Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34+3napos hkm vagyok tegnap...

Nné Adrea kérdése:

34+3napos hkm vagyok tegnap voltam doktornal c1000 írt, de sz mondta majdnem nyitott méhszáj. Mikor várható szüles? Van még pár hetem?

Figyelt kérdés
27hetesen c3000,31hetesen c2000 van némi folyásom,arra kúpot írt.Egyre gyakrabban érzem nyilaló,feszülest szeméremcsont,hüvelyi részen.Néha úgy érzem mindjárt szulok.
2015. máj. 14. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem is értem miért nem fektetett be magnézium infúzióra...nem egy ismerősöm járt így,őket egyből bent tartották. Oké,hogy ilyenkor már "nem baj",ha megszületik,mert már csak a súlya gyarapszik,meg fejlődik még a tüdeje egy kicsit,de hát akkor is...pihenj nagyon sokat,polcold fel a lábad és emeld meg a derekad is,hogy ne érje terhelés a méhszájat. Nekem is ezt javasolta az orvos amikor túl korán keményedtem és görcsöltem. Tényleg nem értem a dokit... oké,hogy a szülés 1111-nél indul be,de neked nem kell sok hozzá innen.
2015. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja a másik meg az,hogy ilyenkor kúp????? Ha valóban ennyi a méhszájérték,akkor persze,hogy bővebb a folyás mennyisége is. Nekem is bővebb lett,bár én ha egyben maradok,akkor vasárnap kezdem a 39. hetet, a méhszájértékem 2100. Mondta is a doki,hogy mivel már tűnik el a méhnyak,stb normális a bővebb folyás,az is normális,hogy van folyásod,hiszen az alapból van és a terhesség alatt alapból megnő a mennyisége. Nem tudom,szerintem a dokid csak vette a papírját. Kicsit szúrósabb volt a szaga a folyásomnak és azt mondta a doki,hogy már 2100-as értéknél sem ír fel kúpot. Akkor neked 1000-nél,hogy a fenébe merte bevállalni?
2015. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat kedves válaszoló, de miért is bírálod felül az orvost?Az hogy 1000 az érték, messze nem szülés.Barátnőm 1000-es értékkel dolgozott, sétált, és láss csodát, időre szült.Én 31. héttől 1111 voltam, és bár 36.hétig feküdtem, de utána három és fél hetet végig trappoltam, és kiírt időre szültem.Még két hetet simán bent maradhat így is, de akár többet is.
2015. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem felülbírálom,hanem leírtam,hogy nem értem. Mert nekem csak olyan tapasztalatom van ilyen esetekben,hogy befektetnek a kórházba magnézium infúzióra. A kúppal is ugyanaz amit leírtam. Több orvos döntése és véleménye alapján mertem leírni a véleményem és azt ami velem is történt. Nem mondom,hogy rosszul döntött,csak furcsálltam,az eddig tapasztaltak és hallottak alapján. Volt már olyan nem egyszer,hogy egy orvos rossz döntése miatt történt később baj. Ez persze nem azt jelenti,hogy rosszul döntött ebben az esetben is az orvos.
2015. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is szokatlannak talaltam doktor döntéset.Felulbiralni nem akarom.De korábban már 2xfekudtem bent magnézium infúziót, tüdőérlelőt kaptam.Csak annyit mondott sok pihenés.Szülésznovel beszéltem azóta Ö se esett pánikba.Remélem még 1-2 hétig kihúzom.Köszönöm válaszokat.
2015. máj. 15. 03:52
 6/11 anonim ***** válasza:

akár a végéig is húzhatod mint én :)

39 hetes vaghyok,a 30.héttől 1211 az értékem,és a helyzet változatlan! :) :( Tegnap vizsgált a dokim.Pedig igen erős jóslóim,görcseim voltak nem egyszer,biztos voltam benne hogy tuti tovább nyiltam,és nem....

Azért legalább a 36.hétig pihenj amennyit csak tudsz.Nekem is onanntól szigorú pihenés volt előirva,mondjuk a 4évesem mellett ez nem nagyon volt kivitelezhető,meg napi 6szem magnerotot szedtem,+napi 1seduxent a 37.hétig.Utána ugyanúgy jöttem-mentem,most is gyalogolok k-ereket,és semmi sajnos.....

2015. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ahány orvos, annyi módszer.Van aki nem nem is vizsgálódik csak a vége fele, azt az orvost miért nem érdekli a méhszáj állapota???A legtöbb esetben nincs probléma a méhszáj nyílásából.A legtöbb esetben.A koraszülések általában más miatt történnek, és hirtelen, előjel nélkül.Ez a fektetés csak elővigyázatosság, protokoll.Nyilván kell, és be kell tartani, de nem feltétlen kell megijedni.
2015. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na ez igazán megnyugtato.így újra 'lenduletet' kaptam:-) magnerot3x2 szedem is köszönöm boldog babazast
2015. máj. 15. 10:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát 7-es sajnos ez van. 1-es vagyok egyébként. Engem 23 hetesen megvizsgáltak mert nagyon keményedtem,aztán leghamarabb már csak most vizsgáltak meg múlt pénteken,a 37+5 héten,mert véreztem és szülőszobára küldtek. Ott néztek meg. Azért eltelt a két vizsgálat közt majdnem 15 hét... és elvileg 4 hetente kéne nézni a méhszájat a gondozáson. Sajnos ez van. Ki kell harcolni már,hogy megvizsgáljanak.
2015. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem kell 4 hetente nézni. nekem hüvelyi vizsgálat csak a terhesség megállapításakor, meg a végén volt. Közben csak uh.
2015. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!