Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi ez a borzasztó fájdalom a...

Mi ez a borzasztó fájdalom a jobb borda alatt?

Figyelt kérdés
34. hetes terhes vagyok. Kb. 25 hetesen éreztem először a jobb alsó bordám alatt ilyen húzó-feszítő tompa fájdalmat éjszakánként, két hét után elmúlt. Az elmúlt egy hónapban jelentkezett megint, de már nem szűnik-sőt. Már nem csak éjszaka, de nappal is ahogy lefekszem egy kicsit pihenni azonnal érzem. Minél tovább fekszem, annál jobban fáj, háton fekve alig, de mindkét oldalamon fekve borzasztóan húzódik, feszül. Van hogy éjszaka mikor fordulnék álmomban olyat hasít bele, hogy jajveszékelve felpattanok az ágyból, a férjem meg megrémül, hogy szülünk :-) Védőnő szerint epe, de soha nem volt epebajom és próbáltam az elmúlt egy hónapban figyelni az étkezésre, de érdekes módon ha nagyon következetesen és egészségesen eszem napokig, vagy ha nem figyelek az étkezésre, akkor is ugyanúgy fáj. Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani mint amikor egy nagyon friss műtéti heg húzodik, ég, fáj. Nyomásra, érintésre egyáltalán nem érzékeny. Másnak is volt ilyen? Epe volt? Mit lehet ellene tenni? (Diétára nem reagál).
2015. júl. 12. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem mész el orvoshoz, aki csinál egy ultrahangot?

Az is lehet, hogy epeköveid vannak. Azt meg egy ultrahang kimutatja.

Nem találgatni kell a védőnőnek, hanem elmenni az orvoshoz és vizsgálatra küldeni.

2015. júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Terhesgondozáson említettem 2 hete az orvosnak, legyintett, hogy epe lesz, ha szülés után nem jön rendbe, akkor kérjek a körzetitől beutalót kivizsgálásra (meg nem vizsgált, csak tippelt) , meg elmondta, hogy olvassak a neten utána az epeproblémások diétájának és tartsam be, majd attól jobb lesz, de nem javult semmit, sajnos, így meg már lassan nem tudok aludni.
2015. júl. 12. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a szülést követő 2 hétben lettem rosszul, begörcsöltem iszonyatosan a jobb bordám alatt. Amikor a második ilyen volt, fogtam magam és elmentem orvoshoz, aki azonnal elküldött vérvételre és ultrahangra. Epeköveim voltak, meg is műtöttek.

És az étrendről meg annyit tudok neked mondani, hogy nem voltam epediéta mellett sem tünetmentes, csak nem minden nap görcsöltem, hanem kb. heti 1-2 alkalommal, de az sem volt kellemes. Műtét előtt 2 naponta jártam az ügyeletre, mert csak az injekció hatott.

És hidd el, hogy olyan szigorúan betartottam az epediétát, hogy 15 kg-ot fogytam és az immunrendszerem a béka feneke alatt volt.

Szóval én a helyedben elmennék egy normális orvoshoz és kivizsgáltatnám magam.

2015. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor a diéta magában nem garancia, hogy jobb lesz. Akkor jövő héten futok egy kört a körzetinél, hátha ott többre megyek. Köszi a választ!
2015. júl. 12. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Epe.

Terhességi epepangás v epekő.

Doki, vérvétel, Uh.

2015. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!