Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért esnek teherbe a tinédzse...

Miért esnek teherbe a tinédzserek fiatal lányok 14-15-16-17 meg 20 évesen?

Figyelt kérdés
csak érdekel,és senkit nem akarok elitélni.

2016. máj. 26. 10:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Információhiány, értékválság, szülői alkalmatlanság, stb.
2016. máj. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

Gyűlölnek iskolába járni, tanulni. 14 évesen abbahagyják az iskolát, jópár évvel idősebb férfivel összeköltöznek, és szülnek.

Utcánkban pl.: van egy testvérpár.

Egyik 16 éves, a gyereke 9 hónapos.

A másik 18 éves, már 2 gyereke van.

2016. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, hogy miért veszed egy kalap alá a 20 éveseket a 14 évesekkel. Sokaknak becsúszik, de ha meg tudják oldani, miért ne tartanák meg? Én 19 éves voltam, amikor tervezetten terhes lettem, most 20 vagyok, Augusztusra várjuk a babánk. Nagyon jó a párkapcsolatunk, 3,5 éve együtt vagyunk, együtt is élünk, mindketten dolgozunk, én max GYED-et fogok kapni. Nem értem, hogy ez miért rosszabb, csak mert 20 éves vagyok és nem 30, 35?
2016. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
3as: saját szemszögedből igazad van, de lásd azt is, hogy olyan ritka vagy, mint a fehér holló. A legtöbb terhes húsz éves nem tudatosan vállalt gyereket, nincs háttere, munkaideje, stabil párkapcsolata.
2016. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Csatlakozom #4-eshez. Az én anyám is 20 évesen szült, tudatosan terveztek minket, és gyönyörűen felneveltek a szintén fiatal apámmal. De ilyet (talán most így a #3-ason kívül) nem is látok, csak azt, hogy a 18-20 évest megfarkalják és véletlenül úgy maradt. Vagy szimplán meghülyült, és anya nyakára szült egy gyereket direkt, de nem tervezetten és átgondoltan.
2016. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Azért egy 14 éves nem ugyanaz, mint egy 20 éves.

30 éve még a nők 99%-a 20 éves korban vállalt gyereket.


A 14-15-16-17 éves valóban gáz... ennek lehetséges okait az 1-es már megírta.

2016. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
3-as vagyok, az ismerőseim közt van 4-5 anyuka akik korombeliek, 18-19 évesen szültek, és mind nagyon jó anyák szerintem. Egynek lelépett a párja, de a többiek még együtt vannak, és együtt nevelik a gyereket. Szóval az én ismertségi körömben nincsenek ilyenek, hogy 14-15 évesen lesz terhes a lány és a nagymama neveli a gyereket, vagy hogy anyuka folyton bulizni jár. De biztos vannak olyanok is, csak ez nálunk nem jellemző.
2016. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%
Tessék megkérdezni az oktatásért felelős miniszterektől! Nagyon szétcincálják az oktatást, a tanár unja, a diák utálja... Illetve a médiumokból is a butítás sugárzik, tanulni nemkellll, úgyis lehetsz te a Jani'! :( Egyáltalán nem vagyok öreg (26), de mikor én tanultam, még akkor volt követelmény, a szüleim megmondták hányra menjek haza, egyébként mélyen befoghattam a számat. De ma... :(
2016. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

Az én szüleim mai napig alkalmatlanok gyereknevelésre szerintem. Tanultam gyermeknevelést, pedagógiát, gyermek fejlődését, pszichológiát és állíthatom, hogy szinte az összes hibát elkövették, amit lehetett.

Anyám 20 évesen teherbe esett véletlenül apámtól 3 éves kapcsolat után (megszakítással), majd megszületett a nővérem. Pénztelenség, alkohol, dohányzás, stressz, verés, megcsalás, 1 vetélés és egy halva születés után végül megszülettem én (tervezetten, de minek?). Nem vagyok egészséges lelkületű ember, tele vagyok szorongással és félelemmel.

Most született nemrég unokájuk, imádják, kényeztetik, versengenek érte.

2016. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

#3/7

Az én szememben a felelős gyerekvállalás az, ha érzelmileg és anyagilag is felkészült szülőkhöz születik a gyerek. Nyilván példa mindenre van. 18 éves korra lehet szakmát és munkaviszonyt is szerezni, így nem kizárt, hogy valaki 19-20 évesen már képes legyen másodmagával felelősen gyereket vállalni. Azonban a többség akkor sem ilyen, ha esetleg ezt te magadra veszed és sértőnek érzed (ez nem szándékom). Alibi tanulgatások, diákmunkák, majd egy random szerelem talaján becsúszó gyerek. A többségnek nincs önálló jövedelme, piacképes szakmája. Szül egy-két gyereket, utána nincs hová visszamennie, kezdhet bele az élete építésébe, csak már van egy gyerek is, akiért felelősséggel tartozik. Nem egy ilyen van az ismerősi körömben, ahol megérkezett az egyébként várva várt gyerek, aztán most megy a sírás, hogy van egy érettségi, szakma nulla, munkaviszony nulla, és igazából hogyan tovább, mert a pénzből nem lehet kijönni.


Félre ne érts, ez nem kizárólag a 20 éves korosztály problémája, valaki 30 évesen pont ugyanitt tart, csak az arányok mások.

2016. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!