Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nogyobb korkülömbség elönye,...

Nogyobb korkülömbség elönye, hátrány?

Figyelt kérdés

Fiùnk 8èves màr ugye iskolàs,nektek mi volt pozitívum ès negatívum a nagy korkülömbsègben?

Köszönöm szèpen :)



2016. máj. 20. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 11 és 9 évvel idősebb testvérem. Soha nem éreztem azt, hogy játszópajtásaim lettek volna. Szomszédban voltak hasonló korú gyerekek, azokkal játszottam. Igazából a mai napig úgy érzem, hogy van is testvérem, meg nem is, szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk, de ennyi. Mikor kamaszok voltak, akkor nem a kistesó volt a fontos, hanem a buli, meg a haverok. Pl. egy 18 éves fiútól nem lehet elvárni, hogy az ovis korú kislány tesójával babázzon egész nyáron.
2016. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Még annyi jutott eszembe, hogy egy idő után a nyaralási élmények is kettéoszlottak. A nagyok már nem jöttek velem és a szülőkkel nyaralni, mert barátokkal, párkapcsolattal mentek, és el is költöztek kisiskolás koromban otthonról (egyke lettem), saját életet éltek a párjukkal. Erre értettem, hogy van / volt is, meg nincs is.
2016. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A két nagyobb lányom 10 és 8 éves. A legkisebb 5 hónapos. Nálunk pozitívum, bár előny az is hogy csajok, mert szívesen sündörögnek a kicsi körül, hogy miben segíthetnek.
2016. máj. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

9 évvel fiatalabb a hugom. Mindig is imádtam játszotunk is vele sokat kiskorában(van 1 két évvel idősebb nővérem is, igaz mi mind a hárman lányok vagyunk) most ő 13 és fél, én meg most leszek 23, imádom még mindíg. Igaz nem egyhelyen lakunk még csak nem is egy városban, de ha kellek neki megyek amikor tudok, ha telefonon megoldható hát akkor beszélünk legyen az magánélet vagy lecke stb. 8 éve vagyok a baráommal. Igaz ebbe a tudatba nőt fel, de attól függetlenül imádja és fordítva is így van. Mindent megteszünk érte(egész család még a párom családja is kedvében jár)

Ugyhogy ez neki szerintem jó.


Rossz, hát talán hogy mégsem annyit és nem mindíg olyat játszottunk vele amit ő akart. Néha lecsesszük hogy ne legyen olyan mint mi, bár tudom hogy azért vagyok olyan amilyen mert ezeket átéltem, ugyhogy én csak figyelmeztetem a rosszra.


Viszont a korabeliek között mindíg van barát/nője.

Szerintem ezen ne aggódj nem a tesó neveli hanem ti, ő lesz a kissebb ugyhogy mindenki ( főleg egy 8 éves) örül neki.

2016. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fiam 8, a huga most 2 hónapos. Imàdja. Valóban pàr év múlva nem .lesz a jàtszópajtija,de ezen kìvül hàtrànyt nem làtok. Viszont nagy előny,hogy rengeteget tud segìteni. Szeret a hugàval foglalkozni,inkàbb arra kell figyelnem,hogy ne cipelje folyton.
2016. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2 évvel idősebb bátyám, 8 évvel fiatalabb húgom van. A bátyámat már 8 éve "elvesztettem" kb családi programokon találkozunk. Húgommal sokat voltam együtt. Mikor 8 voltam már pelenkáztam...Évente nyáron, és karácsonykor jön hozzám 1-1 hétre. Mikor Én megyek haza akkor is jól megvagyunk.


A pozitívum (szülői szemmel). hogy nagyobb tud vigyázni a kicsire.

Negatívum: Nem szabad hagyni,hogy gyerek nevelje a gyereket....húgom kissé ütődött lett :D

2016. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!