Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet enni füstölt...

Terhesen lehet enni füstölt sonkát? Nagyon kívánom sárgadinnyével.

Figyelt kérdés
2016. júl. 7. 18:10
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Épp ezért kérdezem, hogy a füstölt is ide tartozik-e... Felesleges cinikusnak lenned, de köszönöm, egyébként ilyen válaszra vártam, ami pontosan elmondja, hogy miért nem lehet. :)
2016. júl. 7. 19:59
 12/25 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg nem lehet!

Ezekszerint nem adtak papirt arrol, hogy miket nem lehet ilyenkor enni.

Leirom, amit az én orvosom adott (ill a korhazban automatikusan mindenki kismamának adnak)


nyers hus beleértve fustolt hus is, nyers hal ill. fustolt, pasztorizálatlan sajt ill. tej, ételek, amikben nyers tojas van, tenger gyumolcsei, pástétomok, libamáj, olyan ételek amik aszpikosok, nyers csiráztatott magvak, mint pl. szojabab.



Les œufs

Les croûtes de fromage

Graines germées crues, telles les graines de soja

2016. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
hopp ez a francia nem kell oda :D
2016. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
12%
Egyszerűbb rövidítsük le terhesség alatt semmit nem lehet enni csak vegetálni
2016. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

A fustolt hus, az nyers. A nyers hus lehet liszterozisos.

Vetelest, halvaszulest, ertelmi fiogyatekossagot okoz.

Magyarorszagon a vetelesnel nem ellenorzik, hogy volt - e liszterozis. Ahol en elek ott igen, es bizony sok veteles van liszterozis miatt.

En nem ettem, mert nem akartam halott vagy fogyatekos gyereket.

2016. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
60%

off. Utolso, itt is (Franciaorszag :)) ellenorzik és komolyan is veszik.

Engem kicsit megdobbentettek a válaszok, hogy egyen a kérdezo mindent, amit csak kiván…

2016. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
69%

Elozo , elozo elotti vagyok :)

Itt ( Angliaban ) is nagyon komolyan veszik a liszterozist.

Otthon ezek szerint nem, mert a valaszoloknak goze nincs rola. Csak nyomatjak a progeszteronpotlast, ahelyett, hogy felvilagositanak a terheseket, ilyenekrol, mint az egyik legveszelyesebb dolog, a liszterozis.

Nalunk prospektust adtak, hogy TILOS a nyers hus, fustolt hus, majkrem, mindenfele egyeb pastetom, pasztorizalatlan sajt, stb.

De hiaba koptatjuk itt a billentyuzetet...

2016. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kielégítő válaszokat!!! Itt tényleg nem veszik komolyan, semmilyen ilyen tájékoztatót nem kaptam, mindenre az a válasza a védőnőnek is, meg a dokinak is, hogy lehet mindent, csak ezekből keveset. Sőt, a májkrémre azt mondták h mivel tartalmaz A-vitamint, kell is enni... De őszintén, vagyok annyira parázós, hogy inkább nem eszek... Biztos ami biztos... Köszi még egyszer!!!! :)
2016. júl. 7. 22:55
 19/25 anonim ***** válasza:
71%

Nincsmit, orulok, ha segithettem!

A majkrem extra veszelyes, es mindenfele pastetom.

Meg amire figyelj, hogy ha fott etelt masnap eszel, akkor nagyon jol melegitsd at, tuz forrora belul is ( a husos eteleket ertelemszeruen ) .

Langyosan, hidegen masnapi hus tilos.

2016. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
44%

Akkor most lenne 3sulyosan beteg gyerekem. De semmibajuk. Ugyan mar nem minden nap eszi ezeket az ember, akkor semmi baja nem lesz a picinek/piciknek!

Lelehet pontoznI, megis tettétek.. de jo lenne ha mindenki, aki teheti megkerdezne az edesanyukajat mit evett es mit nem...

2016. júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!