Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eleg ha az ELEVITET szedem?...

Eleg ha az ELEVITET szedem? Vagy szedjem meg a folsavat es a magneB6 vitamint meg melle?

Figyelt kérdés
Hat hetes kis mama vagyok. Azert aggodom ennyire mert mar 38-eves vagyok.
2010. márc. 1. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én forditva mondanám. Amig nincs bajod, jó a vérképed, és nem javasolja az orvos, elég, ha a folsavat szeded 12 hétig. A MagneB6 meg nem árt, jó, ha szeded. De én a terhesvitamint csak akkor javasolnám, ha amúgy a szervezetedből nem kapja meg a baba, amire szüksége van, ez pedig a vérképből látszik. Amúgy pedig egészséges táplálkozás, sok természetes vitamin, nyomelem. Persze most majd a vitaminozók jól lehurrognak... Sok boldogságot!
2010. márc. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérd ki az orvosod véleményét. Semmiképp ne szedj semmit magadtól.
2010. márc. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet. Ha az orvosod máshogy nem javasolja, szerintem a folsav és a magnézium elég. Engem is leállított a terhesvitaminról, mert ha változatosan táplálkozik az ember, nincs szükség plusz vitaminra. Nem mellesleg az Elevittől szorulásom lett-a vas miatt, és elkezdtem erőteljesen hízni. A doki azt is mondta, hogy a terhesvitaminoktól sokkal gyorsabban kezd nőni a baba, úgyhogy ha nem akarom, hogy majd engem operáljanak le a gyerekről, ha eljön az idő, hagyjam abba a szedését. (Azért az első 3 hónapban ettem az Elevitet, utána már nem:)) Ha megbízol a nőgyógyászodban, szerintem kérdezd meg, neki mi a véleménye erről, és tegyél úgy, ahogy javasolja.
2010. márc. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az biztos, hogy az elevitben van annyi folsav, hogy ne kelljen mellette még külön szedni, a kettő együtt felesleges. A magnéziumot nem tudom. Ha szeded az elevitet, és vannak görcseid (akár méh-, akár lábikra-), akkor szedd még mellé a Magnét. Amúgy szerintem is terhesvitamint max. a 12. hétig kell szedni.
2010. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mai világban sajnos a zöldségek, gyümölcsök vitamintartalma már nem olyan mint régen, ezért mindenképp szükséges valamilyen kiegészítés, hiszen a baba ha ebből a szempontból nézzük (nem szeretem ezt a szempontot, de tény) egy kis élősködő, aki mindent elvesz tőled amire szüksége van. Ő nem szenved hiányt semmiben, persze amíg neked is van.

Az én orvosom nem gyógyszer párti, mindent igyekszik természetes úton megoldani, ő azt javasolta soksoksok zöldség, gyümölcs, méz, és szedjem vagyis inkább szedegessem az elevitet, hogy ne romoljon a vérképem. Ez azt jelenti, idézem: "amikor eszedbe jut", 12. hétig szedtem rendszeresen (hetente 5 kb), utána hetente 2-3. Sajna a magne b6ot végig kellett szednem, de azt csak a 16. hét után javasolják.

2010. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én elevitet és magneb6-ot szedtem, folsavat nem, mert az van az elevitben. de ezeket is megbeszéltem az orvossal,csak úgy szedtem
2010. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én szedem mind a hármat.Ártani nem ártasz vele.
2010. márc. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!