Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányos kismamáknak szól a...

Dohányos kismamáknak szól a kérdés! Aki terhesség 15-16 hetében tudta véglegesen letenni a cigit, lett valami baja a babának?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kérdés nagyon általános, és nem vonatkozik mindenkire, mert minden egyén más, mindenki szervezete másképp reagál a káros anyagokra, s épp ezért nagyon meghatározó választ sem lehet kapni a kérdésre. Az az igazság, hogy én csak most jutottam el addig, hogy elhatározzam, hogy leteszem a cigit véglegesen. Első gyerekemet várom, nem is fogtam fel igazán mi történik, mi lehet a következménye stb. Épp ezért velem egycipőben járó nők tanácsát és tapasztalatait szeretném olvasni. A közvetlen környezetemben is ismerek olyat, aki végigdohányozta a terhességét és semmi baja a babának, de ő csak egy a sok közül. Ezért szeretnék minél több őszinte esetet. És csak olyanoktól, akik dohányoztak egy bizonyos időszakig vagy tovább.

#dohányzás #terhesség #dohányzó kismamák
2015. dec. 30. 11:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vagyok ebben a helyzetben de ha most abba hagyod is sokat tehetsz a babádért, vissza fordítani az időt már úgysem lehet de a jövőért még sokat tehet szóval hajrá :)
2015. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
67%

nem lehet, hogy ez inkább arra megy ki, hogy lehessen még egy meg még egy? vagy mire jó ha arról olvasol, hogy mindenkinek milyen egészséges lett a babája, pedig végig cigizett...

én elsőnél elég korán letettem, viszont a 14. hét körül valami veszett vágyat éreztem és napi pár szálat elszívtam. magam se tudom miért, nem vagyok normális, az tuti.

3 hét ment így, aztán kórházba kerültem mert elkezdtem nagyon vérezni, elkezdett leválni a méhlepény. biztos vagyok benne, hogy a rohadt bagó miatt! :(

már iskolás a gyerekem, de még mindig sokszor gondolkodom ezen, nagyon szégyellem azóta is.

2015. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Kedves 2/2. Köszönöm a válaszod. Igazság szerint nem a még egy és még egy miatt tettem fel a kérdést, hanem valóban érdekelnek a tapasztalatok. Kb. így voltam én, a 6. Héten letettem, majd rá egy hónapra mint, aki teljesen megbolondult, nem tudtam uralkodni magamon, annyira bosszant a dolog és azóta még nehezebb. Az az érdekes, hogy a 6. Héten, amikor letettem semmi vágyat nem éreztem, sokat aludtam, rágcsáltam. Épp egy ilyen válasz kellett nekem mint a tied, a méhlepény leválást nagyon nem szeretném.
2015. dec. 30. 12:03
 4/32 anonim ***** válasza:
39%
Megnyugtatás kell, és minél több történet, ami reményt ad, hogy ettől függetlenül lehet egészséges. Lehet. De előbb kellett volna észbe kapni.
2015. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
57%

Mit számít neked, hogy 100 történetből csak 1 végződik rosszul vagy 15 vagy 65, ha pont a tied is közte lesz? Na és ha megússzátok látszólag és 7 évesen a gyereked asztmás lesz és az istennek nem hízik, nem fejlődik majd, eszedbe fog-e jutni, h talán a cigizésed miatt van? Szerintem nem, minden másra ráfogod majd. Na és ha tényleg egészséges lesz a babád, akkor a második gyereknél lazán végigtolod cigizve az egész terhességet, mert az elsőnek se lett baja?


Tényleg érdekel, h miért ad neked reményt, h más gyerekének nem lett baja, mikor bizonyított, h a cigi káros a magzatokra.

Vagy rémsztorikat akarsz olvasgatni? És akkor ha az egyik válaszoló beírja,h a cigi miatt nem fejlődött a baba a méhben, akkor holnaptól nem gyújtasz rá? Mi lesz az eddigi 16 héttel? Kiradírozzuk? :/

2015. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%
ismeros dohányzott végig... a lánya már 30 éves..a novekedése 10 évesen megállt, és az istenért sem hizik. jelenleg 145 cm és 40 kg...és ritka csunya..beesett arcu, tiszta csont.
2015. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%
Nem minden derül ki rogton. Egy kesobb jelentkező asztma v allergia is lehet a következménye. En amint megtudtam h babat várok, kb 6-7. Heten letettem a cigit. De a lányom asztmás lett 4 eves korára. S nem tudthatom h miattam vagy egyeb okok miatt. Nagyon mardos a lelkiismeret minden kohogesenel
2015. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
69%

2 ismerosom is dohanyzott terhesen, mindkettonek a gyereke alacsony IQ-val rendelkezik, es elegge ugy tunik, mintha lenne valami mentalis betegseguk, pl nem fejlodik rendesen az agyuk, stb. Persze nem annyira feltuno, de azert eszreveheto.

Egyebkent nagykn sokan azt mondjak, hogy a terhesseg legelejen a legveszelyesebb cigizni, amikor meg kb nem is tudja az ember, hogy terhes.

Van, aki az ellenkezojet mondja, de azt kevesebb helyen hllottam. A testverem nemsokara leteszi a doktorit, o az elso allitas mellett partol.

2015. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

mikor az előző terhességemmel elkezdtem vérezni, mindenhol azt írták hasonló esetekre, hogy megmaradt a baba. nálunk még aznap kilökődött az embrió. tanulság? semmi. egy eset is történhet épp a te babáddal.


anyukám egyébként végig cigizett terhesség alatt, én kis súllyal születtem, de időre (40. héten), egészséges vagyok, az IQ-m normális, egyetemeket végeztem.


a méhlepényem viszont korán öregszik, ennek az oka a genetikusok szerint az (is) lehet, hogy az utódok szervezetét is befolyásolja a szülő dohányzása, vagyis én anyám dohányzása miatt szülhetek koraszülöttet, pedig én magam sosem érintettem cigit.


ebből semmi sem derül ki számodra, mert lehetek én a kivétel...


ismered a mondást, hogy "annyi légy nem tévedhet! tutira a kaki a legfinomabb étel!":)


29 hkm

2015. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

keress olyan magzat fotókat,amiket akkor készítettek, miközben az anya dohányzott..csóri magzatokon látszik,hogy takarják a kis arcukat meg milyen undorodó fejeket vágnak.. ennek is elkéne jutni a az anya tudatáig..amíg benne van a magzat, addig minden amit elfogyaszt,belélegzik,az eljut közvetve a gyerekéhez is a köldökzsinóron keresztül. én nem bánom,hogyha valaki éjjel-nappal bagózik, de legalább annyi lenne benne,hogyha gyereket vár,akkor arra a 9 hónapra abbahagyja... meg még utána szoptatás idején.. ennyi..utána agyba-főbe szívhatja.. de ha már gyereket vállal, akkor nem kéne szándékosan megnyomorítani...

igen, ismerek olyat akinek végig dohányzott az anyukája a terhesség és szoptatás során. erős asztmája van , még felnőttként is. meg ki tudja még milyen betegsége lett volna megelőzhető, ha anyuka tekintettel van rá.

2015. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!