Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen légzésfigyelőt vegyek?...

Milyen légzésfigyelőt vegyek? Melyik a legjobb? Az Angelcare 401-es, jo?

Figyelt kérdés
2008. szept. 17. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Angelcare-t ajánlom!
2008. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Mi Angelcare 300-ast vettünk,adtak hozzá használt pelus tartót is,nagyon klassz.
2008. szept. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Arra nagyon figyelj, hogy Angelcare 300-ast semmiképpen ne vegyél, mert most kaptam a védőnőmtől egy levelet, hogy ezt a típust légzésfigyelőként hozzák forgalomba a vásárlókat megtévesztve, pedig csak a baba mozgásának érzékelésére képes. Én sajnos már előtte megvettem 21.800 ft.ért, és most futhatok a pénzem után. Sok babaáruházban akciós csomagban árulják.....
2008. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azért írta a védőnőd, hogy csak a mozgásának figyelésére alkalmas, mert "movement sensor"-nak hívják angolul??? mert ugye a légzésfigyelő a baba mozgását figyeli. nem csak az Angelcare 300-as "movement sensor" / "mozgás érzékelő", hanem az összes Angelcare az!!!!
2008. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mondta a védőnőm, mert a movement sensor magyarul mozgásérzékelőt jelent, hanem mert kapott a helyi ÁNTSZ Intézete egy figyelemfelhívó levelet az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal Orvostechnikai Igazgatóságától, hogy az Angelcare AC300 típusú készüléket megvizsgálta, és megállapította, hogy a kanadai gyártó és az uniós forgalmazók "Mozgásérzékelő készülék" elnevezésével szemben a magyarországi forgalmazó - SWR Hungária Kft- a "Légzésfigyelő készülék" elnevezéssel és az eredetitől eltérő használati útmutatóval forgalmazza a készüléket, amely nem alkalmas a csecsemő légzésének felügyeletére. A Gazdasági Versenyhivatal már megtette a szükséges intézkedéseket ez ügyben, addig is felhívják a szülő figyelmét arra, hogy ez a típusú készülék nem alkalmas a hirtelen csecsemőhalál miatt veszélyeztetett csecsemők közvetlen felügyeletére, és nem pótolja a kiegészítő orvostechnikai műszer - légzésfigyelő- alkalmazását. Én csupán azért írtam meg ezt az információt ide, hogy mielőtt készüléket vásárolnátok, nézzétek meg a készülék típusát. Én ellenőriztem az enyémet, és sajnos az enyém pont ez a típusú. Egyébként mi a párommal a bpesti Megatoys áruházban vásároltuk meg akciós csomagolásban másfél hónappal ezelőtt, és ezt a levelet a múlt héten kaptam. Lehet, hogy a te védőnőd is megkapta már. Sajnálom, ha Te is beleválasztottál....
2008. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajna ez a védőnős téma nem akar elmúlni, pedig a Védőnő újság januári számában egy részletes helyreigazítás is megjelent a témában.

A témával kapcsolatosan a tények már részletesen mgjelntek ezen a fórumon:

- Az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal Orvostechnikai Igazgatósága valóban folytatott vizsgálatot az Angelcare AC300 légzésfigyelő kapcsán, amelynek lezárásaképp megállapította, hogy a termék nem orvostechnikai eszköz,- ilyet sem az Angelcare sem a forgalmazó nem is állított, mivel a fenti készülék egy riasztókészülék, amely légzéskimaradás esetén nyújt riasztást a szülő részére.

- A fenti hivatal a termék forgalmazása kapcsán más kifogást nem emelt, - ellenben átadta a megnevezés és használati útmutató vizsgálatát a Gazdasági Versenyhivatalnak, amely 2008.szeptember 19-i LEZÁRÓ LEVELÉBEN a feleket tájékoztatta, hogy a P-1029/2008. számon nyilvántartott, a témában hozzá beérkezett panasz kapcsán VERSENYFELÜGYELETI ELJÁRÁST NEM INDÍTOTT. A fentiek alapján sem a termék megnevezését, sem az eltérést,- ami valójában a Tájékoztató Füzetben szereplő Életmentő Útmutató kiegészítés jelentett, nem találta jogsértőnek. A FENTIEK ALAPJÁN A MAGYARORSZÁGI FORGALMAZÓ A FOGYASZTÓKAT NEM TÉVESZTETTE MEG.

- A fenti témában az Országos Tisztifőorvosi Hivatal 4007-6/2008. iktatószámú levelében a forgalmazó által kért HELYREIGAZÍTÁST MÁR MEGTETTE. A fenti helyreigazítás rövidesen eljut az összes védőnőhöz és gyerekorvoshoz is.

- A jogszabályok azt is kimondják, hogy a terméket mindig a köztudat számára érthető, és elfogadható elnevezéssel kell ellátni. Magyarországon „MOZGÁSFIGYELŐ” néven a riasztó berendezések érzékelőit illetik, jelenleg a „Movement Monitor” angol elnevezés „Légzésfigyelő” magyar megfelelője a termék funkciója, működése, és célja alapján a forgalmazó álláspontja szerint helytálló.

- Mivel a készülék a légzőmozgás keltette nyomásváltozást érzékeli, - így ez igaz hogy mozgás, - de egyféle vegetatív,- légző mozgás,- nem pedig akaratlagos mozgás,- így pont az lenne a megtévesztő, ha a készüléket mozgásfigyelőnek, és nem Légzésfigyelőnek hívnák.

- Az ÖSSZES OTTHONI HASZNÁLATÚ LÉGZÉSFIGYELŐ ugyanezt a vegetatív mozgás okozta nyomásváltozást figyeli és érzékeli, és ennek kimaradása esetén riaszt. Szinte az ÖSSZES OTTHONI HASZNÁLATÚ LÉGZÉSFIGYELŐ használati útmutatójában szerepel, hogy képesek külső, egyéb mozgások érzékelésére, illetve például az egyik jónevű külföldi márka használati útmutatójában, hogy nem ad riasztó jelzést légzéskimaradás,- de GÖRCSROHAM bekövetkezte esetén. Létezik, de KIZÁRÓLAG KLINIKAI alkalmazásban olyan készülék, ami a csecsemő mellkasára van erősítve,- esetenként tüdőbe vezetett szondával kiegészítve,- ami kizárólag a légzőmozgást hivatott,- és képes csak érzékelni.

- Önmagában egyik OTTHONI HASZNÁLATÚ LÉGZÉSFIGYELŐ sem képes a SIDS megelőzésére, ezek csupán riasztó készülékek, melyek nyomásváltozás kimaradása esetén riasztanak,- de ezt figyelemmel kísérni, vagy beavatkozni a szülő feladata.

- A SIDS mellett számos olyan eset előfordul, amikor a babára fulladásos veszély jelentkezik,pl. a gyomortartalom félrenyelése,- mely nem betegség, hanem fulladásos gyermekbaleset,- de ezen készülékek alkalmasak ilyen esetekben is riasztó jelzést adni az életmentő beavatkozáshoz. Erre az elmúlt évek alatt számtalan példa volt a magyar felhasználói gyakorlatban is, és több csecsemő életét mentették meg az Angelcare készülékek.

A terméket illetve a forgalmazót ért procedúra, illetve rosszhír-keltés mögött valószínűleg konkurencia érdekek állnak, - de a készülékek megbízható működése, a folyamatos termék-fejlesztés, a rendkívül alacsony meghibásodási arány, a német ÖKO-TEST Sehr-gut minősítése elektroszmog témában, illetve hazai kórházak véleménye, és ajánlásai magukért beszélnek.

Nem ártana a fenti tényeken is elgondolkodni…

Ennyi a korábbi levél...

De inkább azon kéne elgondolkodni, kinek az érdeke újból és újból előhozni ezokat az elferdített, vagy valótlan információkat...

2009. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A megtévesztésről csak annyit szeretnék írni, hogy én az Angelcare AC300-ast az újszülött intenzív osztályon úgy kaptam a vezető főnővértől, hogy ugyanolyan jó, mint a benti légzésfigyelők. Talán aki nap, mint nap olyan babákkal találkozik, akiknek szükség van rájuk, ő tudhatja. Én maximálisan megbízom benne.
2009. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!