Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérezgetés miatt a dokim...

Vérezgetés miatt a dokim kiírt táppénzre a 7. héten. A Párom szülei szerint viszont nyugodtan dolgozhatnék, és nem értik, miért jöttem el, lustának tartanak. Szerintetek túl kényes vagyok?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok, a táppénzes javaslat után 3 hétig még maradtam a munkahelyemen, mert akkor még nem volt akkora hajtás, és így még be tudtam tanítani az utódomat, nem éreztem, hogy cserbenhagytam volna a munkahelyem. De azt éreztem, hogy a túlórákat már nem bírnám (azokat meg nem lehetne elkerülni, mivel nincs aki helyettesítsen, csak egyedül vagyok ebben a pozícióban). Nagyon stresszes a munkám, és enni sincs mindig időm rendszeresen, volt már, hogy az otthonról vitt ebédemet este hétkor érintetlenül hazavittem. Ha túl sokat mászkálok, vagy akár egy kicsit is cipekedem (mondjuk 2-3 kilós szatyrot viszek 20 percet keresztül), már elkezdek vérezgetni. Én úgy gondolom, hogy jól tettem, hogy eljöttem, a munkahelyemen is megértették, de segítek is itthonról az utódomnak, mindig 10 percen belül válaszolok minden kérdésére. Mégis nagyon zavar, hogy a Párom szülein érzem ezt a megvetést, mintha csak azért estem volna teherbe, hogy ne kelljen dolgoznom. :(

2015. aug. 27. 11:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Mély levegő és lapozz!

Neked és a babának most pihenésre van szükségetek, függetlenül attól, hogy anyósod meddig dolgozott terhesen.

Még a terhesség elején vagy, aztán jön a baba, akiről anyósos mindent jobban fog tudni, mint te, így kezdj el edződni-egyik füleden be, másikon ki!

2015. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél nagy ívben rá, mit mondanak anyósodék, a babád a legfontosabb.

Én is táppénzen vagyok a 7. héttől, mivel olyan a munkahelyem, ahol nem dolgozhatok terhesen.(Rendszertelen munkaidő, éjszakázás stb.) Ettől még nem vagyok lusta. Itthon is van mit csinálni.

Érdekes, hogy régen, amikor a nő dolga a háztartás vezetése volt, senkinek eszébe nem jutott lustának titulálni azért, mert otthon volt. :)

2015. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!