de őszintén, milyen élete lett volna ha megszületik? 16 évesen nagyon éretlen voltam.
2015. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ez igy igaz. Talan anyagi hatteret megoldani nem is lenne olyan nehez, mivel mellettem lenne anyu meg egesz csaladom, de nem akarok ugy szulni, hogy nem stabil a kapcsolat, es apa nelkul en is tudom milyen felnoni, ezt nem akarnam a sajat gyermekemnek
2015. márc. 22. 13:48
 10/22 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Csak ebben az a gáz, hogy te nem tudod előre hogy ez örökös szerelem vagy pár hónap múlva véget ér. Én hittem benne, hogy ez örökös lesz, ezért tartottam meg a babát. Azóta is együtt vagyunk, lassan 9 éve már :)
2015. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!