Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki tartott macskát terhesség...

Ki tartott macskát terhesség alatt? Mik a veszélyei? Mire kell vigyázni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 6 hetes terhes vagyok és három éve van macskám. Öt hónapja házban lakunk, ahol a macska kijárt az udvarra és egeret is fogott. Az almot én takarítom, de már egy ideje csak kesztyüs kézzel. Decemberben ismét költözünk de ott a macskának nem lesz kijárása. Mit tanácsoltok? A macska maradjon vagy keressek neki új gazdát? A férjem mindenképp megakar válni tőle, mert szerinte veszélyes a lakásban tartani terhesség alatt és a gyerek megszületése után is a szőre meg a sok baci miatt. Én nem szeretnék megválni tőle mert nagyon megszerettem, de ha a gyereknek árt akkor nincs más választásom. Mit tegyek?

2015. nov. 30. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A cica a toxoplazma fertőzés miatt lehet veszélyes. Érdemes lenne minél hamarabb elvégeztetned a tesztet, hogy Te már átestél-e a fertőzésen. Nem tudom, cicáknak létezik-e ilyen vizsgálat. Általában cicától azért nem kell megválni, de lehetőleg ne Te takarítsd az almot. Ha már megszületett a baba, akkor abban az esetben kell csak megválni tőle, ha allergiás lesz rá a gyerek, de ez ritkábban fordul elő azoknál a babáknál, akik állattal egy háztartásban élnek. Csak figyeljetek rá, hogy a cica ne mehessen be a baba ágyába, babakocsiba.
2015. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

4 cicánk volt a terhességem alatt/után.


1. Állatorvosi vizsgálaton estek át,amikor megtudtam,hogy jön a baba.

2. SOHA nem mehettek be az ágyba,asztalra és pláne a baba szobájába.

3. Takarítás és fertőtlenítés.

4. Szobatisztaság.


párom állatorvos,anyós gyermekorvos. Mind kettejük szerint,kissé túlparázott ez a téma.

2015. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Küldök priviben valamit, ahol részletesen leírom a tudnivalókat a macskatartás vs. terhesség témáról.


25 hkm, 6 éves cica

2015. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim és védőnőm nagyon ellenzi, és nem elsősorban a toxoplazmózis miatt. Hanem , mert a miénk is kinti-benti.Összevissza járkál , így bármít összeszedHET, elkapHAT.Én személy szerint úgy oldottam meg, hogy csak keveset érintkezek vele...De teljesen nem bírom, hogy ne simogassam meg olykor...
2015. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

Leleszek pontozva,de szerintem is jobb ilyen helyzetben megszabadulni a macskától. Mint hogy egesz terhesség alatt agodj vagy isten ne adja elveszisd a babadat.

Lakasban is van a macska tehat egyaltalan nem elkerülendő hisz barmilyen formaban fe erintkezel a macskával.

Kesobb ugyanugy a gyereked is.

Hullik a szőre nem tudod bent mikor hol végzi a dolgat es amikor csuzkalni kezd a gyerek nem biztos hogy o fogja megtalálni a macsak ürülékket.

Illetve a gyereket érdekelni fogja a macska piszkálja macska megkarmolja stb...


Szabadulj meg tole legalabb nem fogsz 9honapig aggódni es tuti macska által nem fogsz fertőzést össze szedni kesobb pedig a gyerek. Szerintem Ennyit megér a nyugalomert!

2015. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan sose fért a fejembe, hogy sok ember ennyire nem gondolkozik előre.

Mi a párommal 25 évesek vagyunk, másfél éve van macskánk. pár év múlva tervezzük a gyerekvállalást. Szerintem a párok nagy része, tudja,hogy valamikor majd szeretnének közös gyereket, nem értem miért nem gondolják azelőtt végig a cica és gyerek kérdést mielőtt befogadnak egy cicát. Egy macska 10-20 évet elél. Egyszer majd családot szeretnénk, mi lesz ha jön a gyerek,vállaljuk -e,hogy a cica akkor is velünk marad? Ha nem, nem fogadunk be cicát, mert ő nem egy tárgy,hogy majd elajándékozom, ragaszkodik hozzánk, szeret minket, ez az otthona. Empátia, következetesség, felelősség. A gyereknek is szeretnénk ezt megtanítani nem ?

Hát nemigen gondolják végig, mert minden héten olvasok legalább egy ilyen kérdést, mintha az anyukák ilyenkor fognák fel,hogy létezik a toxoplasma fertőzés és előtte még sose hallottak volna róla.

Lehet lepontozni nem érdekel, de akkor cáfolja már meg az illető,hogy ez nem így van, és nem kell előre gondolkozni.

2015. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mindegyik hasznos volt számomra. Az a helyzet, hogy a macskát ajándéhba kaptam a születésnapomra. Én sose vállaltam volna macskát és a párom is ellenezte az állattarstást.De mikor megláttam a kis csöppséget nem tudtam ellenálni neki és abban az évben még eszembe se jutott a csaláadalpítás hiszen akkor még csak 24 éves egyetemista voltam. Sose gondoltam volna, hogy ennyire megszeretem.
2015. nov. 30. 13:51
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Én tartottam. Szerintem az alapvető higénia, kézmosás, takarítás és a macska kikefélésén túl a nőgyógyászoddal kell még beszélned, hogy az immunológiai teszteket is kérje le a vérvételnél. TORCH , nem csak toxoplazma. Ha nem vagy védett, akkor 2 havonta, minden vérvételnél kérd bele újra. Nem kell érte fizetni, de nem kérik ki automatikusan.

Ezen túl, az állatorvossal is beszélj, megnézi a cicát és a rendszeres féregirtáson túl nincs vele más teendőd, ha egészséges.

Két terhesség, két tök egészséges baba, 15 éves cica + a kinti kettő (mi egy ágyban is alszunk a bentivel, a gyerekeket viszont kerüli, mert ők még veszélyesek a macskára). Nem voltam védett egyébként, mindig megnézettem az összes vérvételnél a lekérhető összes kórokozóra.

2015. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Sosem értettem ezt a felfogást. Ha már felelősséget vállalsz egy állatért, akkor hogy lehetsz képes eldobni, mert jön a gyerek? Értem, hogy nem szeretnéd, de bennem fel sem merülne ilyesmi, 2 macskám van és felelősséget vállaltam értük. Az egyetlen ok, ami miatt ez megfordulna a fejembe, ha a családban valaki súlyos allergiás lenne a szőrére, de akkor is csak családtagnak, vagy jó ismerősnek adnám őket. Alap szerintem a higiénia és a rendszeres orvosi vizsgálat mind a kismama, mind a cica részéről, így szerintem nem lehet gond.
2015. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!