Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 éves vagyok es juliusban...

15 éves vagyok es juliusban leszek 16. Terhes vagyok. Párom es a csaladom támogat. A babát megtartjuk. Mivel a párom sokkal idősebb mint én lehet neki vagy anyukámnak ebbol baja? Valaki eltudná mondani azt hogy ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha ebből kifojolag a szeretteimnek baja legyen. Nem kritikat kernek hanem segitseget.
2015. ápr. 29. 19:20
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Koszonom azoknak akik pozitivak. Es gyamugy meg ilyenek?
2015. ápr. 29. 20:18
 12/22 anonim ***** válasza:
23%
Lehet kicsit off, csak kíváncsiságból, kérdező, miért döntöttél úgy, hogy megtartod a gyereket?
2015. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Mert feltem elvetetni es olyan mintha embert olnek. Meg mivel feltudjuk nevelni igy nem akadaly.
2015. ápr. 29. 20:34
 14/22 anonim ***** válasza:
14%

Mitől félsz? Hogy megbánod? Hogy elítélnek majd emiatt?

Ha belegondolsz ezek mind igazak lehetnek arra az esetre is, ha megtartod.

Egyébként az abortusz lehet, első hallásra úgy hangzik, mintha emberölés lenne, de nem véletlenül nincs rá törvény a 12. (?)/(fiatalkorúaknál azt hiszem 18.) hétig. És utána sem emberölésnek minősül, hanem magzatelhajtásnak, ami bűncselekmény, de koránt sem olyan súlyos, mint az emberölés.

2015. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Tudom. De a lelkiismeretem...
2015. ápr. 29. 20:43
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
10-es miért is és hogyan kellett volna gondolkodnia anyámnak rólam: Mellesleg anyukád nem anyád...
2015. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként meg vannak kockázatai a későbbiekre nézve az abortusznak. Nyilván mivel nekem is lányom lesz meg van az esély,hogy ugyanígy járok. De a legjobb tudásom szerint fogom felnevelni és tudni fogja azt,hogy hogyan kell védekezni és megfelelő korú párja lesz. De mivel nem lehet ott senki sem az ágy mellett amikor együtt vannak az emberek nem lehet mit csinálni. Lehet akármit mondani a védekezésről,ha az ember nem fogadja meg.
2015. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
31%
Nem lesz se a párodnak baja ebből se anyukádnak. Nem tudom ki lesz a gyámja a picinek,anyukád vagy a párod. Gondolom a párod már elmúlt 18 ha jóval idősebb tőled. Ha külön fogtok költözni a pároddal és a babával akkor fontos hogy legyen munkahelye a párodnak,na meg persze normális körülmények különben nem adják haza a babát. Ha anyud lesz a gyám akkor is kimennek a gyáműgyesek környezet tanulmányra ha alkalmasnak találják a környezetet és a családot akkor simán haza adják a picit. Minden jót nektek :)
2015. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Koszonom szepen a segitseget!

Igen a parom elmult 18. Ezek szerint akkor lehet a parom a gyamja? Mert ugy halottam hogy ameg be nem toltom en a 18-at addig edesanyam lesz.

2015. ápr. 30. 06:25
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

"Ezek szerint akkor lehet a parom a gyamja?"


Nem lehet. Kiskorú személy gyermekének gyámja, csak a kiskorú gondviselője lehet.


Viszont, ha a barátod tényleg komolyan gondolja, akkor amint betöltöd a 16-ot, elvehet feleségül (a gyámügy engedélyével) és akkor már nem kell a gyereknek se gyám, mert te és a férjed közösen lesztek a gondviselői. Te ezzel kvázi nagykorúvá válnál, a szüleidtől függetlenednél, a gyereked ügyeiben saját magad járhatnál el. A kvázi itt annyit tesz, hogy a nagykorúságod nem jelentene 100 %-os nagykorúságot. Nem ihatnál, nem dohányozhatnál, nem szavazhatnál, de a gyerekedet felnőttként láthatnád el, minden ügyintézésre, orvoshoz..stb. nem kellene anyukádat is vinned.

2015. ápr. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!