Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérezgetés miatt a dokim...

Vérezgetés miatt a dokim kiírt táppénzre a 7. héten. A Párom szülei szerint viszont nyugodtan dolgozhatnék, és nem értik, miért jöttem el, lustának tartanak. Szerintetek túl kényes vagyok?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok, a táppénzes javaslat után 3 hétig még maradtam a munkahelyemen, mert akkor még nem volt akkora hajtás, és így még be tudtam tanítani az utódomat, nem éreztem, hogy cserbenhagytam volna a munkahelyem. De azt éreztem, hogy a túlórákat már nem bírnám (azokat meg nem lehetne elkerülni, mivel nincs aki helyettesítsen, csak egyedül vagyok ebben a pozícióban). Nagyon stresszes a munkám, és enni sincs mindig időm rendszeresen, volt már, hogy az otthonról vitt ebédemet este hétkor érintetlenül hazavittem. Ha túl sokat mászkálok, vagy akár egy kicsit is cipekedem (mondjuk 2-3 kilós szatyrot viszek 20 percet keresztül), már elkezdek vérezgetni. Én úgy gondolom, hogy jól tettem, hogy eljöttem, a munkahelyemen is megértették, de segítek is itthonról az utódomnak, mindig 10 percen belül válaszolok minden kérdésére. Mégis nagyon zavar, hogy a Párom szülein érzem ezt a megvetést, mintha csak azért estem volna teherbe, hogy ne kelljen dolgoznom. :(

2015. aug. 27. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha vereztel, nem viccből írt ki az orvos. Van, aki tovább bírja a munkát, van, aki rövidebb ideig. A párod ön kívül ehhez senkinek semmi köze.
2015. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lusta, viszont óvatos és felelősségteljes vagy. A várandósság alatti vérezgetés bajt okozhat, nem véletlen tanácsolják ilyenkor a pihenést.


És igen, első válaszolónak igaza van: ez kizárólag párodra és Rád tartozik. Párod mit szól hozzá?

2015. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj igen ez ismeros rosszindulat. De nem kell veluk torodni, mert ha dolgoznal es elvetelnel, akkor te lennel a hibas nekik, mert akkor meg azt mondanak felelotlen voltal stb. Sajnos vannak ilyenek. Valoszinuleg Anyuka nem tudja elviselni hogy felnott a pici fia es mar nem o mossa a koszos alsogatyat, igy minden baja van veled. Ne figyelj ra. Jol tetted. En sem mennek dolgozni igy.
2015. aug. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ő megérti, hogy eljöttem, főleg mert tudja, hogy tényleg nagyon hajtós és stresszes a munkám. Meg a szüleit is megérti, mert az ő anyukája szinte a munkahelyéről ment el szülni, és náluk ez a normális, pl. ha valamelyikünk beteg, és azért van táppénzen, azért is megjegyzéseket tesznek (ezzel együtt ők sem fekszenek és pihennek, minden betegséget lábon hordanak ki, amíg meg tudnak mozdulni).
2015. aug. 27. 11:49
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Jó, én is a 38. hétig dolgoztam és nem irodai munkán, hanem felszolgalokent, de én jól bírtam, semmi gondom nem volt. Ettől függetlenül nem én vagyok a mérce, hanem az, hogy a terhes nő hogy érzi magát és mit javasol az orvosa
2015. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Meg a szüleit is megérti, mert az ő anyukája szinte a munkahelyéről ment el szülni, és náluk ez a normális"


Anyukája lehet kevésbé stressszes munkahelyen volt ennyi ideig. Én is ismerek olyat, aki a 39. hétről szinte a szülőszobára ment, de fiatal, edzett hölgy az illető, aki iroda munkát végzett. Nem tudom, mennyi idős vagy, de a kor is beleszámíthat ám simán, egy harmincas éveiben járó pl. kicsit már nehezebben viseli a várandósság terheit, mint egy huszonéves.


"pl. ha valamelyikünk beteg, és azért van táppénzen, azért is megjegyzéseket tesznek"


Nem értem, miért fáj ez nekik. Talán nem lehet beteg senki, semmilyen körülmények között? Nagyon fura anyósodék hozzáállása a betegségekhez...


"ezzel együtt ők sem fekszenek és pihennek, minden betegséget lábon hordanak ki, amíg meg tudnak mozdulni"


El kellene fogadniuk, hogy minden ember más és más. Amúgy nekem furák azok az emberek, akik így viselkednek, mintha vagy maguknak, vagy a környezetüknek próbálnák azt bizonyítani, hogy ők bizony vasból vannak. De a kemény külső sokszor túlterhelt belsőt takar...


A babád érdekében nagyon vigyázz magadra, különösen az első 12. hétben. Szurkolunk, hogy minden rendben menjen és elmúljon a vérezgetés. Tesóm is vérezgetett, szerencsére pihenésre megszűnt a vérzés, de lehet azért em ártana ránézetni a progeszteronszintedre, lehet, az a ludas, képes vérezgetéseket okozni, minden más tünet nélkül.

2015. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre annyit tudok mondani: mindenki maga érzi. Én is táppénzen vagyok pár hétig, mert egész napos hányingerem van, bármikor jöhet egy hányás, plusz 2 órát kell utaznom a munkàba naponta.

Amíg nem érzem magam jól, maradok itthon. Alig tudok enni, így erőm sincs semmihez. És ezeket a dolgokat aki nem érti meg, le van tojva! ;) ne foglalkozz senkivel! Csak a picire gondolj. Ha vmi történne vele, senki nem menne oda hozzád, h elnézést kérjen, és hát sovány vigasz lenne... Csak pihenj, ez a legfontosabb!

2015. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Egyébként 30 alatt vagyok.

Én úgy érzem, azért zavarja őket annyira, mert mintha attól tartanának, hogy életképtelen vagyok, és Páromat is rossz irányba viszem. Mert régen ő sem fekhetett soha, amióta meg velem lakik, én mindig elzavarom orvoshoz, meg ágyba parancsolom, ha beteg. (Érdekes módon azóta nem szenved két hónapot egy mezei megfázással, hanem pár nap alatt teljesen rendbe jön.) És szerintem a terhességhez is pont így állnak hozzá.

2015. aug. 27. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég, még véletlenül se gondold azt, hogy igazuk van. Nincs. Vérzel, ami terhesség alatt nem egy normális dolog, legyen akármitől. Zárd ki őket a gondolataidból és csak arra gondolj, hogy te most mindent megteszel annak érdekében, hogy az a pici épen és egészségesen megszülessen!
2015. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam még szülés előtt 2 héttel, de eszembe sem jutna leszólni senkit azért, mert ő táppénzen van. Még akkor sem, ha nincs rá indoka. Az ő dolga, ha arra van szüksége, hogy otthon pihenjen, és lelkileg felkészüljön az előtte álló feladatra, hát tegye.

A te esetedben persze teljesen indokolt a táppénz. Pihenj sokat, vigyázz magatokra, anyósodékat meg sz@rd le. Nem érnek annyit, hogy miattuk idegeskedj!

Boldog babavárást kívánok!

2015. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!