Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfojthatja magát a köldökzsi...

Megfojthatja magát a köldökzsinórral, vagy ez "csak" a szülésnél lehet gond? Emiatt hamarabb császár?

Figyelt kérdés
34hetesen voltunk 4D-n ahol kiderült,hogy a kicsim sálként hordja a nyakában a köldökzsinórt.A szonográfus szerint még kibújhat belőle,de azért feltétlen szóljak a nőgyógyásznak,hogy ellenőrizgesse.És,hogy szülés előtt mindenképpen nézzen rá,mert lehet,hogy emiatt császározni kell.A császár nem érdekel,csak az,hogy a kicsivel minden rendben legyen.Borzasztóan aggódok,mert egy ismerősöm babája így halt meg a születéskor.Ha ez az állapot marad,kérhetem,hogy császározzanak amint a baba eléri a kinti élethez való fejlettséget?(sztk-s orvosnál is?)Én nem akarok begolyózni a köv. 6 hétben!!!! :( Jelenleg így van a nyakában: (a sötét az) [link]
2010. márc. 29. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnak is a nyakán volt a köldök zsinór. Természetes úton, gond nélkül megszületett. Amikor kibújt a feje, a doki első dolga volt, hogy lazított a zsinóron. Ezt a férjem mondta. Attól is függ a dolog, hogy milyen hosszú a köldökzsinór. Szülés során folyamatosan ellenőrzik a Babát is és Téged is, ha gond lesz azonnal lépnek. Szerintem pusztán azért, mert ott van a köldökzsinór nem lesz gond. Sok babánal ez a helyzet.
2010. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a magzat nem a száján, orrán vesz levegőt, így megfojtani se tudja magát a köldökzsinórral. A köldökzsinór rugalmas nagyon, így még ha meg is csavarodik, akkor se záródik el. 4 gyerekem közül 3 született a nyakára tekeredett zsinórral, egyiküknek 2x is rajta volt. A szülések simán zajlottak, csupán amikor a fejük kibújt, nem nyomhattam addig, míg a doki/ szülésznő le nem tekerte róluk. Mindegyik tökéletesen egészséges gyerek :) Ha a zsinór rövid, akadálya lehet a sima szülésnek, de azt az uh-n az orvos látta volna.
2010. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon édes a babád:)

Nekünk extra hosszú köldökzsinór volt, többször rátekeredve, nekem azt mondták, h mivel hosszú, így nem fog megszorulni, sima úton szültem.

Ha rövid, akkor van baj, szüléskor, meg megfojthatja, mindenképp szólj a szülészorvosnak, de szülés közben úgyis állandóan nézik a magzati szívhangot, és az elég pontos képet ad az orvosnak, h a gyerek hogy van.

Magzati életben nem baj, ha anyakán van, az sem, ha csomó van rajta, nagyobb gond, ha elzáródik, mert mondjuk megtörik, vagy megcsavarodik.

2010. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És amíg bent van,ott nem tudja meghúzni valahogy annyira,hogy baj legyen?????? Nyilván nem gondolom,hogy megfogja és rángatja,dehát csak mozog keze lába,beleakad,és... ááááá :((((
2010. márc. 29. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre van az Nst ! Nálunk több okból kifolyólag ,lett császár a 36 .héten ! A nőgyógyásznál említsd meg ,hogy borzasztóan aggódsz ,és kutya kötelessége elmagyarázni ,hogy jogosan félsz -e vagy megnyugtatni !Elméletileg a köldökzsinor rugalmas ,nálunk csomózva volt a nyakán ,ezért beszűkült a mozgása ,amit az Nst-n láttak ! Most nemsokára 7 hónapos ,harcold ki a nyugalmadat !
2010. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam itt a nagy aggódásban....tényleg! hiszen ő még nem az orrán lélegzik :))) ,hála az égnek!!! akkor itt valóban csak a szülés -lehet- kockázatos! Jajj de jóóóó! :)))))) Mármint,hogy ott bent nem érheti ilyen baj... :)
2010. márc. 29. 10:54
 7/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem lélegzik, ezért megfulladni nem tud, és rugalmas is a köldökzsinór. Azt tudom elképzelni nagyon extrém esetben, hogy annyira-annyira szorosan beletekeredik, hogy elzárja a nyaki ereit, és az agya nem kap elég vért. De azt flowmetriával kiszűrte volna a szonográfus, ahogy azt is észrevette volna, ha a köldökzsinór el lenne záródva (gondolom, 4D-n csináltak ilyet is, nekem csináltak). Problémamentes szülés kívánok!
2010. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nézte a köldökzsinórban is a szállítást,meg az agyában lévő ereket is.Azt mondta normális az oxigénellátás.Csak amikor megláttam a zsinórt,jött egy szürke függöny a szemem elé és csak futkosott a hideg a hátamon ,hogy mi lesz,meg beugrott az az ismerősöm,akiről írtam az imént...és végig se gondoltam,hogy bent nem tud megfulladni ennyitől. Szerencsére!:)
2010. márc. 29. 12:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia.Nem akarlak megijeszteni,távol álljon tőlem,de sajnos anyukámnak így halt meg az első babája 7 hónapos terhesen!Persze ez régen volt és nem volt ennyi orvosi ellenőrzés,de jobb félni.Szerintem beszélj a dokival ő megtud nyugtatni,max. tényleg jobban figyelnek rád,az biztos nem árthat!Egyébként azóta már én is anya vagyok (20 hónapos) és a kis fiamnak is a nyaka körül volt a köldökzsinór,nem volt semmi gond.A szülésfelkészítőn mondták,hogy általában magukra tekerik,ahogy bújnak ki,mert akkor fordúlnak egy kört.Ne idegeskedj,csak fogadd meg a szonográfusod tanácsát és beszélj a dokiddal!!Könnyű szülést és jó babázást!!
2010. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Pénteken megyek az orvoshoz,addig meg csak nem lesz semmi ... Mindenkinek köszi és boldog babavárást/babázást! Hja és sok locsolót-mert ugye mindjárt itt a húsvét :)))
2010. márc. 30. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!