Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van, aki egyetem mellett...

Van, aki egyetem mellett (nappalin) vállalt babát?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, biztosan. Én is megfontoltam, végül levelezőn folytattam, mert a nappali tagozat nagyon sok időt elvesz, és nem akartam, hogy a nagymamák neveljék a gyermekem. Ott akartam lenni vele, mert ő csak most kisbaba, az idő elrohan, én meg hol voltam közben???
2015. jún. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Az én szakom sajnos csak nappalin van, nagyon-nagyon szeretnék már babát, de pont ezek miatt nem tudjuk, mi legyen. :(

Viszont még van 3 évem, és 25 éves vagyok.

2015. jún. 30. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy öreg hozzá 28 évesen sem. De egy babának anyukára van szüksége, nem csak elméletben és papíron, hanem hús-vér valóságában. Az ő érdekében, ha tudod tervezni, ne tervezd nappali tagozat mellé! :( Tudom, milyen várni, nehéz. De bőven ráérsz még!
2015. jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nappali és nappali között is van különbség, milyen szakról van szó? Nappalisként lehet baba mellett egyéni tanrendet is kérni, és akkor bejárni sem muszáj, ha egy könnyebb szakról van szó, és nagyon szeretnél babát, szerintem megoldható. Én pl. a mesterszak mellett sokat dolgoztam, pedig nappalis voltam, volt, hogy heti 40 órát is, mégsem volt gond belőle. Barátnőm pedig a doktoriját csinálta, amikor várandós lett, és halasztás nélkül végigcsinálta a lánya mellett. Kérdeztem, hogy bírta, mondta, hogy sok mindent otthonról csinálhatott, és olyankor tanult, amikor a lánya aludt.


Szóval szerintem egyáltalán nem lehetetlen. Egy orvosi, jogi, vagy bármilyen sok időt igénylő szak mellett nem javaslom, de egy "büfészak" mellett szerintem simán vállalható.

2015. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gyógyszerészeti. :(

Viszont kérdéses az is, hogy összejön-e majd spontán, mert sajnos vannak nálam gondok. A doki is javasolta, hogy jó lenne minél előbb.

Mi van, ha 28 évesen elkezdünk próbálkozni és nem jön össze évekig? Tuti azon fogok izélni, miért nem vállaltuk be egyetem alatt /mellett.

2015. jún. 30. 22:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány órát vagy távol naponta otthonról? Ha reggel 8-tól délután 2-4ig bent vagy, akkor a babáddal ki lesz? Nem csak az a kérdés, hogy te be tudod -e fejezni a sulit, hanem az, hogy Vele mi lesz? Passzív féléved van még? Mert esetleg úgy megoldható lehet, hogy két passzív félévet beiktatsz, amikor megszületik és akkor kb. 1 éves koráig vele tudsz lenni és utána mész vissza tanulni, az még mindig emberségesebb, szerintem, mint pici baba mellől elmenni fél napra.
2015. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyenek a körülmények. Én gyógytornász vagyok, nálunk nagyon sok óra volt, ebből sok a gyakorlat, amin bent kellett lenni mindenképp. Volt évfolyamtársam, aki szült egyetem alatt, utolsó év előtt, ő úgy csinálta végig, hogy a nagyszülők vigyáztak a picire. Én ezt nem tudtam volna megoldani, mert dolgoznak, senki nem tudott volna rá vigyázni, te tudod, neked milyen segítséged van, + később a vizsgákra is tanulni, akkor be tud-e valaki segíteni. Emellett azt sem tudhatod, hogy milyen babád lesz, én 2 évig nem aludtam a fiam miatt ilyen-olyan problémák miatt...Emellett egyetemre járni még segítséggel is nehézkes lett volna (hacsak nem más éjszakázik helyettem).

Szóval átgondolnám... viszont utolsó évben már lehet próbálkozni, akár államvizsgára már pocakosan menni... Persze távolinak tűnik most még...

2015. júl. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is borzasztóan szeretnék már babát, másra sem tudok gondolni mostanában. Viszont a sulit is szeretném befejezni, erről nem akarok lemondani. A vőlegényem dolgozik főállásban, ő diplomás már, jól keres, de én pl. az anyagiaktól is tartok, mert egy kisbaba rengeteg költséggel jár. Saját családi házunk van, autó, kutyák, minden megvan már, csak a legkisebb családtag hiányzik. :)

Egy évet halasztottam, aztán végül abbahagytam a szakomat és újrajelentkeztem, most leszek elsőéves, talán a második év végére tenném a babavállalást, egyéni tanrenddel az utolsó évben.


Ha egészségügyi okok miatt úgy érzed, hogy később nehezebb lenne, szerintem vágjatok bele! De tényleg csak akkor, ha megvan a háttér hozzá.

2015. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!