Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most tudtam meg, hogy terhes...

Most tudtam meg, hogy terhes vagyok. Sokan vannak így ezzel?

Figyelt kérdés
Nagyon reménykedtem benne, hogy a teszt pozitív legyen. Csináltam tesztet, pozitív lett, és hirtelen most mindent kilátástalannak látok. Ti hogy éltétek meg? Van aki hasonlóan van, mint én? 21 éves vagyok.

2016. jan. 4. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is így éreztem, kb a 12. hét környékén kezdett változni.
2016. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Minden nagyobb változástól megijedhet az ember, a pozitívaktól is. Új munkahely, házasság, új helyre költözés, terhesség, stb. Idővel az agyad is felveszi az iramot, csak ne küzdj az érzések ellen.

Bizonyos szempontból egy szakaszt le kell zárni az életedben és ez is egyfajta gyászfolyamattal jár.

2016. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ugyan így érzem én is magam. 20N
2016. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most megnyugodtam kicsit. A párom még nem tudja, félek mit fog szólni ha megmondom neki.
2016. jan. 4. 20:00
 5/13 anonim ***** válasza:

21 vagyok úgyan igy voltam, ahogy te.. alig vartam pozitiv legyen a teszt amint meglattam a pozitiv nem tudtam mi tévő legyek kicsit mondhatni megijedtem viszont amint elmész az első uh-ra teljen mashogy fogod erezni es gondolni a dolgokat hihetetlenül jó érzés :)

14hetes vagyok minden pillanat öröm :))

2016. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én 2 napja tudom, hogy babát várok. 30 éves leszek, nekem ő a második gyerkőc. Azóta csak kavarognak a gondolatok a fejemben, hogy nem vagyok normális és mi lesz most, azért nem felhőtlen az életem, a nagy pont akkor megy suliba amikor szülni fogok, stb. Úgyhogy azóta is tele vagyok kétségekkel. Imádni fogom, ez egyértelmű, de most úgy élem meg, hogy lehet nem kellett volna még.
2016. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne külső elvárásoknak akarj megfelelni, mert akkor az egész terhesség és gyereknevelés egy rémálom lesz.


A pozitív tesztnél én is betojtam (tervezett gyerek), hogy vissza az egész, nem gondoltam át, túl valóságos, hűbasszameg most mi lesz. Aztán átálltam arra, hogy hagyom sodródni magam.

Mire megszületett, már a gondozáshoz/neveléshez is úgy álltam, hogy alacsonyra tettem a lécet: ha este még életben van, akkor sikeres nap volt.

Így nem stresszeltem agyon magam. Ha valami fontos dologban voltam tanácstalan, akkor meg felhívtam a gyerekorvost. Lassan két éves, eddig remekül működik a dolog. Belekalkuláltam, hogy elrontok dolgokat, de ezt mind lehet utólag korrigálni.

2016. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20 voltam,igazàbòl minden hònspban teszteltem,pedig rendesen vèdekeztünk,pàrdzor eljàtdzottam a gondolattal,hogy kèt csìk jelenik meg. Aztàn megjelent a kèt csìk 5 napos kèsès utàn,izgatott lettem,leutaztam a pàromhoz vettünk mèg egy csomò tesztet mind pozitìv lett ekkor jött a letargia,mi lesz velünk az 1 hètig tartò sìràs à biztos nem marad meg stbstb. 11 hetes voltam mikor vègre àtbeszèltük,elmondtuk a szülőknek,mèg csalàdsegìtőnèl is voltunk hogy elmondja a lehetősègeket,ez utân borult a nyakamba a pàrom hogy ő nem tesz ki annak ami az abortusszal jàr,amùgy èn amùgy sem tudtam volna megtenni,megtartottuk amit soha nem csinàlnànk vissza ☺ Most 5 èvvel kèsőbb màr valòban vàgytsm a kèt csìkra meg is kaptam ès nagyon örültünk de mèg is is volt olyan nap mikor megrèmültem biztos akarom-e ,11 hetes vagyok hangulatingadozàdokkal,rosszullètekkel de màr alig vàrom hogy a kezemben tarthassam a màsodik gyerekem :-)
2016. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom magam elképzelni nagy hassal, meg gyerekkel. Mindenképp megszeretném tartani. Mindenen aggódom. A baba egészségéért, az anyagi helyzeten, ki áll mmajd mellettem.
2016. jan. 4. 20:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nekem is így volt, megijedtem kicsit. Augusztusban teszteltem pozitívat másodszorra, ekkor már inkább türelmetlenséget éreztem, mikor mehetek már uh.-ra,orvoshoz stb.

És most is ha rajtam múlna felpörgetném az időt, annyira várom már hogy láthassam :)

26 hetes vagyok, még van 3 hónapom, de az idő elég gyorsan megy :)

2016. jan. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!