Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal anyukák/kismamák...

Fiatal anyukák/kismamák 17-21-ig! Sokan támadtak amiatt, hogy megtartottátok a babát? Támogattak titeket?

Figyelt kérdés

Mesélnétek róla hogy alakult az életetek?

Olyanok válaszát is szívesen várom akik nem tartották meg a babát.



2016. jan. 1. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező,te fiatal kismama vagy,és mi lesz babával?
2016. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Ez érdekes lesz
2016. jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Miért lenne ez érdekes? Csak kíváncsi vagyok. A téli szünetben minimum 10 ilyen kérdés volt, és kiváncsi vagyok, hogy aki ilyen helyzetbe került, hogy alakultak a dolgok.


Egyébként igen, kismama vagyok, de tervezett babával, több éves munkaviszonnyal, stabil párkapcsolatban. Viszont ez a korosztály elég fiatal ehez, Vagy tévednék?

2016. jan. 1. 21:10
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
ha szerinted nem érdekes miért kérdezted meg? csak azért kommenteltem, hogy később visszanézzem a válaszokat
2016. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja rendben. Azt hittem ismét csak valaki kötözködni szeretne. Akkor már ketten várjuk a válaszokat.
2016. jan. 1. 21:13
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

19 évesen lettem terhes, 20 évesen szültem. Az apával nem maradtunk együtt. Volt fix munkahelyem, úgyhogy nem aggódtam. A szüleim támogattak, persze nem úgy gondolták, hogy ilyen hamar nagyszülők lesznek, de amikor látták, hogy komolyan gondolom a dolgot, akkor megbékéltek vele ők is.

Biztos voltak olyanok, akik nem helyeselték, hogy megtartom, de szemtől szembe ezt nem igazán mondta ki senki.

A fiam egyéves koráig laktunk anyukámnál, utána külön költöztünk kettesben albérletbe.

Szakmám volt, érettségim viszont nem, két évem hiányzott hozzá, ezt gyed alatt levelezőn megcsináltam, mellette szereztem nyelvvizsgát is, érettségi után pedig elmentem egyetemre, nappalira. Addigra a fiam már mehetett bölcsibe, kétévesen, úgyhogy pont jól jött ki a lépés, én tudtam tanulni, bejárni az órákra, de ha betegség volt, akkor szabaddá tudtam tenni magam, rugalmasabb volt, mint egy munkahely (bizonyos szempontból).

Na, azóta meglett a diplomám, egyetem alatt szereztem még egy szakmát, lett fix, állandó munkahelyem, és közben férjhez is mentem, a férjem pedig sajátjaként szereti és neveli a fiamat, imádják egymást, tényleg olyanok, mint apa és fia :) Másfél hónap múlva pedig jön a kistesó :) A nagyfiam pedig olyan nagytesó lesz, hogy álmodni sem lehetne jobbat, már most rajong a kisöccséért :) Amúgy sem lehet egy rossz szavam sem, egy nagyon okos, nagyon ügyes kisfiú, most másodikos, jól tanul, nagyon jókat lehet vele beszélgetni is, segítőkész, és nagyon jó humora van. Azt nem bánnám, ha egy kicsit kevésbé lenne nagyszájú, de talán ez ebben az életkorban normális, senki sem lehet tökéletes :)

Szóval én tökéletesen elégedett vagyok azzal, ahogy az életem alakult, és nagyon örülök neki, hogy annak idején olyan döntést hoztam, amilyet, mert bár voltak rázós időszakok, de ha visszatekintek, folyamatosan egyre jobb és jobb lett minden, amióta a fiam megszületett.

2016. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
19 evesen estem teherbe jogi egyetem mellett, engem nem tamadott senki. :) halasztottam fel evet, es folytattam. A parom az atlagnal magasabb fizuval rendelkezett, en kaptam osztondijakat es dolgozni is tudtam mellette, persze nem akartam sokat, mert a babaval akartam lenni minden percben, amikor csak tudtam. anyukam hatalmas segitseg volt, ami nagyon kellett az egyetem mellett. Viszont ha valasztanom kellett volna az egyetem vagy a baba mellett, akkor is a babat valasztottam volna :)
2016. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Én 16 évesen lettem várandós és 17 évesen szültem a kislányom,most 2 és fél hónapos. Érdekes a kérdésed, mert rengeteg ember szerint támadják a fiatal kismamákat, anyukámat pedig szerintem ez nincs így. Velem kimondottan kedvesek voltak a buszon,vonaton.(átadták a helyüket, a vonaton egy idős néni még meg is kínált süteménnyel,almával). A vizsgálatokon minden kérdésemre részletesen és!kedvesen!válaszolt az orvos,elmagyarázza mit néz és miért. Az iskola volt húzósabb. Eléggé piszkáltak és szebnél szebb dolgokat kívánt egy-két csaj. A Szüleim első sokkjukban picit idegesek lettem,de egy percig nem fordult meg a fejükben az elvetetés gondolata ahogy a páromnak és nekem se.
2016. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

saját tapasztalatom nincs, de az egyik barátnőm 18 évesen volt várandós, 19 évesen szült. a lány fiatalon külföldre költözött a családjával, és már 16 éves kora óta folyamatosan dolgozott, a párját kint ismerte meg, és egyenlőre még a családdal laknak együtt, de már tervezik hogy külön költöznek. Mivel az ő anyukája is fiatalon vállalt gyereket, így még elfogadóbbak voltak. mindenben támogatják őket. Támadásokat persze kaptak, de szerintem általánosságban jobban elfogadják az országban az ilyen "szokatlan" eseteket, mint itthon. bár szerintem nem olyan szokatlan.

Az anyagi és a lelki biztonságot is meg tudják adni a gyereknek. ennél pedig nem kell több.

2016. jan. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Tök cuki, hogy én vagyok az első, aki tényleg a kérdésre válaszol, mégis valaki szerint pont az NEM hasznos :D
2016. jan. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!