Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomásos kismamák!...

Magas vérnyomásos kismamák! Ti hányszor méritek egy nap a vérnyomásotokat?

Figyelt kérdés
És mennyi szokott lenni? Mit szedtek rá? Bocsi a sok kérdésért, előre is köszönöm a válaszokat. :)
2010. márc. 12. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!3 hónapja szültem,de válaszolnék


Szia!Én 3 hónapja szültem de válaszolnék.35.héttől volt magas a vérnyomásom.napi 5-ször mértem kb.Dopegytet és cordaflexet szedtem.3*1-et és 2*1-et.szülés után 1 héttel már tökéletes volt megint a vérnyomásom.

2010. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kezdettől fogva, vagyis a terhesség előttől magas a vérnyomásom. Amióta babát várok, vagyis az első trimeszterben hetente 2-3 alkalommal mérem, másodikban szúrópróba szerűen, harmadik trimeszterben pedig napjában többször. :) Reggel-délben-este... és jól is teszem, mert vacakol és ha szomorú, ha nem, nekem kell beállítani a vérnyomásomat gyógyszerekkel, meg van mit szedhetek...

Amúgy reggel 1 dopegyttel, vagyis utána 135/80 körüli, délben 138/80, akkor veszem be a dopegyt cordaflexpárosítást, utána már csak 125/75 körüli, este megint 130/80-as. Arra veszek be megint egy dopegytet.


Te hogy állsz?

2010. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem már a terhesség előtt is magas volt a vérnyomásom, úgyhogy a kezdetektől szedem a Dopegytet, egyelőre 2x1-et. Ezzel általában 130-140 között van a vérnyomásom, doki és védőnő szerint ez még jó, de ha feljebb menne, akkor emelni kell az adagon. Napjában párszor szoktam mérni.
2010. márc. 13. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!