Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azok akik már szültek, leirnát...

Azok akik már szültek, leirnátok nekem hogy mennyire fájt? Meddig tartott a vajudás?

Figyelt kérdés
39 hetes vagyok és probálok lelkileg felkészülni a szülésre,ugy érzem sokat segit ha elolvasom a tapasztalatokat.Elöre is köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 14. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Szia, én még nem szültem, első babával vagyok 27 hetes terhes. Nem akartam "bepofátlankodni" ide ehhez a kérdéshez, csak leírom hogy én egyenesen rettegek a szüléstől, alacsony a fájdalomküszöböm, egy sima vérvételnél is el szoktam ájulni. A terhesség elején nagyon sok szüléstörténetet elolvastam a neten, de mindegyik más. És mindegyik attól függ, hogy az anyuka hogyan áll hozzá. Van aki eleve egy fájdalmas élménynek éli meg. Van aki beájul közben, meg rosszul van és se kép, se hang. Alkatfüggő is, ki mennyire tágul. Van aki 3 napot vajúdik és könyörög a császárért, van aki 3 óra alatt túl van rajta. Száz szónak is egy a vége, ha a legrosszabbra készülsz lelkileg, azaz hosszú vajúdásra és nagy fájdalomra, akkor attól csak jobb lehet maga a szülsé. Ez az én taktikám, inkább csalódjak pozitívan.És persze az sem mindegy, hogy sima szülés vagy császáros, kérsz-e/kapsz-e epidurális érzéstelenítőt, stb.

Könnyű szülést kívánok Neked!!!

2010. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az igazat akarod hallani akkor azt mondom, hogy annyira fájt, hogy azt szavakkal nem lehet elmondani! :( Én szülés után közvetlenül azt mondtam, hogy aki ezt többször végigcsinálja az nem normális és ha még egyszer terhes leszek véletlenül nagyon fogok sírni. Persze már tervbe van a kistesó, év végén talán el is kezdjük. :p

Nekem sokáig is tartott sajnos a vajúdás, hajnali 3kor kezdődött mensiszerű görcsökkel de az még nem volt gáz, 11 körül már alig bírtam menni és este fél7kor lett meg császárral. Nem annak indult de sajnos nem jött le a baba és nem voltak tolófájásaim. Kértem EDA-t is de csak egyszer tudtak adni és az kb.1,5 órát hatott, addig szuper volt, nem éreztem semmit.

2010. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet leírni, hogy mennyire fáj.Nagyon, de ez az egyetlen fájdalom, aminek értelme van. Én 22 órát vajúdtam, már az elején azt hittem ennél nagyobb fájások már nem lesznek,de lett. :-)

A szülésznő is mondta, hogy az az igazi fájás amikor már a falat kaparnád, annyira fáj. De nagyon fontos a levegővétel, én erre koncentráltam és így könnyebb volt elviselni. Meg én zuhanyoztam vajúdás alatt az is sokat segített. Kitartás, és könnyű szülést kívánok!

2010. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát csatlakozom az előttem szólókhoz. Megpróbálom röviden leírni az én két szülésemet. Most 20 hetes terhes vagyok, de azért én is félek tőle, pedig már tudom milyen. Az első után azt mondtam, hogy soha többé még egy gyerek. Éjjel 1 körül folyt a magzatvizem, hajnali 4-kor indultam a kórházba. Ehhez képest délután fél 3-kor szültem meg. Addig már délelőtt jöttek a fájások szép sorban ahogy kell. Déltől már tolófájásaim voltak, a feje teteje is látszott már. Na akkor már tényleg a falat kapartam volna a fájdalomtól. Ehhez képest a második szülésem egyszerűbb volt, este fél 10-kor szintén magzatvíz folyás, és hajnali fél 3-kor megszületett a fiam után a kislányom. Nála is volt olyan, hogy mikor kint voltam a WC-én utána alig bírtam visszamenni az ágyhoz, mert épp jött egy fájás, és akkor is azt éreztem, hogy kikaparom a WC falát. Szóval tényleg szörnyű volt. Hát most nem tudom milyen lesz, remélem könnyebb. Kitartást, és könnyű szülést kívánok neked!
2010. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Így is lehet:

én 2x éltem át ... és gyönyörű volt!!! Az 1. a kiírt idő után 3 nappal született,hajnali 2óra 17-kor jött az 1. fájás,és 1óra 57perc múlva már kint is volt. Gyorsan lezajlott,a fájások olyanok voltak,mint a menstruációs fájdalmak,nekem enyhék voltak, nagyon sietett a kislány. A másodikat 1 héttel hordtam túl,mázlimra korházba zavart a doki,akkor már észrevétlenül folyamatosan tágultam, 2napig voltam ott feleslegesen,majd reggel 5 körül kezdtek szépen jövögetni a fájások,amik most erősebbek,de türhetőek voltak,a gép nem is mutatta. kb 3 órán keresztül jött előszőr 5,majd 10,megint 5,utána 3,végül 1percenként. Na,az már kicsit fájt is,nem hitték el hogy jön a bébi,azt mondták,csak keménykedik,mire fél órán keresztül perces fájásokkal voltam,végre beinvitáltak a szülősobába,ahol burkot repesztettek azonnal,majd kb 5perc elteltével kint is volt a 2.lányunk. Nekem mázlim volt,nem mindenki ilyen szerencsés, aki szül,van aki szenved. Az elsőnél én kismama újságokban olvastam szülés történeteket,ahol olyanok voltak, hogy szenvedett órákat,mire császár lett a vége. Olyan gondolataim voltak miután ezeket elolvastam,hogy már-már be voltam rezelve,aztán rá is jöttem nem volt mitől félnem. Egyedül csináltam végig,a gyerekek apja nem volt ott velem.Akár mi is vár a szülőszobában,ha lehet, legyen Veled valaki,akiben bízol,annál nagyobb erőt senki sem ad Neked, hogy végigcsináld!

2010. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk elég nagy a fájdalomküszöböm. Reggel 7-kor kezdődtek meg az erősebb fájások és 10-re megvolt a fiam. Én kifejezetten vártam a szülést. Talán emiatt zajlott le gyorsan. Élveztem minden percét az elejétől a végéig (mármint magának a szülésnek, a varrásnál kiment az érzéstelenítő belőlem, na az feszegette a fájdalomtűrő képességem!) Szóval én szeretem a kihívásokat és a szülést is annak vettem. Fájt, de valahogy mégsem úgy és mégsem annyira. Nagyon jó emlékeim vannak, kívánom, hogy neked is ilyen legyen. Szerintem fejben dől el minden. 22/L 15 hetes baba anyuja
2010. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem éjjel 2kor kezdődtek a fájások, 12 órán át csesztettek,míg végül meg kellett császározni:)

Nekem annyira fájt,hogy majd össze csináltam magam,de szülés előtt 1 héttel olvastam egy doki oldalát,aki azt mondta,hogy minél jobban a fájdalomra koncentrálunk annál rosszabb,úgyhogy én vittem magammal mp3at és zenét hallgattam folyamatosan,sőt énekeltem mert nekem az szokott segíteni:) A párom folyamatosan járkált velem,mert egy egy összehúzódásnál majd össze estem ,addig szorosan magához ölelt és lehet már annyira fájt,hogy eufórikus állapotba kerültem, de az illata annyira megnyugtatott,hogy a 30mp-ből 15 nem fájt, a maradék 15ben meg szorítottam a párom...az volt sz@r amikor feltettek az ágyra és nem mászhattam le fájás közben...na akkor tökön rugdostam volna a dokit legszívesebben, de csak eltelt az az idő is:)



A lényeg, h ne a fájdalomra figyelj ^^

2010. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekemnél szerda reggel arra ébredtem, hogy szivárog a magzatvizem, negyed órás fájásaim vannak. Tök jól elvoltam, de délután elzavartak az orvoshoz ellenőrzésre. Doki szerint nem a magzatvíz volt (később kiderült, hogy de) és majd egy-két napon belül lesz baba. Délután már 10 perces, éjjel 4 perces fájásaim voltak. Bementünk a kórházba, ahol azt mondták ez még semmi, mennyek haza. Egész éjjel 3 perces fájásokkal vajúdtam, reggel visszamentünk a kórházba, ahol azt mondták, hogy maradjak, de még el fog tartani egy darabig. Könyörögtem egy edáért, de csak délután 1-kor kaptam. Fél háromkor gyönyörű kislányom született. A szülésznő szerint ha hamarabb kapom az edát, hamarabb meglett volna a gyerek. Egyszerűen minden egyes fájásnál küzdöttem az érzés ellen, feszítettem, kapkodtam a levegőt, nem hagytam, hogy táguljak. Ahogy megkaptam az edát megnyugodtam, csináltam a légzés technikát, eleresztettem magam és pillanatok alatt kitágultam. A második szülésnél már tapasztaltabb voltam, minden egyes fájásnál az első gyerekemre gondoltam, eleresztettem magam, helyesen vettem a levegőt. Minden beavatkozás nélkül fél nap vajúdás után megszültem a kisfiamat. Ennél a szülésnél végig azt állítottam, hogy nem fáj eléggé, sosem fog megszületni a gyerek, mert sokkal rosszabbra emlékeztem. Utána rájöttem, hogy egyszerűen okosan csináltam, elfogadtam, hogy ha fáj, akkor jó. Minden egyes fájás egyel közelebb visz a gyerekemhez.
2010. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 3 hónapja szültem.Itthon 1,5 órát vajudtam.Elindultunk a kórházba.A kocsiba már 5 perces fájásaim voltak.Éjjel 3/4 1-kor értünk be.Beértünk,ctg,adatok felvétele,vizsgálat.1:10 kor megindult a szülés és 1:45-re megvolt a kislányom.Nekem nagyon nagy élmény volt.Már hetekkel szülés elött nagyon bevoltam parázva,hogy milyen lesz.Lehet,hogy a második már nehezebb lesz.KITUDJA!?
2010. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első szülésem volt és csodálatos. 00.58-09.05-ig tartott. Én azt mondom minden fejben dől el. Mi 4 évet vártunk a babára és már annyira szerettem volna látni, átölelni, hogy beleadtam apait anyait. Az én fájdalomküszöböm közepes 1x kaptam oxitocynos fájástámogatást. És tulajdonképpen a szülést szinte hang nélkül csináltam végig. A levegővételre figyelj, és ha tudsz végig állj. Nekem a fájások nagyon gyorsan jöttek, oly annyira hogy a buksija nem tudott rendesen beilleszkedni ezért a kitolási szakaszom hosszabb volt. A zavaró számomra a másik kettő szülőszobában olyan ordítást rendeztek, hogy a saját dolgomra nehezebb volt koncentrálni. Az orvos is átszólt... Az energiát magadba hagyd és ne add ki üvöltéssel, mert nem fogsz tudni koncentrálni a te feladatodra. Sok sikert, könnyű, gyönyörű szülést kívánok, legalább olyat mint nekem volt.

2010. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!