Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vírusos gyomorrontás 26 hetesen?

Vírusos gyomorrontás 26 hetesen?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok ijedve,hogy valami baja lesz a babának. Hányni nem hánytam sokszor,meg már eszegetni is bírok. Természetesen próbálok minél többet inni is. De nagyon fáj a gyomrom! Nem tudok se ülni,se feküdni. A baba viszon rengeteget mocorog,majdnem kirúgja az oldalamat. Lehet neki is valami baja?
2015. márc. 23. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem hánysz annyit, hogy kiszáradj, akkor nem.


Hasonló volt 36 hetesen, három napig sugárban hánytam óránként. Annyira váratlanul és nagy nyomással jött, hogy néha lépni se volt időm, ott rókáztam el magam, ahol éppen voltam.

Szülészetre bementünk, mondták, hogy az ilyen nem veszélyes, de a megnyugtatásomra lefuttatnak egy CTG-t.

Amíg végeztek, én telehánytam nekik egy vödröt :)

2015. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Egy kicsit megnyugodtam! Szerencsére én "csak" háromszor hánytam,még az éjszaka. Azóta bentmaradt minden amit ettem. Azért lehet majd felhívom az orvosomat,biztos ami biztos. Csak attól ijedtem meg h a baba nagyon mocorog. Ennyire sokáig,meg ennyire erősen még sosem rugdosott. Biztos ő sem érzi jól magát. Szegénykém!
2015. márc. 23. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztosan nem a hányás miatt mocorog, és biztosan nem érzi rosszul magát a te gastritised miatt, ezt szinte garantálni tudom. :) Egyedül a kiszáradás jelentene rá veszélyt, de azért egy felnőtt 3 hányástól nem szárad ki, nyugalom.
2015. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(Én még csak 18 hetes vagyok, egy hete érzem mozogni a picit, de ma valami esezeveszett mennyiségű mocorgást éreztem, főként ehhez a terhességi korhoz képest. Lehet, hogy front van, az első lányom akkor mocorgott ilyen irtó sokat általában.)
2015. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem izomlázam lett a rekeszizmomban utána a sok hányás miatt :)


Gondolom nem annyira kényelmes a babának, hogy rászorul a hasizom és a rekeszizom is, de azért van a magzatvíz, hogy az ilyen külső hatásokat tompítsa. Semmi baja nem lesz tőle.


Kortyonként igyál folyadékot. A kóla terhesség alatt ellenjavallt, de 1-2 korty (nem több!) hányingerre jót tesz. Próbáld azt.

Nagy mennyiségű folyadékot EGYSZERRE ne igyál, mert az irritálja a gyomrot és ki fogod hányni. Fél percenként kortyolj vizet inkább. macerás, de legalább bent marad.


Később, ha a gyereknél fordul elő ilyen, nála is így kell majd adagolni a folyadékot, kiskanalanként.

2015. márc. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!