Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megy a hasam a magnéziu...

Nagyon megy a hasam a magnéziumtól. Sima magnézium.300mg/db.1200mg-ot szedek naponta. Ti milyet esztek és mennyit?

Figyelt kérdés
2016. jún. 11. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magnesi citricit 500 mg-ost, kétszer 1-et. Nekem nincs hasmenésem, sőt...
2016. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kezdek megijedni mert konkrétan pisilek hátul.... 😕😕😕😕
2016. jún. 11. 21:10
 3/12 anonim ***** válasza:

3000mg-ot, néha 4000mg, magnerot, napi 3x2 vagy 4x2. szívemre szedem, de nőgyógyász jóvá hagyta, sőt ő írta ki a 4x2-t ha keményedek.

volt hasmenésem 1-2 hétig mikor ekkora dózisban kezdtem el szedni, de lemúlt :)

2016. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha a magnéziumtól megy a hasad, akkor többet fogyasztasz belöle, mint amennyire szükséged van. (Ez a magnézium-túladagolás tünete)


Szedj kevesebbet - szerintem a 600 mg böven elég lenne - és megszünik a gond.

2016. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én magnézium-citrátot szedtem összesen napi 2400 mg-ot, nem ment tőle a hasam.
2016. jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hány napja fogyasztod? Az első pár napban akár még normális is lehet a hasmenés (bár szerintem ez azért nem a cifra fosás kategóriát jelenti) utána beáll,és nem megy már.
2016. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

2 hete. A pozitív tesztem óta. Doki nem is mondta mennyit szedjek csak mondtam hogy feszül a hasam és szúr,ezért aztmondta ha érzem,vegyek be magnéziumot. Én meg szedem... amikor érzem hogy szúr,2-t beveszek (600mg). El is múlik tőle de késő délután újra elkezd szúrni és újra beveszek 2-t.


De most belegondolva terhesség előtt 1 hónappal is szedtem 600mg-ot /nap és akkor nem ment. Csökkenteném én,de akkor meg szúrkál,feszül a hasam.


Vagy megoldás lenne más fajta magnéziumot szedni?

Rendesen olyan mintha hashajtót ennék... rohanni kell a wc-re. Iszonyat kellemetlen.

2016. jún. 11. 21:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a Béres magnéziumtól volt durva hasmenésem. A Naturlandos magnézium citrátra váltottam és azóta rendben vagyok, pedig az 500 mg-os egy darab es 3-4-et is beveszek, ha kell.
2016. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Uhh. Akkor tul sokat szedsz. Csokkentsd.
2016. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Pedig ez túladagolás lesz.

A béres magnéziumnak nagyon jó a felszívódása,annak a napi limite 1 tabletta,ha abból többet szed valaki természetes,hogy megy tőle a hasa.

A többinél is az számít inkább,hogy mennyi szívódik fel belőlle.

A magne b 6-ból hatot is bevehetsz,viszont az meg kevésbé szívódik fel,ezért gyakorlatilag ugyanott vagy,mintha a béresből vennél be 1-et.

Szerintem csökkentsd az adagot és próbálj inkább más módszert,esetleg pihenj többet.De ilyen nagy dózisban én nem javaslom,hogy tovább szedd,mert a szervezeted nem bírja.

2016. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!