Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hosszabb ciklus esetén is...

Smileyka27 kérdése:

Hosszabb ciklus esetén is (38-40 nap) az utolso menstruációtol számítják hogy hanyadik hétben vagyok?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok mikor menjek dokihoz. Ha attol szamitjak mar betoltom a 7hetet. De mivel igy csuszik a peteeres lehet meg csak 5-6hetes leszek. Akkor meg nemigen hallani meg szivhangot...válaszotok köszönöm
2015. máj. 27. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha sok eltérés van a méret és menzesz szerint akkor lehet méret szerint számolják a terhesség korát. Orvoshoz pedig legalább 3 héttel a pozi teszt után Menj, akkor nem lehet elteveszteni hogy most mennyi idős is lehet, akkor kell lennie szivhangnak.
2015. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy csak akkor veszik figyelembe az orvosok a hosszabb vagy rövidebb ciklust, ha 21 vagy 35 napos a ciklusod. Akkor a védőnő, amit kiszámol szülési időpontot, hozzáadnak, vagy levonnak 7 napot, tehát neked szerintem módosítani fogják a szülés időpontot. De én akárhova mentem vérvételre, vagy amikor szültem, mindig a kiskönyvet nézték, amibe ugye a védőnő írta be a szülés időpontját és mindig aszerint nézték azt is, hogy hány hetes vagyok, mindegy, hogy a doki a méretek alapján mikorra saccolta a szülést, meg mekkorának a babát! Én vérzéstől számítva 8 hetesen mentem dokihoz, de akkor még csak azt látta, hogy 1 élő embrió, és azt mondta jöjjek vissza 2 hét múlva. De attól függetlenül, hogy nem hallgat még szívhangot, a monitoron ő látja, ahogy dobog, tehát azt meg tudja állapítani, hogy él. Nekem most lombik volt és 5 hetesen azt mondta, hogy élő embrió, vagy 6 már nem tudom!
2015. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok:)
2015. máj. 27. 14:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem hall szívhangot, még látja, hogy terhes vagy -e. Majd visszarendel 1-2 héttel később. Én is így jártam. Nekem az orvosi uh alapján korrigálták le a várható szülési dátumomat, hiába számolta ki a védőnő a korongjával a menstruációból az ő dátumát. 7 nap eltérés volt a kettő között, és még ehhez képest is később szültem.
2015. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ugyse birom ki jhéten elmegyek:)Csak nem akarom azt hogy mondják h még nem látnak sok mindent stb....meg akarok nyugodni:)
2015. máj. 27. 15:17
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, ugyanugy szamoljak, szolj a dokinak hogy hosszabbak a ciklusaid, nekem is igy van, vegig benne tartotta a pakliba hogy egy hettel a kiirt utan fog szuletni es igy is lett.
2015. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. máj. 27. 16:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem szabálytalanok voltak a ciklusok, volt 21-től 40 naposig minden. Az első vizsgálatnál szóltam, hogy szabálytalan a ciklus, és így nem tudom mikor foganhatott. A doki ezért az UH-n mért méretek alapján vélelmezte a fogantatás időpontját. A 12. héten véglegesítik a kiírt időpontot (nekem bő egy héttel fiatalabb a terhesség mint a menses időpontja szerint számolt hetek száma)
2015. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!