Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányos kismamáknak szól a...

Dohányos kismamáknak szól a kérdés! Aki terhesség 15-16 hetében tudta véglegesen letenni a cigit, lett valami baja a babának?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kérdés nagyon általános, és nem vonatkozik mindenkire, mert minden egyén más, mindenki szervezete másképp reagál a káros anyagokra, s épp ezért nagyon meghatározó választ sem lehet kapni a kérdésre. Az az igazság, hogy én csak most jutottam el addig, hogy elhatározzam, hogy leteszem a cigit véglegesen. Első gyerekemet várom, nem is fogtam fel igazán mi történik, mi lehet a következménye stb. Épp ezért velem egycipőben járó nők tanácsát és tapasztalatait szeretném olvasni. A közvetlen környezetemben is ismerek olyat, aki végigdohányozta a terhességét és semmi baja a babának, de ő csak egy a sok közül. Ezért szeretnék minél több őszinte esetet. És csak olyanoktól, akik dohányoztak egy bizonyos időszakig vagy tovább.

#dohányzás #terhesség #dohányzó kismamák
2015. dec. 30. 11:32
1 2 3 4
 11/32 Katoonene ***** válasza:
0%
Én 16hétig dohányoztam.Nem sokat, napi 2 szálat.16 hetesen éreztem először amikor megmozdult, amikor cigiztem, feszítette a pici kis testét.Akkor azt mondtam nem gyújtok rá többet.Semmi baja nem lett, ez butaság, hogy baja lesz tőle.Ez a legjobb amit tehetsz.Már 6 hónapos, szopizik, már nem is vágyom a cigire.
2015. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
97%
En az elozo terhessegemet vegig dohanyoztam. Szegyenlem magam is erte! Amikor megtudtam hogy babam lesz,azonnal letettem a cigit. Ez igy ment a 9.hetig,amikor is egyszer csak kaptam egy telefont,hogy meghalt apukam. Ne kovezzetek meg erte,o volt a mindenem es sajnos sokkos allapotba kerultem. Nem ettem,nem ittam,egesz nap csak sirtam. :( Aztan a ferjem a 3. ilyen nap utan elsirta magt (soha nem sirt!nagyon buszke ferfi) hogy meg van ijedve a viselkedesem miatt. Akkor egy kicsit eszbe kaptam,viszont nagyon ideges es szomoru voltam. Sajnos akkor a cigi segitett kicsit megnyugodni,igy elkezdtem ujra cigizni. Ez vegig is kiserta a terhessegemet,amit azota is nagyon nagyon banok. Szerencsere a gyerekem egeszsegesen szuletett,azota most 6 eves es egy tunemeny,okos es jo testalkatu kisgyermek. :) Hala az egnek,hogy nem o szivta meg az en felelotlensegemet. Most ujra babat varok,azonnal letettem a cigit,nem dohanyzom es torjon el a kezem ha megegyszer egy szalat is elszivok. Amugy is leakartam tenni,most itt a remek alaklom es nem szeretnem kockara tenni a szuletendo gyerekem egeszseget. Hibaztam,de tanultam belole. Ne dohanyozz a babad es sajat erdekedben! Koszonom hogy elolvastatok!
2015. dec. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

11: "Semmi baja nem lett, ez butaság, hogy baja lesz tőle"


igen, mert az egyéni tapasztalat felülírja a tudományt (nem)

2015. dec. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Persze, 11-es, akkor a KRESZ is minek, az is egy butaság, hisz a múltkor se ütöttek el, mikor átszaladtam a zebrán pirosnál.
2015. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 narancs223 ***** válasza:
Én akkor tettem le a cigit mikor pozitív lett a terhességi tesztem.. Szégyeltem is magam hogy akkor cigiztem mikor fogant (nem volt tervezett baba de egy pillanatig se bántam meg hogy így alakult) minden fejben dől el határozd el hogy kész elég volt én már csak a babámra akarok költeni és nem arra hogy mérgeztem magam és a gyerekem, sok sikert :) remélem nem lesz gond!
2016. jan. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Engem meddőnek nyilvánítottak (több szakvéleményem is volt róla, több orvostól), a menszeszem sem volt rendszeres. Napi 3-5 szálat szívtam kb akkoriban, és mire kiderült, hogy babát várok, már 12 hetes voltam. Letettem azonnal, de végig nagyon aggódtam, hogy baja lesz-e a babának miatta... korababa lett végül, de makkegészséges. Már 7 éves, az állóképessége némileg gyenge, vékony-törékeny alkatú, de az apja családja ugyanilyen, szóval örökletes is lehet. Értelmileg messze megelőzte a korosztályát mindig is, hála az égnek, hogy nem lett komoly baja a bagótól! Mi szerencsések vagyunk, de amennyire a környezetemben látom, bizony több kisgyereknél is vannak problémák, ahol dohányzott anyuka. Aszthma, allergia, extrém hajlam a légúti megbetegedésekre. Szerintem van összefüggés, mert ezeket öröklött tényezők befolyásolják, amit a környezeti ráhatások aktiválnak... márpedig a paszív dohányzás pont egy ilyen extra erős ráhatás.
2016. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Sztem 11es félreértette. Sokan azzal védekeznek h ha leteszik a cigit károsodik a magzat az elvonastol. Hallottam ilyet is. Hogy erős dohányos fokozatosan tegye le mert a szervezet a magzaton torolja meg. Nem tudom ebbol mi lehet igaz. Az biztos h en szenvedtem mint egy kutya a leszokas elso par hetében. Szerencsére az meg baba előtt volt kb het evvel.
2016. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
58%

ha végig dohányozza az anyuka a terhességet, simán lehet akár halva született is a baba..vagy túl korán indul be a szülés..

ezek a rögtön tapasztalható dolgok. hosszú távon viszont lehet több légúti betegség, értelmi gondok,fejlődési rendellenességek..

utolsó mocsok dolognak tartom,aki nem képes letenni a gyereke miatt ... és most nem arról beszélek aki cigizett MIELŐTT megtudta volna,hogy állapotos. az nyilván nem tudta, de utána abbahagyja..

hanem arról beszélek aki végig bagózza a terhességet. önző az ilyen "anya"

2016. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
37%

Fokozatosan szoktam le, az első trimeszterben napi pár szálat szívtam, utána teljesen abbahagytam. Gyermekem teljesen normál súllyal született. Bár voltak hörghurutjai, de mindig vírusos eredetűek az orvosok szerint.

Nekem egyszer egy nőgyógyász mondta, hogy az elvonási tünetek ártalmasabbak a babára, mint napi pár szál cigi, ezért a fokozatos leszokást ajánlotta, ami nekem be is vált.

2016. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Tesom végig cigizte az egész terhességét 35.hetre született s fia, eleg kis súllyal. Vékonyka es beteges is nek valami aktív gyerkőc most 2 éves múlt. En id cigiztem 6.hetig amikor kiderült hogy terhes vagyok es akkor le is tettem. 40+5 es született a lányom 3720grannal szinten 2 éves múlt egy nagyon eleven örökmozgó nem beteges kiscsaj! Es jo husikas :) 13,6kg 93cm nagyobb mint a vele egy idős gyerekek. Csak azért írtam le mert nem mindegy mikor teszed le a cigit.. Ha nem akarsz koraszülött babát akkor ne cigizz.. Csak erre a 9 hónapra tedd le utánna szívhatod fujhatod! A gyereket ne tedd ki ennek :(
2016. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!