Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kismama...

Terhesség alatt kismama tornával le lehet adni a plusz felesleget?

Figyelt kérdés
Már van egy 14 hónapos kislányunk, és úton van a második baba. 15 hetes vagyok, viszont az első terhességem alatt elég sokat szedtem fel ami zavaró, akkor nem tornáztam semmit, mert vele veszélyeztetett terhes voltam. Viszont most szeretném kipróbálni a kismama tornát. Azzal le lehet adni a plusz felesleget? Vagy terhesen ez kizárt? Azért gondoltam erre, mert nem szeretnék szülés után ezzel kínlódni, lesz elég dolog. :) Köszönöm előre is a válaszokat. :)

2016. febr. 25. 14:49
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és persze az étkezésre igyekszem odafigyelni, az elsőnél arra sem fordítottam elég figyelmet.
2016. febr. 25. 14:50
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem. Olyan nincs, hogy most terhes vagy és mire megszülsz leadd a korábban és a most feljött felesleget.

Ha le akartál fogyni, akkor nem kellett volna ilyen hamar bevállalni a második babát.

Ha ilyen fontos a baba, akkor pedig ne akarj éppen most fogyni.

2016. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Védekezés mellett lettem terhes. Nem az a célom, hogy leadjam az elsővel felszedett kilókat. Nyilván azt nem lehet, csak gondoltam valamennyire formába tudom hozni magam.
2016. febr. 25. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Hülyeség hogy ne lehetne fogyni terhesség alatt, de ehhez az kell hogy viszonylag sok plusz legyen rajtad és tényleg figyelj az étkezésre. A kismama torna inkább nyújtás, relaxálás, szülésre felkészítés, attól nem fogsz fogyni.


Amikor a második gyerekemet vártam, a szülés után 10 kilóval voltam kevesebb mint amikor teherbe estem (de még így is volt rajtam plusz).

2016. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én jártam kismamatornára, tök jól esett az irodai munka után. De itt első sorban nyújtó, lazítógyakorlatok, légzéstechnika van, attól fogyni nem lehet
2016. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kismama torna mindenképpen jó ötlet, de az alatt nem égetsz el annyi kalóriát, hogy fogyókúra legyen.

A terhesség alatt nem szabad fogyókúrázni. Nem is kell degeszre enned magad.

Szerintem beszélj nyíltan erről az orvosoddal, és kérd meg, hogy utaljon be egy dietetikushoz, aki terhességi diétát (diétát és nem fogyókúrát) ír a számodra. Ez elősegíti, hogy elkerüld a terhességi cukorbetegséget, és elkerülöd, hogy sokat hízz.

Azonban fontos, hogy a fogyókúra most nem lehet célod.

2016. febr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!