Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugtassatok meg? Mit jelent,...

Nyugtassatok meg? Mit jelent, hogy a lepény a mellső falon tapad, állományában számos cysticus képlet? 38 hetes km

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 19:14
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
0%
Nem, ne nyugtassunk meg.
2010. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Minden bizonnyal nem cysta, mert a méhlepényben nemigazán szokott cysta lenni. Szerintem meszes gócok alakultak ki a méhlepényben ami a 38 héten már normális, ezt úgy szokták írni ha sok a meszes góc akkor a lepény III fokban érett. Elhasználódott, hamarosan itt a szülés ideje.

A mellső fal azt jelenti hogy a hasfalad felől van a tapadás mely nagyon jó.


Szép szülést!

2010. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz lenne azonnal dokihoz küldtek volna.

De cysta az egy daganat ami akár lehet vizes zsíros, sejtekböl állhat akármilyen lehet. vagy ahogy elöttem írták meszes.

ezt honnan olvastad? a dokitól kaptad akkor tuti nem rossz mert akkor azonnal korházba küldött volna

2010. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A baba szempontjából semmi jelentősége nincs, hogy hátul, elől vagy felül tapad meg a méhlepény. Az mellső falon tapadó méhlepény esetén előfordulhat, hogy az anyuka csak később érzi meg az első magzatmozgásokat.

Gondot csak az okozhat, ha a méhszáj környékén tapad meg, azaz ún. mélyen fekvő méhlepényről beszélünk.

Vannak cisztáid,ami el is múlhat,meg lehet majd több is.A baba ettől nincs veszélyben,de kérdezgesd az orvost.

És szülés után is oda kell figyelni rá.

2010. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy minden rendben van, mert különben szólt volna az orvos, de a legjobb ha őt kérdezed meg, és pontosan meg fogja mondani... én telefonon is felhívnám helyedben, hogy minél hamarabb megnyugodj. Ne idegeskedj, már bármelyik percben szülhetsz, nem aggódni kell ilyenkor, hanem boldognak lenni. Sok boldogságot kívánok!
2010. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok de ha ciszta akkor kijön a méhlepénnyel együtt és nincs gond nem?!

Amúgy ha olyan nagy dolog lenne már a doki szólt volna!!!

37 hetes km

2010. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólónak üzenem, hogy inkább ne mondjon semmit. Felháborító, hogy ilyet képes bárki írni egy ismeretlen, aggódó kismamának, aki a 38. hétben jár. Szavakat sem találok!


Kedves kérdező, a méhlepény több helyen tapadhat, van akinek a mellső falon ( nekem is ott van ), ennek semmi hátránya nincs. Max az, hogy az ilyen kismamák később érzik először a magzatmozgást, de ezen Te már réges régen túl vagy :)

És aki császárral szül, ott az orvosnak jobban kell figyelnie, nehogy megsértse a méhlepényt, mert ugye a hasnál vágnak és ott van a méhlepény is, akinek mellső fali.

Az, hogy cysticus képlet található, az azt jelenti, hogy az orvos látott úgynevezett placenta-tavakat a méhlepénynél, ezek vérrel telt fekete öblök, de úgy tudom, nincs sok jelentőségük. ( ezt egy netes orvos is írta egy megbízható weboldalon, tehát nem én találtam ki )

Egy másik általam kedvelt és megbízható honlapon pedig azt írta egy nőgyógyász, hogy a cystikus képletek egyáltalán nem veszélyeztetik a baba fejlődését és le sem kell szívni őket.


Szerintem nincs okod aggódni.

De természetesen beszélj az orvosoddal, ha Ő is megnyugtat, akkor fogsz teljesen megnyugodni.


26 hetes kismama

2010. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Csak annyit mondott hogy vérvételre kell mennem és majd abból kiderül minden.
2010. márc. 11. 19:31
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Na ,ezt baromira nem értem.A vérvételből mi derül ki a císztákkal kapcsolatban,vagy a méhlepény tapadásával kapcsolatban.

Szerintem ne izgulj,nem lesz semmi baj.

2010. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Na ezt nem értettem én is,csak már itthon gondolkodtam.Sajnos nincs fogadott orvosom,így nem tudom megkérdezni.
2010. márc. 11. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!