Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki decemberre, november...

Aki decemberre, november végére várja a babád, hogy készültök majd az ünnepekre?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom aki 2 éves lesz már Karácsonyra. Eddig mindig mentünk mi a rokonokhoz. December 11re vagyok kiírva a pocaklakóval. Egy 2 hetessel se vendégségbe menni, se vendéget fogadni nem szeretnék. Viszont a Karácsony az az ünnep amikor össze jön a nagy család.

2016. jún. 2. 12:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Babát akart lenni.
2016. jún. 2. 12:51
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Én december 5-re vagyok kiírva.

Egy 2-3 hetes babával én se szeretnék vendégeket fogadni, hiába karácsony, az első jó pár hét az annyira hogy is mondjam.... intim, kizárólag a babára és a szülőkre (+tesóra ha van) korlátozódik, hogy szerintem kifejezetten udvariatlan olyankor megjelenni.

2016. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem beleferne,de nalunk a "nagy csalad" szuleinkbol es tesoinkbol all.. Ok meg elso perctol jöhetnek hozzank bármikor. En nem hiszem,hogy vendegeket hivnek,de ki tudja.. Mert ez fugg attol,milyeb gyorsan epulsz fel,milyen lesz a baba,mekkora a rokonság,milyen messze laknak..stb

Nálunk szerencsesebb a helyzet,nov kozepere vagyok kiírva,szoval mi 6 hetessel mar simán rojuk a szokasos koreinket majd.

2016. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Sztem a kislányod nem is fogja föl, hogy karácsony lesz, ill. annak a jelentőségét, emiatt reklamálni sem fog, ha idén kimarad neki a nagy családi banzáj. Én ilyen picurka babával otthon maradnék, és a nagyszülők, ha ugyanabban a városban laknak max. elugranának egy fél órára, de én nem mennék sehova, vendégeket meg pláne nem fogadnék. Majd jövőre. Sztem a család is meg kell, hogy ezt értse.
2016. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha szűk család ünnepel akkor mennék a pici úgy is alszik. 1-2 óra simán beleférne nálam. Ha tágabb család akkor nem az már nagyon sok lenne nekem is a babának is..
2016. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
június van.
2016. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó, nekem is pont ez jutott eszembe. :D
2016. jún. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
En november 14re vagyok kiirva.. hat mar lesz a pici jo egy honapos.. szerintem en atfogom hivni a csalad egyik felet a masik felehez atmegyunk ebedre.. 4-5 helyre kellene mennunk. Remelem ez jo megoldas lesz.. de addig meg meglatjuk :)
2016. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is december 11-re várom a babánkat. :) Nálunk első baba, de a legcsaládibb ünnepünk, sok olyan rokonunk van, akivel máskor nincs is alkalmunk találkozni. Nem lesz nagy felhajtás, a szüleink, nagyszüleink biztosan jönnek/megyünk, a készülődés lesz fura, mert én imádok karácsonyra dekorálni. Ez lehet, hogy idén elmarad. :(
2016. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vilcsianyuja ***** válasza:

A nagylányom december 9-én született. Abban az évben már mentünk karácsonyozni anyukámékhoz, anyósékhoz. De addigra már találkozott vele a szűkebb rokonság. Persze díszvacsorát-ebédet eszünk ágában sem volt tartani. És ahová mentünk, az is közeli viszonylat volt. Nyilván a tágabb rokoni kört, a barátokat csak ünnepek után kezdtük fogadni, mondjuk nem is púposkodott senki, hogy jönni akar.

Az ikreim december 18-án születtek, és otthon voltunk már ünnepekre, így a szűk rokonság otthon pont az ünnepek alatt tudott minket először meglátogatni. Mi akkor persze nem mentünk sehová, és a nálunk tett látogatások is csak délutáni egy-két órás bekukkantások voltak, szintén semmi díszebéd :) Hozzáteszem azt is, hogy a szűk családban a mi gyerekeink voltak az elsők, tehát látogatóba nem jött kisgyerek, ovis-iskolás. De nem is voltak betegek 2-3 hónapos korukig.

2016. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!