Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi okozhat vetélést? Úgy...

Mi okozhat vetélést? Úgy hallottam, minnél fiatalabb a magzat, annál jobban kell vigyázni. Ez igaz? És állítólag a sok idegeskedés, kv, cigi is okozhat vetélést, ugye?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
én azt hallottam, h egy kis lökés is, mondjuk buszon.....de amelyik baba maradni akar, az általában marad.....3 hónapig ezért sem szokták nagy dobra verni, mert ilyenkor a legsérülékenyebb
2010. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Igen, igaz, ez mind okozhat vetélést, de az is igaz, hogy ha a baba maradni akar, akkor semmi nem árt neki. Én nagyon szédelgős voltam az elején, háromszor el is estem, az első kettőnél még nem is tudtam, hogy jön a baba, a harmadiknál meg már 11 hetes voltam. Ettől eltekintve nagyon kell vigyázni, kerülni a stresszt, és semmi cigi! Kávéból is csak mértékkel!
2010. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A cigi okozhat vetélést, a koffein csak akkor, ha túladagolod, és nagyon sok kávét iszol.De napi 1-2 csésze nem okoz gondot.Szerintem az idegeskedés sem igazán oka a vetélésnek.Alapból ingerültebbek a kismamák ilyenkor, kis dolgokon is felhúzzák magukat( bár rám ez nem volt jellemző szerencsére), tehát az is stressz.Mégse mennek el ettől a babák.Amelyik baba elmegy, annál volt valami probléma.Vagy hormonzavar vagy betegség, tapadási rendellenesség.Igen, ilyenkor sérülékenyebb a pici.Spontán vetélés okai:ismételt terhességmegszakítás,esés, kisebb baleset.A kockázatot növelik:rossz táplálkozás, dohányzás,hormonháztartás zavara,fertőzések ( hüvelygyulladás,chlamydia)anya veleszületett szívbaj,súlyos vesebetegség, cukorbetegség, pajzsmirigy betegség, rubeola, sugárzás (röntgen), gyógyszer, magas láz,
2010. ápr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,


A stresszt mindenképp próbáld kerülni,

valamint a fizikai terheslést (pl ne fuss a busz után inkább várd meg a kövit :)), ne emelj nehezet, ne egyél nyers kaját (tojás, hús, mosatlan gyümi, zöldség), kávé napi max 2 csésze tejes, cigi szerintem abszolút kerülendő.


Ha érzed hogy feszül a hasad ülj la vagy feküdj le ha tudsz. Gyógyszerekkel is óvatosan, mindig kérd ki a doki tanácsát mi az amit bevehetsz.

Illetve ajánlom a napi 3*2 Magne B6 tablettát, segít a hasadnak, méhednek ellazulni a változásra.

2010. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első terhességemnél nem tudtam, hogy terhes vagyok. Szerdtem allergia gyógyszert és dédalont(hányingerre). Mind a kettő gyógyszer kerülendő lett volna. Én arra is gondolok, hogy a gyógyszerek okozhattak valami rendellenességet és amiatt halt el a magzat. 15 hetesen meg kellett szakítani a terhességet. A második terhességemre már tudatosan készültem. Semmi gyógyszer, semmi felesleges vitamin. Inkább több zöldséget és gyümölcsöt ettem. A második terhességemmel 3 hónaposan még lovagoltam (ügetés, vágta). Semmi gondom nem volt. Tényleg igaz, hogy aki maradni akar, az marad.
2010. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sosem értem meg egyesek miért pontoznak le egy ilyen választ
2010. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Ne foglalkozz a lepontozókkal!Egészségükre!Biztos,nincs jobb dolguk.Én is 100%-ról indultam, és most vagyok 88.Pedig tudom, hogy jókat írok,eü-i diplomám van, nem vagyok teljesen laikus.Biztos unatkoznak.
2010. ápr. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!