Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megcsináltattátok a kombinált...

Megcsináltattátok a kombinált tesztet (vagy fogjátok)? hány évesek vagytok? Mennyibe került?

Figyelt kérdés
Nálunk 17.000.-. Elbizonytalanodtam, elsővel még ingyen volt, akkor egy sms-t kaptam, hogy 3 betegségre 1:x-hez az esély... (akkor még nagyon új volt, most nem tudom hogy működik)

2016. jan. 7. 21:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

8: Ez a teszt arra van, hogy a rizikócsoportot tovább szűrjék. Vagyis, ha neked közepes kockázat jön ki, akkor dönthettek az orvosoddal (vagyis a genetikussal inkább), hogy kell-e Nifty/Prenatest/amniocentézis.


Ezért adnak csak egy arányszámot, és ezért nem kötelező mondjuk egyből a CVS vagy az amniocentézis. Feleslegesen nem kell szurkálni a terhes anyákat, ez biztos.


Nekem pl magas kockázat jött ki, ahogy írtam, 1:220-hoz, így nekünk egyértelmű volt, hogy meg kell csináltatni a magzatvízvételt.


A genetikusom azt mondta, hogy ha úgy is döntünk, hogy megtartjuk a Downos, Pataus, Edwardos magzatot, sokkal jobb előre tudni, hogy orvosi csapat várhassa az érkezését, és egyből műtsék a szívét, vagy bármit, ami ezzel jár.

2016. jan. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
26 vagyok,megcsináltattam. 10500ft volt.
2016. jan. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi úgy voltunk vele, h ha itt magas kockàzat jön ki, esetleg a genetikai UH-n is talàlnak valami nem szokvànyosat, akkor csinàltatunk egy Niftyt, vagy Prenàt. Tehàt valamelyik vértesztet, nem amniocentézist (a vetélési ill. koraszülési kockàzat miatt többek között). Downos babàt nem bìrnànk el, anyagilag sem, és pszichésen sem, de előfordulhat, hogy olyan betegség derül ki ilyenkor, amire jó felkészülni. Pl. ha a betegsége miatt születése utàn egyből PIC-en igényelne ellàtàst, esetleg valamilyen beavatkozàs lenne szükséges, arról előre tudjunk.
2016. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!