Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma tudtam meg, hogy terhes...

Ma tudtam meg, hogy terhes vagyok. Mennyire szabad ilyenkor a strandolás?

Figyelt kérdés

Második terhességem ez, de az első már elég régen volt, 8 éve, és azóta sok mindent máshogy mondanak, lehet, hogy ezt is. Akkor nem tiltották a strandolást, úszást, csak az volt a védőnő javaslata, hogy tegyek fel egy Canestennel bekent tampont, és akkor nem kapok el fertőzéseket. Ez mondjuk működött is, de itt sokaktól olvasom, hogy terhesen egyáltalán nem mennek se medencébe, se tóba, vagy csak maximum térdig, és ezt a tamponos dolgot sem hallottam még senkitől a védőnőmön kívül.

Orvoshoz majd csak két hét múlva megyek, addig nincs kitől megkérdeznem, ezért teszem fel itt a kérdésemet, már csak azért is, mert pont most vagyok szabin, a nagyfiam meg nagy vízőrült, szóval jó lenne strandra menni ez idő alatt.

Szóval, szerintetek lehet vízbe menni? Ja, a másik, hogy pénteken voltunk strandon (tóparton), természetesen voltam is a vízben, nem keveset, de akkor még nem tudtam, hogy sikerült a bébi. Ez ugye nem okozhat gondot?


2015. jún. 15. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség NEM BETEGSÉG!!!!!!


Nyugodtan strandolj, meg élj úgy, ahogy szoktál, azzal sokkal kevesebb bajt csinálsz, mintha az egész terhesség alatt végig stresszben vagy, az ugyanis - mármint a stressz - sokkal többet árthat a babának.

2015. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, még egyzser: a Canestenes tampont meg felejsd el, mert azzal éppen az esetleges kórokozókat szoktatod hozza a Canestenhez, és utána teljesen hatástalan lesz akkor is, amikor esetleg kellene.
2015. jún. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fertőzés miatt nem ajánlják, ha nincs ilyen panaszod akkor nem is okozhat gondot.

Strandra bárki kimegy, hogy mi mennyire megy be a medencébe, az saját felelősség. Nyilván túl hideg/meleg víz egyébként sem szerencsés, nem csak a fertőzésról szól. A kellemes hőmérsékletű pedig "csak" fertőzésveszély. Egy bacis fertőzés ami Ugye felszálló okozhat vetélést/koraszülést, én alapból hajlamos vagyok a fertőzésekre, így nekem eszembe se jutott. Hogy az a tampon mennyire véd ellenük azt viszont nem tudom. Egyébként húgom a strandon dolgozni, mindig mondja mennyi a terhes nő kint és ugyanúgy napoznak és vízbe mennek mint a nem terhesek. Szóval van akit ez nem zavar de ajánlani a pancsolást kétlem, hogy bárki fogja.

Itt sokan írják, hogy a természetes vizbe bele lehet menni.

2015. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem annyit mondott a dokim, hogy a termálvizet kerüljem a hőhatás miatt, illetve a későbbiekben a méhszáj állapotától fog függni (nyitott méhszáj -> felszálló fertőzések...)
2015. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Csak nyugodtan mindent, ahogy eddig.
2015. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Uszodat nem javaslom, termalt sem es a medencemet sem. Tengerviz es to mehet.
2015. jún. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetes vizekben nyugodtan strandolj! :)
2015. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem a nőgyógyászomat a múlt héten azt mondta,hogy ha zárt a méhszáj akkor nyugodtan mehetek strandra, tengerre csak a termálvizet kerüljem.
2015. jún. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :) Akkor ebben a három hétben azért elmegyünk fürdeni párszor - már ha jó lesz az idő, de jellemző módon akkor vagyok szabadságon, amikor jön a hidegfront :D
2015. jún. 16. 09:18
 10/10 anonim ***** válasza:
19%
Én pont a természetes vízbe nem mennék. Nagyon sokan fürdenek benne, gyerekek is, belepisilnak stb. Nincs az a természetes élővilág, ami azonnal megtisztítja azt. A fürdőkben cserélik a vizet, tele van nyomva klórral, tehát szerintem jobb (de a termál itt is tabu)
2015. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!